Jump to content
IGNORED

Ashley Madison


Muwan

PPP presuda za dotični sajt  

52 members have voted

  1. 1. Da li biste javno otkrili podatke registrovanih korisnika Ashley Madison?

    • Da, mamicu im varaličku!
      2
    • Da
      1
    • Ne znam i ne želim da znam
      14
    • Ne
      21
    • Ne, bre, si normalan ti?!
      14
  2. 2. Da li je sajt trebalo da ispuni zahtev hakera i obustavi rad?

    • Da, jer snose odgovornost prema korisnicima čije podatke nisu umeli da zaštite
      20
    • Ne jer nije prekršen zakon a korisnici su sami krivi što su se registrovali
      9
    • Ne jer sa teroristima nema pregovora
      6
    • Ne znam, ne bih bio/la u koži ni vlasnicima sajta ni njihovim klijentima
      17


Recommended Posts

Igram jednu online igru nekih 8 godina. U tom vremenskom periodu sam video mnogo slučajeva hakovanja acc-a. Niko od hakovanih nije bio hakovan tek tako, svi su na neki način prekršili pravila. Baš svi. Hakeri nisu nikakva mitska bića, sve urađeno je posledica gluposti, greške ili nemara koju su oni zloupotrebili.

Oni su tu, a korisnik mora da bude svestan da će glupost, grešku ili nemar najverovatnije platiti.

 

Dakle, hoces reci, isao si na internet trazio si qratz ko ti je kriv.

 

Meni je to logika "nosila je minic". Pa ne mogu da buskam po internetu i nekaznjeno iznosim neciji prljav ves i da taj ciji sam ves izneo bude kriv "jer je bio glup". Onda znaci da svako ima pravo da nekaznjeno upadne u neciji stan i uzme sta mu je potrebno jer je ovaj glup pa nije obezbedio stan kako treba. Ili da upadne u firmu i odnese harddisk reck sa svim podacima jer je firma glupa pa ne ume da se stiti.

 

To se bre kaznjava, sem ako te ne otkriju.

 

Moji podaci su, na neki nacin, moja svojina i ne smeju se objavljivati bez pitanja. Ako otkrijem ko ih je objavio, imam pravo da mu se poserem u zivot.

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    34

  • Caligula

    27

  • MancMellow

    26

  • ObiW

    26

ma uopste nije stvar u tome je li varanje ok, jer naravno da nije ok. problem je drugdje. niko nema pravo da obznanjuje licne podatke na ovaj nacin. dakle prekrsaj je iz domena zakona. izlaganje korisnika javnosti nije gest pomoci prevarenim supruznicima nego laprdanje baba iz filma zivka nikolica. stvar etike. ovdje pervertovane.

Edited by morgana
Link to comment

ako dobro razumem, opšte je mišljenje da varanje u braku ne predstavlja nikakav problem za prevarenog supružnika i da je to samo stvar izbora onog ko vara i da to treba podržati u sklopu prava pojedinca na specifičaj lajfstajl™ ?

 

edit: to fakat nije bitno za ovu temu, ali se eto tema kandidovala™

 

Ne predstavlja problem za mene sa strane. Nisam talibanski policijac koji proverava da li je neko prekršio svoj bračni ugovor. 

Link to comment

Dakle, hoces reci, isao si na internet trazio si qratz ko ti je kriv.

 

Meni je to logika "nosila je minic". Pa ne mogu da buskam po internetu i nekaznjeno iznosim neciji prljav ves i da taj ciji sam ves izneo bude kriv "jer je bio glup". Onda znaci da svako ima pravo da nekaznjeno upadne u neciji stan i uzme sta mu je potrebno jer je ovaj glup pa nije obezbedio stan kako treba. Ili da upadne u firmu i odnese harddisk reck sa svim podacima jer je firma glupa pa ne ume da se stiti.

 

Moji podaci su, na neki nacin, moja svojina i ne smeju se objavljivati bez pitanja.

 

Ne, nisam to rekao.

 

Rekao sam da su hakeri uvek tu i ako im daš ulaz, zloupotrebiće ga da izvuku neku korist.

 

Hakeri su krivi kako god da okreneš i njihove akcije mi uopšte nisu interesantne.

 

Važno je kako je firma koju su plaćali postupala sa njihovim podacima, kao što je važno i to što su ljudi previše lakoverni, neoprezni.

 

Za to kako je postupala, firma mora da odgovara, po više osnova.

 

Bili su plaćeni za usluge koje nisu pružali, nisu štitili tuđe podatke.

 

A to što ja tvrdim da mora da postoji oprez, ne znači da krivim ljude koji su naseli. Takođe, mora da postoji svest o mogućim ishodima svih akcija.

 

Da su ljudi slobodni u stvarima koje čine, nikakvo obelodanjivanje njihovih podataka ih ne bi potreslo. To je već sasvim treća tema, možda i najvažnija u ovom slučaju.

Link to comment

Gledajte, vrlo je jednostavno postaviti matricu sa parametrom "ko najebe a ko ne najebe". 

 

#1 sajt nije hakovan

- Avid Life Media (Ashley Madison) ne bi najebali, nastavili bi da posluju i potkradaju milione naivnih ljudi

- Korisnici bi najebali pošto bi ALM nastavio da im uzima pare ni za šta i da im privatne podatke prodaje advertising firmama

- Hakeri ne bi najebali pošto ništa ne bi ni uradili

 

#2 sajt jeste hakovan

- ALM jesu najebali, priča o njihovom modelu poslovanja je dospela u javnost, izgubili su to malo kredibiliteta što su imali

- Korisnici jesu najebali jer se mnogima razvlači prljav veš po javnosti, na stranu to što su budući korisnici upozoreni

- Hakeri su možda najebali a možda i ne, zavisi da li im se uđe u trag

 

Dakle u obe varijante korisnici su najebali. U prvoj i ALM i hakeri nastavljaju da uživaju neometano, u drugoj ALM najebe a možda i hakeri.

 

Neka misli ko šta hoće, meni se druga varijanta mnogo više sviđa.

Link to comment

Pa ovo:

Važno je kako je firma koju su plaćali postupala sa njihovim podacima, kao što je važno i to što su ljudi previše lakoverni, neoprezni.

 

Za to kako je postupala, firma mora da odgovara, po više osnova.

Link to comment

Što je fascinantno, evo ja gledam sa potpunim odsustvom empatije.

 

Pola planete u potpunom kurcu, gladi i siromaštvu, ratu, a ja treba da patim zbog ovih što bi da jebu nešto sa strane, pa su pri tome dovoljno glupi da ostavljaju podatke koje je lako povezati sa njima na sajtu na kome očekuju žene koje sede raširenih nogu i samo čekaju njih da ulete.

 

More mrš. (ne ti, nego oštećeni korisnici).

 

 

Deluje kao da si uveren da si mnogo bolja osoba od tih ljudi.

 

Cisto sumnjam.

Link to comment

Za moralizatore: zna se ko najvise govori o postenju.

 

To nisu vasi brakovi, i nije vasa veza, i ne znate nista o tim ljudima. Ne morate da saosecate, ali ni da se kliberite. Makar ne javno u pristojnom drustvu.

Link to comment

Da su ljudi slobodni u stvarima koje čine, nikakvo obelodanjivanje njihovih podataka ih ne bi potreslo.

 

што наравно није тачно, слобода и приватност нису иста ствар

Link to comment

Ne mogu i ne želim uopšte da razmatram moguću moralnu krivicu korisnika sajta. 

Ne dajem sebi za pravo da donosim bilo kakve osude.

Oni su jedini koji su najebali. Mnogo, a ujedno i jedini koji nisu prekršili nijedan zakon.

 

Sajt je izgubio kredibilitet?! 

Sajt je doživeo neverovatnu popularnost, ako ćemo iskreno, samo sad će potencijalni korisnici 

malo opreznije davati svoje podatke. (Ukoliko ih ne ugase, a ako ih ugase, otvoriće novi i na osnovu

ovog iskustva ponovo izgraditi kredibilitet.)

Ponavljam, jedini koji su stvarno najebali jesu korisnici.

Link to comment

што наравно није тачно, слобода и приватност нису иста ствар

 

naravno da nisu, govorim o posledicama

Link to comment

"Popularnost"? Daj molim te, Ashley Madison je gotov kao dating sajt. Mogli su i najpoštenije moguće da se odnose prema korisnicima (a nisu), dovoljno je da im se desi ovoliki data leak da broj korisnika padne na 2%.

 

To da će se novi takvi otvoriti nema sumnje, ali ideja je da će više korisnika ubuduće obratiti pažnju na to kome i kako ustupa podatke.

Link to comment

jeste, korisnici ce o sigurnosti na dejting sajtu promisljati kao cia o talibanima. i inace dejting strategije podrazumijevaju trostruko osiguranje.

 

a dajte :D

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...