Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

12 minutes ago, Lezilebovich said:

Da li radite na 2-3 ekrana ili na jednom i koristi li neko ultrawide zakrivljen monitor ? Sad bas nesto razmisljam da trenutni setup notebook + 2 dodatna monitora zanenim sa ultrawide ( a notebook ekran sa ne koristim) ... 

 

Dva identicna ekrana (laptop je zatvoren). Preko dva mi ne treba a i brate mnogo je hodanja misem. Imamo ljude koji rade na sest ekrana i to je zastrasujuce.

 

BTW, ne kapiram kako ljudi rade laptop + ekran. Ako nisu iste velicine i apsolutno istih podesavanja ja se resetujem svaki put kad predjem pogledom s jednog na drugi. 

Fun fact - vracao sam monitore dobavljacu dok mi nisu nasli dva komada koji imaju identican brightness i color profile. 

 

Ovo ultrawide mozda dobro za igranje, za posao mora jedan ekran jedna aplikacija. 

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, radisa said:

Radimo svi ratzličite vrste posla, ja imam dosta excla otvorenih, sa duge strane, za rad mi trebaju dva alata konstantno, a sa treće često imam otvoreno više klijenata kada pratim neke ETL procese... I recmo meni su stalno otvrene bar dve VM, zbog toga što sma na različitim VPN-ovma za različite klijente....

Radisa ne znam koliko te placaju ali malo je.

 

inace prednost standardnih monitora (27 ili 24 inca) je i sto kad sherujete ekrane ne moras da naprezes oci. Imam kolegu koji ima neke sulude monitore kuci, tipa 49 il sta, nista se ne vidi kad radim sa njim. 

Link to comment

Na sve može čovek da se navikne. Svoj prošli monitor sam ostavio u BG-u, jer sam hteo da kupim novi i onda sam dok sam razmišljao koji jednostavno zaboravio. I setio se posle možda par nedelja i onda zaključio da mi to možda ni ne treba. I nije mi trebalo godinama. Sad kad opet imam eksterni monitor, ima sve svoje prednosti, ali nekad me mrzi da nameštam sve u svoj ćošak i da razmišljam a gde sam beše stavio šta. Na ekranu laptopa je sve alt/cmd tab away i verovatno bih mogao da šaltam u snu. Ovo trenutno pišem iz fotelje gde iz objektivnih razloga nemam eksterni monitor.

 

Lepo je kad čovek ima visoke standarde, ali sve ima svoju cenu. Na primer, nekad me je "izluđivalo" kad mi bicikl pravi zvukove, ali kad razmislim da je cena toga da sam picajzla to da ću potencijalno da blejim satima u podrumu i pokušavam da namestim neki razdrndani deo da radi savršeno. Nisam spreman da platim tu cenu više. Život je mnogo jednostavniji kad se opustiš i ne brineš toliko o minornim detaljima.

Link to comment
21 minutes ago, Venom said:

Na sve može čovek da se navikne. Svoj prošli monitor sam ostavio u BG-u, jer sam hteo da kupim novi i onda sam dok sam razmišljao koji jednostavno zaboravio. I setio se posle možda par nedelja i onda zaključio da mi to možda ni ne treba. I nije mi trebalo godinama. Sad kad opet imam eksterni monitor, ima sve svoje prednosti, ali nekad me mrzi da nameštam sve u svoj ćošak i da razmišljam a gde sam beše stavio šta. Na ekranu laptopa je sve alt/cmd tab away i verovatno bih mogao da šaltam u snu. Ovo trenutno pišem iz fotelje gde iz objektivnih razloga nemam eksterni monitor.

 

Lepo je kad čovek ima visoke standarde, ali sve ima svoju cenu. Na primer, nekad me je "izluđivalo" kad mi bicikl pravi zvukove, ali kad razmislim da je cena toga da sam picajzla to da ću potencijalno da blejim satima u podrumu i pokušavam da namestim neki razdrndani deo da radi savršeno. Nisam spreman da platim tu cenu više. Život je mnogo jednostavniji kad se opustiš i ne brineš toliko o minornim detaljima.

Ja sam i  previse opusten sto se detalje tica i platio sam i placam cenu toga, ali ni ja tako totalno neoptimizovan ne mogu da razumem kako neko moze da vozi bicklu cije se tandrkanje cuje dva kvarta dalje. Pa kad promeni brzinu a ono kabum, drrrr, bap...sav se najezim, mozak me zaboli.

Link to comment

Dva identična 24" (ali 1920x1200) i glupi dell 15,6 laptop u sredini, kvalitet tih dell ekrana je očajan. Navikao sam tako. Bez jednog monitora sam sporiji a bez oba praktično ne mogu da radim, samo da sastančim i dopisujem se. Što je problem kada se treba ići u office da se radi zajedno jer sam gotovo beskoristan...

 

U prethodnoj firmi sam imao neki thinkbook koji je imao onu ic kameru i privacy fore pa zamuti sve kada ustaneš i imao je opciju da prebacuje poenter gde gledaš, zanimljiva stvar, ali me nerviralo na kraju..

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Da li radite na 2-3 ekrana ili na jednom i koristi li neko ultrawide zakrivljen monitor ? Sad bas nesto razmisljam da trenutni setup notebook + 2 dodatna monitora zanenim sa ultrawide ( a notebook ekran sa ne koristim) ... 

 

Ja radim sa dva wide ekrana, cesto mi je potrebno da imam vise prozora paralelno otvorenih, tipa baza na jednoj strani, drugo na drugoj; ili sam preko TV kod korisnika a paralelno gledam nesto kod mene. To mi je stvarno nocna mora kada je na jednom ekranu. Tj. kako Venom kaze, stvar je navike.

 

Isto tako mi je uzasno da koristim tastaturu od lap topa, to samo ako bas nesto u sred noci moram da pogledam na brzinu - za pravi posao mi neophodna prava tastatura (i jako koristim desnu stranu sa ciframa) jer mi je ona u rukama, ne moram da gledam niti da mislim.

Link to comment

Nisam ajtijevac, al radim sa dva monitora, a laptop je na dokingu i zatvoren. Na laptopu praktično ne radim ništa ako nije na dokingu, jedino kad baš moram. Ništa bez ta dva monitora, miša i eksterne tastature.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Heaviside said:

Ja sam i  previse opusten sto se detalje tica i platio sam i placam cenu toga, ali ni ja tako totalno neoptimizovan ne mogu da razumem kako neko moze da vozi bicklu cije se tandrkanje cuje dva kvarta dalje. Pa kad promeni brzinu a ono kabum, drrrr, bap...sav se najezim, mozak me zaboli.

 

Postoji nešto između sve je savršeno i sve se raspada :-). Savršenost zahteva mnogo vremena i pažnje i može da se desi da briga o alatu postane posao. Zajedničko i tome i raspadu sistema je da te nešto usporava i sprečava da radiš ono što je zapravo tvoj posao.


Da se ogradim da ne slušam Lexa Friedmana, ali slušao sam delove kad je bio Jim Keller (CPU designer) i odslušao dosta (zbog gosta, ne zbog prepotentnog Lexa). Jedna od stvari je bila da ne može da se radi u sistemu u kojem je sve pod konac, kao ni u potpunom haosu. Menadžment prozora na 3 ekrana je meni previše birokratije, kao i briga o tome da li mi je ikonica iste boje na dva različita ekrana, jer ekrani nisu isti.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Meni bas smetaju nijanse u osvetljenju ekrana, moj OCD hoce da izludi tada. 

 

Jel vrede necemu one specijalne tastature i misevi? Provaljujem da me bole ruke kada kucam na standardnoj tastaturi, nekako mi je neprirodan polozaj.

Link to comment
37 minutes ago, Shan Jan said:

Meni bas smetaju nijanse u osvetljenju ekrana, moj OCD hoce da izludi tada. 

 

Ne mora da bude OCD. Mene bas briga za ikone a desktop ni ne koristim (kad vidim kod nekoga 6 hiljada dokumenata na desktopu nije mi dobro), ali zato cesto moram da kopam po nekoliko color coded excela pa puta x tabova, pa jos par pdfova i wordova za reference. To su uglavnom dosadne liste koje treba usaglasiti i sintetisati u novu listu. Posto se stavke ponavljaju i color coding je isti, mnogo je lakse i brze kada ovlas pogledom moze da se zakljuci da je to to mesto nego da se resetuje, pa refokusira pa onda ono najgore, cita. E zato identicni monitori.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Da li radite na 2-3 ekrana ili na jednom i koristi li neko ultrawide zakrivljen monitor ? Sad bas nesto razmisljam da trenutni setup notebook + 2 dodatna monitora zanenim sa ultrawide ( a notebook ekran sa ne koristim) ... 

 

Razmišlj'o sam o ovom što JozoMujica kaže s tim da sam kontemplir'o da l' okrenuti IDE™ monitor vertikalno. 

Radim na 27" i na 16", nikad zajedno u konstelaciji.

Link to comment

Zajebano je kad se navikneš na ergoomski solidan setap - udobna stolica, kvalitetna tastatra, dubok sto, veći ekran ili više njih i onda kad nešto od tog zafali - ja ne mogu da radim u ovim uslovima :D

 

 

Moj poslednji neophodni divajs, ambijentalni lajt bar, dočeko sam da padnu na 20-ak eura

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...