Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

где је тај паб 'Брод'да га оверим када свратим у Отаџбину.
29. novembra (koju neki zovu i Despota Stefana) 36. Petkom Bad Music et. al., četvrtkom Tobić Tobić bira muziku. Pivo 100 dinara. Dođi ranije (oko 8 sati) ako ti se sedi.
Link to comment
Jedan od razloga što ih *mrzimo. Pravljenje mitova i legendi od ničega.*Neadekvatan izraz, ali stoji tu zbog naslova topika.
jesi bio na tom certu, možda?snimak je jedno, atmosfera uživo je nešto drugo. a to je ono što je u muzici, pogotovo u rnr-u, najbitnije - iskustvo živog kontakta muzičara i publike, dešavanje. znaš i sam.
Link to comment

Eh, bejah tamo. Fino veče, prvo se išlo u SKC na koncert, pa onda u SC na Fest, ponoćna projekcija NIght on Earth Jarmusha. Poslednji trenutci, pre nego što je sve otišlo dođavola.

Link to comment
29. novembra (koju neki zovu i Despota Stefana) 36. Petkom Bad Music et. al., četvrtkom Tobić Tobić bira muziku. Pivo 100 dinara. Dođi ranije (oko 8 sati) ako ti se sedi.
Захваљујем,већ по кратком опису место ми се свидело.Цену пива да не помињем. :wink:
Link to comment

kudravi, bez obzira sto tvoje postove nisam ucio napamet, dobro sam razumeo sta si hteo da kazes pre nego sto sam pokusao da te razuverim. ovako mozemo da se preganjamo unedogled, a toliko zaludan bas i nisam. nemam puno toga novog da ti kazem, neke stvari su ti vec recene od strane drugih ucesnika, samo mi se cini da ti to na jedno uvo udje, a na drugo izadje jer i dalje vrtis istu plocu. ne, niti jedan od pomenutih nije kriv, a jos manje ima rezona da se nadju na klupi prvooptuzenih za sadasnje stanje u rokenrolu. rekoh vec gde treba da trazis krivce. sam pises da se cane blamira moljakajuci po tv stanicama da im se objavi ploca, a potom drvlje i kamenje kao da on, anton, gile i jos par prozvanih kontrolisu medije i izdavace. lepo ti rece zzzzzz - siljis karoljuba na pogresne ljude. udari na ritam, b92, popboks...na sve te, satro, luconose dobrog ukusa. u tom grmlju lezi zec koji ti nedostaje za bbq. ovo sto radis, radis badava i ides u pogresnom smeru. dalje, sticem utisak da te zabole da cujes kakav kontra-argument:

Rekao sam da ne mozes sa Partibrejkersima i Elektricnim orgazmom. Inace, ozbiljni kolekcionari cene retke stvari, tako da pretpostavljam da im se visoko kotira i neki Senegalski bend ako je takvog bilo. Tesko da ces braniti tezu kako je prvi album Orgazma vazan deo celokupne pank istorije.
ja ne govorim o collector scum, vec o ozbiljnijim ljudima poput npr. pokojnog tima yohannona i jos par njih za koje znam pouzdano da prvi od brejkersa i par prvih od orgazma nisu uvrstili u svoje kolekcije zbog egzoticnosti punk rocka iza gvozdene zavese, vec zbog kvaliteta. niko nije tvrdio da je ista od orgazma ili drugih prozvanih bitno za pank istoriju, ali je bitno za tvoju pricu tj. za ovdasnji razvoj rokenrol kulture. hoces da kazes da cenis kako bi bilo bolje da se nikada nisu pojavili? nadam se da ne jer bi to bila teska, blago receno, neistina.
Anton nije marnuo rif - marnuo je opuse
vidi se da ne razumes i ne slusas previse rokenrol. isto ovo, smesno je da ponavljam, mozes da kazes i za richardsa, i za euro-boya, za thundersa, jamesa williamsona itd.
Ne smatram da su pomenuti bendovi grobari rokenrola - oni su primer da nije postojala dobra alternativa onima koji su grob kopali, pa su samim tim podjednako zasluzni sto se u taj grob uslo. Na neki nacin ih mozemo nazvati zabijacima poslednjeg eksera u kovceg
totalno pogresno. nemam nista protiv da ih prozivas zbog toga sto su se (partibrejkers) potrosili na prvom ili (orgazam) na prvih nekoliko albuma, a potom krenuli da brljaju. ovako, ispada da im je neko na poklon dao sudbinu rokenrola u ex-yu, a oni je skenjali. pa jel znas ti uopste koje je radjanje mecke prethodilo svakom njihovom albumu? mislim, prozivas bendove koji su u to doba zapoceli svoje karijere, a slabo baratas ondasnjom situacijom. ne znam kako drugacije to da nazovem sem nepoznavanjem materije.
Ako te iritiraju ljudi koji se slazu sa delom necega sto sam rekao - to je izmedju vas. Mene zamrzi s razlogom, kad ga budes imao (ako ovaj nije dovoljan)
haha, to su neki cobani, budale. sitna buranija sa kojom ne bih gubio vreme. ne zavredjuje ni kurotresinu. na tvom bih se mestu zapitao kolika i kakva je to podrska. ozbiljno ti govorim. sto se tebe tice, ne sekiraj se. ne bih replicirao da mislim da je uzalud.
I sam sam tvrdio da je bilo jakih bendova u okvirima nekog zanra (posebno panka). Ono o cemu ja pricam je deo scene koji je bio iznad zanra, sposoban da se pojavljuje u medijima i da puni vece prostore. Najveca zajednicka crta pomenutima je u stvari kultan status koji imaju u sirim masama (ne kao kultan status koji su postigli neki bendovi medju samim pankerima - jer je to relativno mali uticaj). Ta pozicija na ivici mejnstrima (s ove, alternativne strane) je na neki nacin bacila svetlo na kompletnu alternativu iz koje se posle njih nije pojavio bend koji bi pretendovao na mejnstrim. Taj segment muzike je po mom misljenju ostao osakacen upravo njihovim uticajem, a cini se da je bas alternativa slicnog tipa u svetu podarila prave mejnstrim bendove u zadnjih petnaestak godina koji su pogurali celu industriju. Kod nas je industrija pala pod uticajem siromastva i loseg poslovanja, ali ne smemo zanemariti ni cinjenicu da nije imala taj impuls sa alternativne strane.
ne zameri, ali ne poznajes prilike. niko od pomenutih nije mogao da upravlja razvitkom rok kulture kod nas. maksimum sto su mogli da ucine bilo je da teraju tvrdoglavo po svom, pa sta se desi. kako pises ispada da je neko prozvanima dao svu slobodu da kreiraju buducnost rokenrola u ex-yu, a da su se oni iz ovog ili onog razloga sjebali vec na prvoj krivini povlaceci za sobom sve sto je iole vredelo u to vreme. nije tacno. ponavljam - i sam si naveo tu pricu o kukumavcenju da se objavi novi album p-brejkersa. zar cenis da bi neko ko je tada imao tu poziciju sada trebalo da za rukav vuce jajare iz pgp-a ili neke druge izdavacke firme? i ta prica o mejnstrimu i alternativi ti ne stoji. bar ne kada su bendovi u pitanju jer su se oni, a tako je oduvek, najmanje pitali. nije valjda da ti zaista verujes kako je, npr. cane, mogao da udje kod kurte u pgp i kaze mu 'ej, brajkovicu, ovo da izdas inace ima da upropastimo rokenrol u srbiji' ili sta vec? rekoh, slabo poznajes to vreme. nego, bas me zanima sta je to u tzv. svetu dobro, a da je prevazislo granice nezavisnog izdavastva? zivo me interesuje i, najiskrenije, cini mi se da bi tek na tu temu mogli da razglabamo do unedogled. sto se mene tice tvrdim da mejnstrim treba da ostane mejnstrim, a tzv. alternativa/avangarda tj. nezavisna produkcija da tera svoje ne obaziruci se na to sta se desava sa ovima koji prave muziku za siroke narodne mase. koji su to valjani bendovi iz jednog upali u drugi tabor i obogatili ga kvalitetom? slutim odgovor, ali cu da sacekam pre nego sto stavim prst u grlo i krenem da bacam peglu :wink: .inace, sori sto kasnim sa odgovorom - nesto me poslednjih dana zajebava ovaj forum.vinska, zar ti zaista verujes da ce ovde iko iole ozbiljan sa tobom da ukrsta argumente na ovu temu? ne zameri, ali za nekakav dijalog bi trebalo da se kandidujes. ovako, tvoj se doprinos svodi na pridrzavanje kite tetrebu koji je dzoniju izmerio patku (par puta je decidno ustvrdio), a popularnost na forumu stekao kao canetov licni biograf. to je, priznaces, nedovoljno.
Link to comment
kudravi, bez obzira sto tvoje postove nisam ucio napamet, dobro sam razumeo sta si hteo da kazes pre nego sto sam pokusao da te razuverim. ovako mozemo da se preganjamo unedogled, a toliko zaludan bas i nisam. nemam puno toga novog da ti kazem, neke stvari su ti vec recene od strane drugih ucesnika, samo mi se cini da ti to na jedno uvo udje, a na drugo izadje jer i dalje vrtis istu plocu. ne, niti jedan od pomenutih nije kriv, a jos manje ima rezona da se nadju na klupi prvooptuzenih za sadasnje stanje u rokenrolu. rekoh vec gde treba da trazis krivce. sam pises da se cane blamira moljakajuci po tv stanicama da im se objavi ploca, a potom drvlje i kamenje kao da on, anton, gile i jos par prozvanih kontrolisu medije i izdavace. lepo ti rece zzzzzz - siljis karoljuba na pogresne ljude. udari na ritam, b92, popboks...na sve te, satro, luconose dobrog ukusa. u tom grmlju lezi zec koji ti nedostaje za bbq. ovo sto radis, radis badava i ides u pogresnom smeru. dalje, sticem utisak da te zabole da cujes kakav kontra-argument:
Jebiga, ove argumente sam i ja mogao da ponovim: "Ja pricam, a ti po starom. Kao da me uopste ne slusas."Te luconose zlog ukusa kao b92 sam itekako pomenuo, ali o tome niko nije hteo da raspravlja. Izgleda da se u tome svi slazu sa mnom, a gde se svi slazu - tu nema puno divana. Mislim da se ti i ja ne razumemo, jer ja zaista ne mislim da Cane kontrolise medije i izdavace. Mislim da on ima odredjene pozicije koje mu omogucavaju da i kada njegov album nikome nece doneti profit, on moze napraviti medijsku sliku kako je sramota za samu drzavu (?) da njegov album ne bude objavljen. Priznaces da je to nesto bolja pozicija od one u kojoj se nalazi neki klinac koji bi mozda izdao odlican album, ali nema kome da place.
ja ne govorim o collector scum, vec o ozbiljnijim ljudima poput npr. pokojnog tima yohannona i jos par njih za koje znam pouzdano da prvi od brejkersa i par prvih od orgazma nisu uvrstili u svoje kolekcije zbog egzoticnosti punk rocka iza gvozdene zavese, vec zbog kvaliteta. niko nije tvrdio da je ista od orgazma ili drugih prozvanih bitno za pank istoriju, ali je bitno za tvoju pricu tj. za ovdasnji razvoj rokenrol kulture. hoces da kazes da cenis kako bi bilo bolje da se nikada nisu pojavili? nadam se da ne jer bi to bila teska, blago receno, neistina.
Dozvoli da zamisljam bolji svet u kome bi bilo idealno da se doticni nisu pojavili, a umesto njiha da se JESU pojavili neki koji bi postenije radili posao. Ne kazem da bi bilo bolje da smo prespavali celu deceniju i po, kazem da su pokretaci radili stvari pogresno.
vidi se da ne razumes i ne slusas previse rokenrol. isto ovo, smesno je da ponavljam, mozes da kazes i za richardsa, i za euro-boya, za thundersa, jamesa williamsona itd.
Ali su neke stvari postale opste mesto u muzici kad ih je Richards odsvirao. To posle nije vise isto. Na stranu sto pricamo o prilicno jednostavnim temama koje se provlace uvek i uvek. Nije potrebno previse pameti da se unese i nesto licno u standardizovane teme, pa cak i ako to bude npr. odsecnije spustanje benda na zici, ili koriscenje nekog elementa po kome postajes prepoznatljiv (recimo koriscenje dvotona na kljucnim mestima, ubacivanje stakata, arpedjo prilikom ulaska u solo...) sve to nije neki pokazatelj genijalnosti, ali jeste pokazatelj zelje da se standardu doda nesto svoje (naravno, kada to "svoje" nije vec deo standarda). Kod pomenutog domaceg gitariste se nista od toga ne vidi. On jednostavno reprodukuje ono sto je cuo. Postoje programi koji mogu uraditi istu stvar.
totalno pogresno. nemam nista protiv da ih prozivas zbog toga sto su se (partibrejkers) potrosili na prvom ili (orgazam) na prvih nekoliko albuma, a potom krenuli da brljaju. ovako, ispada da im je neko na poklon dao sudbinu rokenrola u ex-yu, a oni je skenjali. pa jel znas ti uopste koje je radjanje mecke prethodilo svakom njihovom albumu? mislim, prozivas bendove koji su u to doba zapoceli svoje karijere, a slabo baratas ondasnjom situacijom. ne znam kako drugacije to da nazovem sem nepoznavanjem materije.
Ne znam sta si ovime hteo da kazes. To sto ti kazes nakon citiranja mene i reci "ispada da..." nema vezze ni sa cime sto ja mislim. Po mom misljenju ne ispada (tj. zakljuchci koje si izveo nisu moji).
ne zameri, ali ne poznajes prilike. niko od pomenutih nije mogao da upravlja razvitkom rok kulture kod nas. maksimum sto su mogli da ucine bilo je da teraju tvrdoglavo po svom, pa sta se desi. kako pises ispada da je neko prozvanima dao svu slobodu da kreiraju buducnost rokenrola u ex-yu, a da su se oni iz ovog ili onog razloga sjebali vec na prvoj krivini povlaceci za sobom sve sto je iole vredelo u to vreme. nije tacno. ponavljam - i sam si naveo tu pricu o kukumavcenju da se objavi novi album p-brejkersa. zar cenis da bi neko ko je tada imao tu poziciju sada trebalo da za rukav vuce jajare iz pgp-a ili neke druge izdavacke firme? i ta prica o mejnstrimu i alternativi ti ne stoji. bar ne kada su bendovi u pitanju jer su se oni, a tako je oduvek, najmanje pitali. nije valjda da ti zaista verujes kako je, npr. cane, mogao da udje kod kurte u pgp i kaze mu 'ej, brajkovicu, ovo da izdas inace ima da upropastimo rokenrol u srbiji' ili sta vec? rekoh, slabo poznajes to vreme.
Ne zameri, ali ti nisi skontao sta ja pricam. Na ovo karikiranje ja nemam sta da dodam, posto nisam rekao ni da se nesto slicno desilo (desava). Ne razumem protiv kog mog argumenta se boris time sto opises Caneta koji preti unistenjem rokenrola!? I slabo poznajem to vreme? Sta si time rekao, kako si to dokazao, kako sam ja to pokazao?
nego, bas me zanima sta je to u tzv. svetu dobro, a da je prevazislo granice nezavisnog izdavastva? zivo me interesuje i, najiskrenije, cini mi se da bi tek na tu temu mogli da razglabamo do unedogled. sto se mene tice tvrdim da mejnstrim treba da ostane mejnstrim, a tzv. alternativa/avangarda tj. nezavisna produkcija da tera svoje ne obaziruci se na to sta se desava sa ovima koji prave muziku za siroke narodne mase. koji su to valjani bendovi iz jednog upali u drugi tabor i obogatili ga kvalitetom? slutim odgovor, ali cu da sacekam pre nego sto stavim prst u grlo i krenem da bacam peglu :wink: .
Kreces od posledica ka uzroku. Ne kazem da je mejnstrim dobra muzika. Kazem da je neophodna za jaku scenu na kojoj posle ima mesta i za dobre alternative. Bendovi koje sam pomenuo su se odrekli alternativnog izrazaja, njihov jedini moguc put je bio u neki oblik mejnstrima. To cak i nije bio njihov izbor.Bendovi koji su upali iz jednog u drugi tabor nisu nista obogatili kvalitetom, nego nekim novim uticajima, pa je postalo moguce da drugi bendovi koji nemaju tu nameru dobiju parce kolaca (manje, ali njima dovoljno) i bave se necim dobrim.Ta prica sa nezavisnom produkcijom koja ne ferma svet oko sebe i pici neovisno od desavanja u "muzici za siroke mase" je malo idealisticka i detinjasta.
haha, to su neki cobani, budale. sitna buranija sa kojom ne bih gubio vreme. ne zavredjuje ni kurotresinu. na tvom bih se mestu zapitao kolika i kakva je to podrska. ozbiljno ti govorim. sto se tebe tice, ne sekiraj se. ne bih replicirao da mislim da je uzalud. . . .vinska, zar ti zaista verujes da ce ovde iko iole ozbiljan sa tobom da ukrsta argumente na ovu temu? ne zameri, ali za nekakav dijalog bi trebalo da se kandidujes. ovako, tvoj se doprinos svodi na pridrzavanje kite tetrebu koji je dzoniju izmerio patku (par puta je decidno ustvrdio), a popularnost na forumu stekao kao canetov licni biograf. to je, priznaces, nedovoljno.
Odluci se, da li cemo pricati uz uzajamno uvazavanje ili se dozivati tetrebom koji stice popularnost po forumu mereci patke. Moras da se odlucis, jer prijateljsko tapsanje po ramenu uz savet da pazim s kim se druzim ne ide uz polunapusavanje.Vec sam pomenuo, nemam nista protiv da me i vredjas ako smatras da treba, ali ova podjebavanja su mi previse u stilu tinejdzerske serije. Kad zelis da me posaljes u pizdu materinu imaj common decency da kazes "idi u pizdu materinu". Ja nisam uvredljiv covek i ne stiscem report dugme, a necu ni uzvratiti istom merom, pa nema potrebe za rukavicama...
Link to comment

hm, ovo je upravo i razlog zasto sam te pozvao da ono vece svratis do Broda, pa da porazgovaramo. ako se i ne bi na kraju slozili, makar bi se bolje razumeli. nadam se da cu ovim postom da budem jasniji. isto ocekujem od tvog eventualnog odgovora (ovaj koji citiram svakako to nije).

Mislim da on ima odredjene pozicije koje mu omogucavaju da i kada njegov album nikome nece doneti profit, on moze napraviti medijsku sliku kako je sramota za samu drzavu (?) da njegov album ne bude objavljen. Priznaces da je to nesto bolja pozicija od one u kojoj se nalazi neki klinac koji bi mozda izdao odlican album, ali nema kome da place.
ako oni kao etabliran bend ne mogu da objave album bez, kako kazes kuknjave, kako ocekujes da bi to poslo za rukom nekom mladom bendu? da, sramota je za drzavu da partibrejkers posle 25 godina ne mogu da se opuste i kao neki bajaga i djule stancaju albume za pgp ili vec koga kad im je do toga (moje misljenje je da je posteno penzionisanje umnogome iskrenije, to sam vec par puta na onom forumu i napisao, ali to nije sada tema, zar ne?). jebi ga, za razliku od pomenutih, p-brejkers (a i kicma, pa donekle i orgazam) pune velike prostore u ljubljani, zagrebu, sarajevu itd. po ex-yu. takodje, koncertno su aktivniji od 'krema' domace produkcije i na ovom terenu, ali sve to nije dovoljno da neko kaze 'dosta, bre, sa bajagom, sestrama kovac i sl. boranijom'. hocu da kazem da precenjujes njegovu/njihovu poziciju i uticaj.
Dozvoli da zamisljam bolji svet u kome bi bilo idealno da se doticni nisu pojavili, a umesto njiha da se JESU pojavili neki koji bi postenije radili posao. Ne kazem da bi bilo bolje da smo prespavali celu deceniju i po, kazem da su pokretaci radili stvari pogresno.
jebi ga, sad moze neko da zamislja sta bi ovde bilo da su ramones odlucili da se presele u beograd negde '75. i prvi album snime u tadasnjoj jugoslaviji. mislim, moze covek da zamislja sve i svasta, ali mi pricamo ovde o necemu cega je zaista bilo, a sto ti smatras skoro pa bezvrednim i ja tvrdim da bi jos grdje stanje zatekao da se nisu pojavili bendovi poput ovih koje si prozvao. nego, sta su prozvani to ucinili a da mozes okarakterisati kao neposteno? mislim, naravno, na vreme pocetaka njihovih karijera. ne danas, ne 10 godina unazad. cisto da ne dodje do zabune.
Kod pomenutog domaceg gitariste se nista od toga ne vidi. On jednostavno reprodukuje ono sto je cuo. Postoje programi koji mogu uraditi istu stvar.
hehe, cini mi se da si ti od njega ocekivao da se svirackim umecem, koje cenim da ne sporis, stavi rame uz rame sa nekim od najvecih svetskih gitarista. preterujes, on je samo jedan od najvecih ex-yu gitarosa i koliko god da ponavljas kako je rip-off, on je bio prvi koji je tako svirao dzitru ovde. pre duspare iz majki i x drugih i ako nista, bar je njegov bend utro put za slicne grupe na celoj ex-yu teritoriji. rokenrol je, kako jedan lepo rece 'konzervativna stvar'. nema tu preterano puno filozofiranja, a i kada ga bude, deluje pretenciozno. pravicu se da nisam procitao ovo sa programima. nego, sta bi od toga da su njihovi albumi zapadu zanimljivi zbog puke egzoticnosti? treba li jos neki prilog da razumes kako to ne pije vodu ili je pominjanje legendarnog urednika najpoznatijeg punk fanzina na svetu bilo sasvim dovoljno da ukapiras kako i neko drugi, ozbiljniji od domaceg fana (koji nisam), iste procenjuje kao sam vrh ex-yu rokenrol produkcije?
Ne znam sta si ovime hteo da kazes. To sto ti kazes nakon citiranja mene i reci "ispada da..." nema vezze ni sa cime sto ja mislim. Po mom misljenju ne ispada (tj. zakljuchci koje si izveo nisu moji).
prozvao si ih za 'zakucavanje eksera u kovceg rokenrola kod nas'. na to sam mislio.
Ne zameri, ali ti nisi skontao sta ja pricam. Na ovo karikiranje ja nemam sta da dodam, posto nisam rekao ni da se nesto slicno desilo (desava). Ne razumem protiv kog mog argumenta se boris time sto opises Caneta koji preti unistenjem rokenrola!? I slabo poznajem to vreme? Sta si time rekao, kako si to dokazao, kako sam ja to pokazao?
ti sve vreme govoris o tome da su oni krivci sto je danas rokenrol sjeban. da iole poznajes to vreme sumnjam da bi napisao prvi post. nadam se da sam sada jasniji. ako ne - reci. dokaz za to je svaki tvoj post na ovoj temi.
Kreces od posledica ka uzroku. Ne kazem da je mejnstrim dobra muzika. Kazem da je neophodna za jaku scenu na kojoj posle ima mesta i za dobre alternative. Bendovi koje sam pomenuo su se odrekli alternativnog izrazaja, njihov jedini moguc put je bio u neki oblik mejnstrima. To cak i nije bio njihov izbor.Bendovi koji su upali iz jednog u drugi tabor nisu nista obogatili kvalitetom, nego nekim novim uticajima, pa je postalo moguce da drugi bendovi koji nemaju tu nameru dobiju parce kolaca (manje, ali njima dovoljno) i bave se necim dobrim.Ta prica sa nezavisnom produkcijom koja ne ferma svet oko sebe i pici neovisno od desavanja u "muzici za siroke mase" je malo idealisticka i detinjasta.
kao i obicno na svako ti upuceno pitanje odgovaras uopsteno, ali se osecas ugrozeno kada ti se kaze da nisi u pravu. teza da je dobar mejnstrim podsticaj za, kako kazes alternativu, nikako ne stoji. uglavnom su se sve kvalitativne promene u istoriji rokenrola dogodile u vreme vladavine najcrnjeg mejnstrima. vise si puta pomenuo pank. hoces mozda da kazes da je do toga doslo jer su ledzep & co. bili na vrhuncu kreativne moci? sumnjam da ti je to bila namera.zamolio bih te da navedes na koje bendove mislis. red bi bio da se malo otvoris po tom pitanju. ta prica koju nazivas detinjastom opstaje godinama, ali mi se cini da ti ne podrzava tezu, pa stoga pokusavas da je ismejes. stvarno, koliko ti zapravo pratis nezavisnu produkciju, a koliko se oslanjas na ono sto mozes da nadjes kada upalis tv ili radio?
Odluci se, da li cemo pricati uz uzajamno uvazavanje ili se dozivati tetrebom koji stice popularnost po forumu mereci patke. Moras da se odlucis, jer prijateljsko tapsanje po ramenu uz savet da pazim s kim se druzim ne ide uz polunapusavanje.Vec sam pomenuo, nemam nista protiv da me i vredjas ako smatras da treba, ali ova podjebavanja su mi previse u stilu tinejdzerske serije. Kad zelis da me posaljes u pizdu materinu imaj common decency da kazes "idi u pizdu materinu". Ja nisam uvredljiv covek i ne stiscem report dugme, a necu ni uzvratiti istom merom, pa nema potrebe za rukavicama...
ili si novajlija na forumu (mislim i na fb92), ili si slabo pratio pojavljivanja ovih koje kazes da 'napusavam'. podrsku si dobio samo iz jednog razloga - jer si prozvao caneta koji im je trn u oku (vinska je plakala na b92 forumu da se tema o canetu sa muzike 'baci' na deponiju iz razloga koji blage veze sa rokenrolom nemaju). uostalom, njihov doprinos tvojoj temi sveo se na 'bravo majstore' bez da su napisali 2-3 recenice koje bi podrzale tvoje stavove. jebi ga, znam da pohvale gode, ali bi trebalo da dodju od nekoga ko poznaje materiju, a oni ne da je ne poznaju, vec se istom ni ne bave. samo su tu da po n-ti put izraze svoje gadjenje spram pevaca partibrejkersa. Savrseno im se jebe da iole konstruktivnije ucestvuju u diskusiji. ako mislis da nisam u pravu, a i bilo ko drugi, lepo bi bilo da ih citiras i oboris ovu tvrdnju. tebe nisam nigde uvredio. jos manje posredno. nije to ni malo nalik na mene. ne brini, da sam hteo ili imao razloga bio bih vrlo direktan. otuda mi je nejasno zasto se nalazis pogodjenim kada tetrebe i boraniju potkacim. to sa tobom blage veze nema.da zavrsim ? pokrenuo si zanimljivu temu, izneo svoje stavove, ukrstio tastaturu sa vise ucesnika i malo prodrmao ovaj, do te teme, vrlo dosadan pdf. rekoh da se slazem oko nekih teza (ekv i delimicno za stulica), ali nisam mogao da odolim i da ukazem gde gresis. ne zato sto bih da te, kao stariji, ucim pameti ili sta vec, vec iz jednostavnog razloga, a taj je da teza kako su ova 4 benda skenjala stvar te je tzv. scena sada u govnima upravo zbog pomenutih, ne stoji.ne mogu a da ne zapazim kako ti je ton u odgovoru nesto gorak. pomalo svadjalacki. pretpostavljam da je tako jer si lose razumeo kako lupajuci packe tetrebima pokusavam da i tebe napusim. ako nista drugo, nadam se da sam makar to uspeo da objasnim.
Link to comment

Perica je svoju karijeru rock novinara zaokružio još sredinom osamdesetih, kada je pisao ditirambe Plavom orkestru u listu Duga. Prelazak na politiku bio je samo logičan nastavak te, što bi rekao Kudravi, prodaje.

Link to comment
Perica je svoju karijeru rock novinara zaokružio još sredinom osamdesetih, kada je pisao ditirambe Plavom orkestru u listu Duga. Prelazak na politiku bio je samo logičan nastavak te, što bi rekao Kudravi, prodaje.
Meni to ne smeta (kao takvo) - samo bi hteo da naglasim da nista bolji rock novinar nije bio nego sto je sada gistro politicki. Isti "stil", ista kanalizacija...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...