Jump to content
IGNORED

Ashley Madison


Muwan

PPP presuda za dotični sajt  

52 members have voted

  1. 1. Da li biste javno otkrili podatke registrovanih korisnika Ashley Madison?

    • Da, mamicu im varaličku!
      2
    • Da
      1
    • Ne znam i ne želim da znam
      14
    • Ne
      21
    • Ne, bre, si normalan ti?!
      14
  2. 2. Da li je sajt trebalo da ispuni zahtev hakera i obustavi rad?

    • Da, jer snose odgovornost prema korisnicima čije podatke nisu umeli da zaštite
      20
    • Ne jer nije prekršen zakon a korisnici su sami krivi što su se registrovali
      9
    • Ne jer sa teroristima nema pregovora
      6
    • Ne znam, ne bih bio/la u koži ni vlasnicima sajta ni njihovim klijentima
      17


Recommended Posts

Gledajte, vrlo je jednostavno postaviti matricu sa parametrom "ko najebe a ko ne najebe". 

 

#1 sajt nije hakovan

- Avid Life Media (Ashley Madison) ne bi najebali, nastavili bi da posluju i potkradaju milione naivnih ljudi

- Korisnici bi najebali pošto bi ALM nastavio da im uzima pare ni za šta i da im privatne podatke prodaje advertising firmama

- Hakeri ne bi najebali pošto ništa ne bi ni uradili

 

#2 sajt jeste hakovan

- ALM jesu najebali, priča o njihovom modelu poslovanja je dospela u javnost, izgubili su to malo kredibiliteta što su imali

- Korisnici jesu najebali jer se mnogima razvlači prljav veš po javnosti, na stranu to što su budući korisnici upozoreni

- Hakeri su možda najebali a možda i ne, zavisi da li im se uđe u trag

 

Dakle u obe varijante korisnici su najebali. U prvoj i ALM i hakeri nastavljaju da uživaju neometano, u drugoj ALM najebe a možda i hakeri.

 

Neka misli ko šta hoće, meni se druga varijanta mnogo više sviđa.

 

varijanta #3

- pusta se kontrolisani dump, tj. manje-vise ovaj poslednji sa mail prepiskom, iz koje se vidi da je AM umesan u solidan broj kriminalnih aktivnosti (hakovanje konkurencije npr.) i gde se sigurno negde zabelezeno da se podaci ne brisu i korisnici varaju. To povlaci reakciju nadleznih organa, korisnici ostaju zasticeni, svi srecni, svi zadovoljni. Ti si pravio poredjenje sa wikileaksom - pa tamo su nedeljama cesljali kroz podatke da bi sklonili nesto potencijalno opasno, pa su ih opet razvlacili kako je dousnik X iz zemlje Y otkriven.

 

Inace ova usporedba u prvom i drugom slucaju je spektakularna. Najebali u prvom slucaju jer im je neko uzeo $20 dolara i nije uradio obecano i najebali jer im je znacajan deo privatnog zivota iscureo u javnost i sta za sobom povlaci ozbiljne posledice, to je to isto. Najebali = najebali, Sofronije daje no comment koliko mu je neprijatno.

Edited by Venom
Link to comment
  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    34

  • Caligula

    27

  • MancMellow

    26

  • ObiW

    26

Znaš kako, možeš da relativizuješ i najebavanje u drugoj varijanti. U tom ogromnom broju korisnika, do sada smo imali jednog real live primerka ovde (dragance) koji je pokazao da bivši korisnici komotno mogu da prođu bez ikakvih posledica. Nasuprot toga imaš samo bezvezne hypotheticals tipa "šta ako neko u Saudijskoj Arabiji provali da je oženjeni muškarac tražio druge oženjene muškarca na Ashley Madison, znate li vi da tamo pedere ubijaju" i onu besramnu glupost o samoubistvima. Ne bih ja relativizovao probleme nepoznatih ljudi, ali nemoj ni ti da relativizuješ zloupotrebu podataka i otimačinu para koju su ALM sprovodili.

 

Varijanta tri lepo zvuči, ali veliko je pitanje koliko bi mediji uopšte obratili pažnju. Ovo su svi preneli zato što je "woooohooo, da vidimo ko vara ženu!!!" tip vesti.

 

Edit: A poređenje sa wikileaks je bilo samo u smislu da je i tamo u pitanju bilo krivično delo, i da je zato besmisleno osuđivati i ovaj napad po toj liniji. Naravno da su po društvenom značaju i pristupu podacima neuporedivi.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Sta je uopste neverovatno u tome da se od 30 miliona korisnika cije su tajne na izvolte nadju dvoje (za sad!) koji ce to da urade? Jel ti stvarno mislis da ce neko da proguta onu tvoju glupost o korelaciji i uzroku? Da, od desetine miliona korisnika ce se naci nekoliko (i to je blago receno) kojima ce se do kraja sjebati zivot. Jel i ovo glupost?

 

 


Extortionists are perpetuating an even more blatant scam targeting outed Ashley Madison subscribers. The e-mail at the top of this post, provided by the Toronto Police Service investigating the hack, shows one such attempt. It threatens to notify family members, friends, and employers of the recipients' relationship with the dating site unless they pay about $225 in anonymous Bitcoin.

 

U stvari - sami pali, sami se ubili!

Link to comment

Od 30 miliona korisnika je solidna verovatnoća da će se neko ubiti iz samo njemu znanih razloga. Neverovatno je bezočan leap of logic kojim se učitava "aha, pošto se čovek ubio mora da mu je žena provalila da je vara tako što mu je našla ime u nedavnom AM data leaku - zašto bi se inače ubio ako nije baš to". 

 

Ovo sa iznudama je odvratno, tu nema sumnje. To su lešinari koji bi da iskoriste ljudsku slabost, za njih nikakvog izgovora nema.

Link to comment

Deluje kao da si uveren da si mnogo bolja osoba od tih ljudi.

 

Cisto sumnjam.

 

Ne znam po kojim parametrima se meri "bolja osoba".

 

Podatke koji mogu da mi "upropaste život" ne posedujem, a ako bi ih posedovao, sigurno ih ne bih ostavljao po komercijalnim sajtovima.

Link to comment

Divim se tvojoj moralnoj superiornosti.

 

Ne znam kako je ovo postala tema o meni, niti gde sam se bavio moralom (ima doduše pre nekoliko strana jedna rečenica u zagradi, ali to nije bitno za moj stav oko ovoga).

Link to comment

Od 30 miliona korisnika je solidna verovatnoća da će se neko ubiti iz samo njemu znanih razloga. Neverovatno je bezočan leap of logic kojim se učitava "aha, pošto se čovek ubio mora da mu je žena provalila da je vara tako što mu je našla ime u nedavnom AM data leaku - zašto bi se inače ubio ako nije baš to".

 

Ovo sa iznudama je odvratno, tu nema sumnje. To su lešinari koji bi da iskoriste ljudsku slabost, za njih nikakvog izgovora nema.

Nema izgovora. Lepo. Ali i dalje ti je varijanta 1 mila.

Link to comment

Varijanta dva. 

 

Ali ne verujem da postoji varijanta u kojoj se eliminiše svaka mogućnost zloupotrebe i štiti privatnost podataka ljudi koji su ih glupo ustupili onakvoj firmi.

Link to comment

Pa ne, osim ako misliš da Ashley neovlašćeno čuva podatke (čije je brisanje naplatila) čisto onako bezveze, da ih drži na sigurnom zlu ne trebalo. Ni u najboljem slučaju ne bi se desilo nekakav seizure ako vlasti čuju šta se radi, nego bi se preganjali po sudi godinama... a mnogo je verovatnije da do suda ne bi ni došlo.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

postaje sve zanimljivije.  ^_^

 

 

Almost None of the Women in the Ashley Madison Database Ever Used the Site

 

Those millions of Ashley Madison men were paying to hook up with women who appeared to have created profiles and then simply disappeared. Were they cobbled together by bots and bored admins, or just user debris? Whatever the answer, the more I examined those 5.5 million female profiles, the more obvious it became that none of them had ever talked to men on the site, or even used the site at all after creating a profile. Actually, scratch that. As I’ll explain below, there’s a good chance that about 12,000 of the profiles out of millions belonged to actual, real women who were active users of Ashley Madison.

When you look at the evidence, it’s hard to deny that the overwhelming majority of men using Ashley Madison weren’t having affairs. They were paying for a fantasy.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...