Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

Cile je verovatno i dan danas u top 3 svetskih izvoznika rude bakra (aka boksita valjda).

Slucajno znam je je onomad kad su skenjali Salvadora cena nesto naprasno pala na (sveckom) trzistu...

Nisu spektakl al' su prvaci Juzne Amerike (preko ledza Argentine)... Malo li je??? 

:naughty:

ne insistiram (pricha se da i meksiko ima te super moci da prepozna dugorichna istrazivanja, uprkos svemu, ali mi je chile primer brackiji i blizi, u smislu univerziteta i istrazivanja), to je u redu. ono shto hocu da poentiram, pa hajde bash na u stranu, ako se npr pokaze, kao shto se shushka, da srbija ima zalihe litijuma druge na svetu, a da bolivija i srbija imaju jedine zalihe litijuma ikakve dosad poznate, shta mislish kako ce srbija iskoristiti to svoje neochekivano i fantastichno bogatstvo? ^_^

 

da li ce uopshte biti u poziciji da ga koristi, bilo kako?

 

pokazace se da mnogo bolje kapitalizujemo arheoloshka nalazishta, a i to samo zato shto to je mnogo pristojniji i kulturniji svet zainteresovan za to, u poredjenju sa recimo nekim rudnim bogatstvom koje nam dade gospod i puka sreca. pa tu moze da nastupi i chile za poredjenje, opet :(

Edited by gospa buba
Link to comment

Da ne bude zabune, nemam ja ideju da neki program i strategija u obrazovanju mogu da daju sad i odma rezultate.

Ja govorim da će ovi idioti odbijati da daju na uvid bilo koje podatke "dokle se stiglo" da se ne bi provalilo da se nigde nije ni krenulo....

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Da ne bude zabune, nemam ja ideju da neki program i strategija u obrazovanju mogu da daju sad i odma rezultate.

Ja govorim da će ovi idioti odbijati da daju na uvid bilo koje podatke "dokle se stiglo" da se ne bi provalilo da se nigde nije ni krenulo....

 

....shit has hit the fan...

Svako vreme izgubljeno na uterivanje idiota da daju na uvid podatke (dokle se stiglo) je izgubljeno vreme. Jer si sam napisao razlog - nigde se nijeni krenulo a sa takvom stokom se nigde nece ni stici. A ni krenuti...

Link to comment

strateshki dobra pozicija, mnogo dobrih uglova ^_^

 

jedino shto je bitno je da ce biti brutalno klasno i svako drugo raslojavanje, ukidanje vertikalne pokretljivosti naroda. a onda kenjanje o sirotinji jer je lenja i tako joj i treba. tako biva kad srbija prepisuje. ili kad joj unicef diktira preko armje poluobrazovanih gluvih telefona koje sam dovodi i sam postavlja. samo sedite i gledajte, kraj ce biti vrlo tuznan <_<

 

gledajte samo shkolu bez nasilja, tako ce sve biti, mnooogo forme i nishta sushtine.

Još gore, uspostavljaju staleško društvo.

 

Zacementirati nekome sudbinu u trenutku kada ima 14-15 godina je nasilje prve vrste za koje bi neko trebao da odgovara.

 

 

Uporediti samo kako se radi u Finskoj.

 

 

Finnish education often seems paradoxical to outside observers because it appears to break a lot of the rules we take for granted. Finnish children don’t begin school until age 7. They have more recess, shorter school hours than many U.S. children do (nearly 300 fewer hours per year in elementary school), and the lightest homework load of any industrialized nation. There are no gifted programs, almost no private schools, and no high-stakes national standardized tests.

Link to comment

 

jedino shto je bitno je da ce biti brutalno klasno i svako drugo raslojavanje, ukidanje vertikalne pokretljivosti naroda. a onda kenjanje o sirotinji jer je lenja i tako joj i treba. tako biva kad srbija prepisuje. ili kad joj unicef diktira preko armje poluobrazovanih gluvih telefona koje sam dovodi i sam postavlja. samo sedite i gledajte, kraj ce biti vrlo tuznan <_<

 

gledajte samo shkolu bez nasilja, tako ce sve biti, mnooogo forme i nishta sushtine.

 

Vlasti (i ove i prethodne) se ne obaziru na istraživanja koja, stavku po stavku, demantuju metodološki vrlo neobične (neko bi rekao montirane) izveštaje uniceflija ili signaliziraju da se ne talasa previše. Sa rezultatima koji se kose sa željenom vizijom možeš da se slikaš, ništa ne postižeš ni kad ih objaviš u nekoj stručnoj publikaciji, oni svakako guraju po svom. Iskreno se nadam da će priča o dualnom obrazovanju ostati na nivou priče.  

Edited by Notorious
Link to comment

Vlasti (i ove i prethodne) se ne obaziru na istraživanja koja, stavku po stavku, demantuju metodološki vrlo neobične (neko bi rekao montirane) izveštaje uniceflija ili signaliziraju da se ne talasa previše. Sa rezultatima koji se kose sa željenom vizijom možeš da se slikaš, ništa ne postižeš ni kad ih objaviš u nekoj stručnoj publikaciji, oni svakako guraju po svom. Iskreno se nadam da će priča o dualnom obrazovanju ostati na nivou priče.

 

a zamisli kad se odavde po neki izdajnici usprotive, ili ne daj boze ukazu da nece da moze nefinansirana reforma. ili tako neke gluposti -_- Edited by gospa buba
Link to comment

Vlasti (i ove i prethodne) se ne obaziru na istraživanja koja, stavku po stavku, demantuju metodološki vrlo neobične (neko bi rekao montirane) izveštaje uniceflija ili signaliziraju da se ne talasa previše. Sa rezultatima koji se kose sa željenom vizijom možeš da se slikaš, ništa ne postižeš ni kad ih objaviš u nekoj stručnoj publikaciji, oni svakako guraju po svom. Iskreno se nadam da će priča o dualnom obrazovanju ostati na nivou priče.  

 

Šta tvrde uniceflije a šta istraživanja?

Link to comment

a zamisli kad se odavde po neki izdajnici usprotive, ili ne daj boze ukazu da nece da moze nefinansirana reforma. ili tako neke gluposti -_-

 

Izdajnici se, naizgled elegantno, eliminišu (od sekretarica je zaboravila da vas pozove na sastanak do otvorenog neće te u tom telu/radnoj grupii ) čim ukažu na jeftino (ne u novcu, nažalost) fasadiranje kojim se pokušava zamazati trula konstrukcija. Ništa bolje ne očekujem ni od dualnog obrazovanja. 

 

Šta tvrde uniceflije a šta istraživanja?

 

Programi koje sprovode uniceflije su, sudeći prema njihovim izveštajima, daleko uspešniji od stvarnog stanja na terenu. Mučno mi je da pišem do koje mere. 

Link to comment

Programi koje sprovode uniceflije su, sudeći prema njihovim izveštajima, daleko uspešniji od stvarnog stanja na terenu. Mučno mi je da pišem do koje mere. 

 

Pa dobro, to je ono da teče para. A ko je umro pa Srbija treba da sluša mišljenje baš unicefa na temu školskih pitanja? I kakav je uopšte unicef uticaj u srbiji konkretno, ja nisam ni znala da se oni nečim kod nas bave i pitaju.

Link to comment

Pa dobro, to je ono da teče para. A ko je umro pa Srbija treba da sluša mišljenje baš unicefa na temu školskih pitanja? I kakav je uopšte unicef uticaj u srbiji konkretno, ja nisam ni znala da se oni nečim kod nas bave i pitaju.

 

Ne znam, pretpostavljam da zamišljaju da se povinuju nekakvoj višoj (tako je svuda u svetu) instanci, znam samo da su rezultati daleko od od željenih. 

Edited by Notorious
Link to comment

Pa dobro, to je ono da teče para. A ko je umro pa Srbija treba da sluša mišljenje baš unicefa na temu školskih pitanja? I kakav je uopšte unicef uticaj u srbiji konkretno, ja nisam ni znala da se oni nečim kod nas bave i pitaju.

pa njima smo se prodali :d

 

uticaj je takav da oni drze ministarstvo prosvete, koje sprovodi shta im se kaze. od rechi do rechi. zashto bash njima, ne znam.

 

ovo je zgodna sredina za masovni eksperiment, dobro obrazovani uchesnici, jaka infrastruktura, moze da se izbaci statistika na velikim brojevima relativo brzo. to je moja mala lichna teorija zavere. a i shto da ne, u nigeriji bi to ishlo mnogo teze, makar iz tehnichkih razloga...

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...