Jump to content
IGNORED

Ashley Madison


Muwan

PPP presuda za dotični sajt  

52 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

hehe, evo i jednog malo drugačijeg, "ne-individualističkog" pristupa (bez korišćenja kokošaka kao metafore za bilo šta)

 

 

U tom grmu leži zec.

 

Ovo je skroz druga priča i veoma utemeljena u stvarnosti. Mada, mislim da bi nam trebao drugi topik. 

Link to comment
  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    34

  • Caligula

    27

  • MancMellow

    26

  • ObiW

    26

Mislim da si samo previse konzervativan. Ljudi ovo koriste i za vecinu radi dobro. Ne pretvara nikoga u robu. Postoje dve vrste sajtova/aplikacija. One koje ti nude match na osnovu odredjenih karakteristika (match, coffee meets bagel) i one koje su intuitivne i nude uglavnom samo sliku (tinder). Ja vise volim tinder jer je intuitivna, na matchu mozes otpisati nekoga zbog beznacajnih stvari kao sto je koji knjigu cita. Znam dosta ljudi koji ih koriste da bi upoznali ljude a znam i one koji su se koristeci match.com ozenili/udali. Licno nisam fan svih "svi mi koji smo se vozili bez pojasa i preziveli" fora.

Link to comment

Sve sto si pobrojao je digitalno trziste kurcheva i picki, te me podsetilo na kokosinjac sa separeima.

 

 

што је лошије од аналогног тржишта, или...? или је можда најбоља варијанта кад ти родитељи склопе брак или властелин, робовласник или је можда ипак тољага па у пећину била најромантичнија... мислим дугачка је та историја љубави

Edited by Dionysos
Link to comment

што је лошије од аналогног тржишта, или...? или је можда најбоља варијанта кад ти родитељи склопе брак или властелин, робовласник или је можда ипак тољага па у пећину била најромантичнија... мислим дугачка је та историја љубави

 

To je posebna tema jbg, sto se mene tice dok ne izmisle digitalni prenos mirisa njenog znoja :wub: ja ne priznajem privlacnost, pa neka cita Alimpicku i Koelja koliko hoce :fantom:

 

Ne razumemo se u startu, nebitno. Izneo si neka poredjenja iz srednjeg veka pokusavajuci da diskreditujes jedno sasvim legitimno pitanje.

 

chicks.jpg110322_poultry_L.JPG

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

ок, можда је требало да цитирам овај део, са болдом

Mada, mozda sam ja okoreli romantik koji veruje da individue jos uvek postoje :fantom:

 

што мислим да је пре свега последица митологизације љубави кроз филмове и литературу деценијама у назад, отуда и реалнији пример из средњег века, као контраст слике о витезовима и принцезама које нам филмови типично сервирају, или што би рекао дон дрејпер, љубав су измислили људи као ја (адвертајзери) да би продали најлон чарапе... наравно далеко од тога да љубав никада није постојала или не постоји и даље, само што је глобална слика прилично искривљена под утицајем медија, како филмова или серија тако и реклама, кукумавчити због интернета је прилично редундантно кад се узме претходних 70 година буљења у мале екране наших тв пријемника... као кад одеш на сажетак неке кошаркашке утакмице, па неких 70% снимка чине закуцавања, а у стварности то је мање од 5% укупних кошева... 

 

ако ишта онлајн дејтинг поједностављује читаву причу, како и за секс тако и за везе, јер омогућава да филтрирање обавиш у ранијој фази, а да не истрпиш читаво вече причања и плаћања пића да би на првом дејту сазнао да девојка слуша народњаке и гласа за снс

 

наравно увек можеш на то гледати и на у моје време је то било другачије начин

Link to comment

што мислим да је пре свега последица митологизације љубави кроз филмове и литературу деценијама у назад,

 

Kakva jebena ljubav, govorim o fizickoj privlacnosti koja moze a ne mora da bude uvod u vezu.

 

Prosto, u bazi od 20+hiljada ponudjenih postoji neka kategorizacija, filteri, ogranicenja koja procesuira softver. Pa ti ponudi njih prvih 100 ili deset, i to u vidu piksela i opstih mesta kada su interesovanja u pitanju.

 

Imam oci, nos i usi, da namirisem, vidim pokret vrata ili ruke, cujem boju glasa. Umesto toga (jer je jednostavnije) ja odem u bazu podataka i trazim prosejane nesrecnice koje takodje nemaju vremena za komplikovanost™

 

Pa ono, dgjbm, kad razmislim i nije toliko lose, interesovanja i majndset jesu slicni u startu, samo sto to nije za mene.

 

Iskreno (zaista) izvinjenje zbog ovakvog upadanja, vreme me je definitivno pregazilo

Edited by Caligula
Link to comment

 

Iskreno (zaista) izvinjenje zbog ovakvog upadanja, vreme me je definitivno pregazilo

 

Ama nije, površnih i sklonih jednostavnoj zameni za rukoblud je uvek bilo i biće.

Link to comment

Umesto toga (jer je jednostavnije)

 

људи раде ствари на једноставнији начин кроз читаву историју, само су алати другачији

Link to comment

+1

 

nego jedno je kad preko airbnba rezervises apartman, sasvim drugo je kada rezervises osobu.

 

Kako god, neka cveta hiljadu cvetova, s tim sto onda ne postoji problem oko fotke koju sam inicijalno okacio. Kokosarnik, elektrifikovani.

Link to comment

s tim sto onda ne postoji problem oko fotke koju sam inicijalno okacio. Kokosarnik, elektrifikovani.

 

Bilo je pitanje sekunda kada ćemo se složiti da je fotka koju si okačio genijalna. 

Link to comment

nego jedno je kad preko airbnba rezervises apartman, sasvim drugo je kada rezervises osobu.

 

више сам мислио на то да је једноставније да ти властелин одреди с ким ћеш да се париш или да ти другарица среди блајнд дејт са неком својом другарицом у модерније доба

 

али ако ти идеш до те мере да особе које користе онлајн сервисе поредиш са животињама, твој проблем

Link to comment

Pa niko tebe ne tera da se zenis sa onim koga ti match predlozi. Na kraju krajeva ti biras da se vidis sa tom osobom pa ta osoba moze da ti odgovara za vezu ili samo seks ili moze da ti ne odgovara.

Link to comment

sto se mene tice dok ne izmisle digitalni prenos mirisa njenog znoja ja ne priznajem privlacnost

 

kauboje, nije uopšte starost razlog što ne razumeš, već puki elitizam. nema to s godinama veze. 

zvučiš kao da je protraćeno vreme koje provedete komunicirajući online. kao da ljudi jedni drugima samo za seks i veze mogu služiti. 

a i ako ti se neko online svidi a uživo ne, niko ne kaže da moraš zauvek da ostaneš s njim. nego ideš, vidiš, ako je znoj privlačan, super, ako nije, barem si proveo veče s nekim zanimljivim (jer pretpostavljamo da si hteo s tom osobom da izađeš zbog toga što si shvatio da nije potpuno dosadna i glupa).

meni je obrnut slučaj zapravo gori, ukoliko seks nije jedino što se traži - zamisli razočarenja kad te nečiji znoj™ privuče a onda shvatiš da je osoba glupa i prazna

u slučaju internet upoznavanja barem nema tog razočarenja - ako ti se osoba fizički svidi, super, ako ne, barem si upoznao nekog zanimljivog. 

u upoznavanju preko neta jedino je redosled drugačiji - prvo vidiš da li ti neko odgovara u duhovnom smislu, a posle, ako da, gledaš pokrete i slušaš boju glasa

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...