Jump to content
IGNORED

Ashley Madison


Muwan

PPP presuda za dotični sajt  

52 members have voted

  1. 1. Da li biste javno otkrili podatke registrovanih korisnika Ashley Madison?

    • Da, mamicu im varaličku!
      2
    • Da
      1
    • Ne znam i ne želim da znam
      14
    • Ne
      21
    • Ne, bre, si normalan ti?!
      14
  2. 2. Da li je sajt trebalo da ispuni zahtev hakera i obustavi rad?

    • Da, jer snose odgovornost prema korisnicima čije podatke nisu umeli da zaštite
      20
    • Ne jer nije prekršen zakon a korisnici su sami krivi što su se registrovali
      9
    • Ne jer sa teroristima nema pregovora
      6
    • Ne znam, ne bih bio/la u koži ni vlasnicima sajta ni njihovim klijentima
      17


Recommended Posts

 

Da, treba zadržati nivo komunikacije.

 

 

Ipak se dvoje upokojilo zbog ovoga. A da nije procurilo, bili bi živi i veselo četovali.

 

First world problem.

 

Disclaimer: ne radujem se i ne podržavam ničije samoubistvo.

Niti mislim da je rešenje koje su izabrali kao izlaz iz situacije iole prihvatljivo, ali je bilo njihovo, kao i svi prethodni postupci koji su doveli do toga.

 

Jbg to je taj zakon jačeg o kojem govorim. U najmanju ruku, sami pali, sami se ubili. Meni se to ne dopada.

 

Maj tu sents: ovo je samo početak ataka na ljudsku privatnost i biće mnogo jezivijjih primera u budućnosti. Naročito kad kao prljav veš počnu da se vade raznorahzni fetiši koji nisu široko rasprostranjeni. Plus ono što je Ashley Madisonom već načeto, a to je biti gej u nekoj despotiji. 

 

Mislim da je jedina reakcija na svaku tu akciju, stav nemam čega da se stidim te će sledstveno rasti i broj tih ljudi koji se budu tako oesćali, ali dugoročno će i javna sfera biti opuštenija. Uprkos zlim namerama onih koji sada intervenišu u ovom polju. 

 

Kao i svaka revolucija i ova će biti stresna.

Edited by McCabe
Link to comment
  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    34

  • Caligula

    27

  • MancMellow

    26

  • ObiW

    26

Ashley Madison’s parent company Avid Life Media is offering a $500,000 CDN reward for information leading to the arrest of the hacker or hackers behind the breach of its network.

Wired

Link to comment
Someone using the name of Vice President Joe Biden’s son Hunter Biden had a profile on the Ashley Madison dating website for extramarital affairs, Breitbart News has learned.

 

Hunter Biden tells Breitbart News that the account is not his, but rather was created by one of America’s enemies to discredit him. He thinks it could have been due to his sitting on the board of a Ukrainian gas company, which outraged supporters of Vladimir Putin’s Russian regime.

 

Robert Hunter Biden, known colloquially as Hunter, is a business executive, a husband, a father, and reportedly one of Joe Biden’s closest advisers as the vice president considers launching a presidential campaign. Hunter, who met his wife Kathleen in the Jesuit Volunteer Corps, has contacted some of his dad’s supporters in advance of a possible Biden candidacy.

 

But he insists that he’s not the “Robert Biden” who was a fan of “Anything Goes” relationships with women on the website Ashley Madison, which arranges affairs for married people. Biden confirmed that the email address listed on the account belongs to him. But he thinks his enemies had access to his personal information, possibly through hacking his other online accounts – and that they fabricated the Ashley Madison account in his name.

 

“I am certain that the account in question is not mine,” Biden told Breitbart News. “This account was clearly set up by someone else without my knowledge and I first learned about the account in question from the media.”

 

“In fact, I no longer use the email address linked to this account as I became aware that this email account may have been compromised,” Biden said. “This is unfortunately not the first time that someone has used my name and identity to try to discredit me.”

 

Hunter Biden made global headlines in 2014 for joining the board of the Ukraine-based gas company Burisma Holdings during the height of the crisis in Ukraine. Biden’s father, Vice President Joe Biden, was engaged in an effort at the time to help Ukraine lessen its dependence on fuel from Russia.

 

:lol:

Link to comment

 

I na stranu sad da li su kolateralne žrtve ovog napada jadni dobrodušni korisnici koji su samo malo hteli da pogledaju top ili priglupi prevaranti bez trunke poštovanja za svoje supruge, zanimljivo je da su glavni zlikovci hakeri, a ne sajt koji:

 

- je varao korisnike kreirajući 95% lažnih ženskih profila

- otimao novac od korisnika za brisanje podataka

- nije brisao podatke iako je uzimao novac za tu uslugu

- prikupljao i čuvao podatke o brojevima kreditnih kartica korisnika

- dozvoljavao registraciju bez verifikacije emaila

- ...

 

Ovo liči na obračun na divljem zapadu, sa sve ucenjenim glavama.

Edited by JozoMujica
Link to comment

I na stranu sad da li su kolateralne žrtve ovog napada jadni dobrodušni korisnici koji su samo malo hteli da pogledaju top ili priglupi prevaranti bez trunke poštovanja za svoje supruge, zanimljivo je da su glavni zlikovci hakeri, a ne sajt koji:

 

- je varao korisnike kreirajući 95% lažnih ženskih profila

- otimao novac od korisnika za brisanje podataka

- nije brisao podatke iako je uzimao novac za tu uslugu

- prikupljao i čuvao podatke o brojevima kreditnih kartica korisnika

- dozvoljavao registraciju bez verifikacije emaila

- ...

 

Korisnicima interneta koji imaju pola grama mozga ovo bi trebalo da posluži kao lep primer. Čisto sumnjam da je ashley jedini sajt koji ovako posluje i ovako se odnosi prema ličnim podacima svojih klijenata od kojih uzima pare. Mislim da je to opšteprihvaćen biznis model.

 

Bilo bi lepo kada bi se nasamareni korisnici organizovali i odrali ih od tužbe ali nisam siguran da li po zakonu smeju da u toj tužbi koriste dokaze koji su prikupljeni činjenjem krivičnog dela. Ako ne smeju da ih koriste onda mrka kapa, ovi su 100% bezbedni.

Link to comment

I na stranu sad da li su kolateralne žrtve ovog napada jadni dobrodušni korisnici koji su samo malo hteli da pogledaju top ili priglupi prevaranti bez trunke poštovanja za svoje supruge, zanimljivo je da su glavni zlikovci hakeri, a ne sajt koji:

 

- je varao korisnike kreirajući 95% lažnih ženskih profila

- otimao novac od korisnika za brisanje podataka

- nije brisao podatke iako je uzimao novac za tu uslugu

- prikupljao i čuvao podatke o brojevima kreditnih kartica korisnika

- dozvoljavao registraciju bez verifikacije emaila

- ...

 

Ovo liči na obračun na divljem zapadu, sa sve ucenjenim glavama.

 

oko utiska o samom sajtu se slažemo. 

Link to comment

ljudi su skloni da postupaju na najlaksi moguci nacin i, u redovnim okolnostima, ne pridaju ogroman znacaj malo vjerovatnom negativnom ishodu. to su sve korisne osobine. za ocekivati je da ce i dalje koristiti svoje primarne mejlove za registraciju taman onako kako cesto koriste facebook/google nalog za uclanjenje na vecinu benignih sajtova. sistem ce morati da se popravlja drugacije, na strani ponude a moguce i nekakve kontrole.

Link to comment

Najbolji način da se nešto poboljša na strani ponude je kontrola. Ono što su ovi džiberi radili svojim korisnicima je najbolji motiv regulatornim telima koja su nadležna za e-trgovinu da uvedu neke kontrolne mehanizme koji će malo štititi i konzumente a ne samo carinu i državni budžet.

Link to comment

Evo jos malo za analizu correlation / causation dileme.

 

 

Extortionists are perpetuating an even more blatant scam targeting outed Ashley Madison subscribers. The e-mail at the top of this post, provided by the Toronto Police Service investigating the hack, shows one such attempt. It threatens to notify family members, friends, and employers of the recipients' relationship with the dating site unless they pay about $225 in anonymous Bitcoin.

 

 

http://arstechnica.com/security/2015/08/exposed-ashley-madison-members-targeted-by-scammers-and-extortionists/

Link to comment

I na stranu sad da li su kolateralne žrtve ovog napada jadni dobrodušni korisnici koji su samo malo hteli da pogledaju top ili priglupi prevaranti bez trunke poštovanja za svoje supruge, zanimljivo je da su glavni zlikovci hakeri, a ne sajt koji:

 

- je varao korisnike kreirajući 95% lažnih ženskih profila

- otimao novac od korisnika za brisanje podataka

- nije brisao podatke iako je uzimao novac za tu uslugu

- prikupljao i čuvao podatke o brojevima kreditnih kartica korisnika

- dozvoljavao registraciju bez verifikacije emaila

- ...

 

Ovo liči na obračun na divljem zapadu, sa sve ucenjenim glavama.

 

za sajt se slazem sve, samo i dalje ostaje to da su hakeri uradili jos goru stvar a to je pustili ceo spisak na mrezu... mogli su na mnogo drugih nacina da skrenu paznju na sve navedeno a da ne izloze sve te ljude globalnom shamingu... ja stvarno ne znam kako ne dopire do mozga da je privatnost privatnost i da ovakve stvari nisu za zajebanciju... narocito sto mi nije jasno odakle toliki optimizam da ce ovakve stvari pokrenuti neki globalni pozitivan trend, ja samo vidim opciju da jos vise ucenjuju na svim stranama. danas su to preljubnici, sutra vec mogu da budu zene u minicima, svi koji farbaju kosu, tetovirani, LGBT populacija, i tako dalje i tako blize. mislim, super bi bilo da ovako nesto izazove efekat "sta me briga, neka svi znaju da sam ja to i to pa nek' ide zivot" ali sanse za to su male i nikakve. prosto, ljudi iz raznih razloga ne zele da dele svoju intimu sa sirim auditorijumom, i trebalo bi da imaju pravo na to. mora da postoji granica koja se ne prelazi, inace mozemo odmah da se spremimo za 'witch hunt v2.1' uz prenoz uzivo

Link to comment

Kako iznenađenje...ko bi pomislio da će se takve stvari dešavati? :fantom:

Ne postoje "stvari". Ucenjivanje necim sto je vec javno je skoro nemoguce sto i pise u clanku. Za samoubistva nije jos ustanovljena veza s ovim, samo se teoretise.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...