Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

2 hours ago, Shan Jan said:

 

 

inace prednost standardnih monitora (27 ili 24 inca) je i sto kad sherujete ekrane ne moras da naprezes oci. Imam kolegu koji ima neke sulude monitore kuci, tipa 49 il sta, nista se ne vidi kad radim sa njim. 

Ako uzmem 49, nema šanse da ga ikad sharujem, to je jako veliki problem zbog rezolucije, i toga što onda teams sabije sve i izgleda nečitljivo...

 

Inače, ako ga uzmem, neću držati max rezoluciu nego 3840-1080, jer ne mogu da podnesem da su monitori po vertikali različitih rezolucija... jednom sma probao da imam UHD externi monitor i nisam mogao da radim, jer miš nije mogao da se kreće kako treba...

 

Inače, kad radiš sa puno monitora u širinu, treba miš koji ima jako dobru rezoluciju i da se navijkneš na to... Recimo, meni je tako da mogu sa leve ivice levog monitora na desnu ivicu desnog bukvalno samo okretanjem šake, ne i pomeranjem cele ruke...

  • +1 2
Link to comment

Da ovo svetlo deluje korisno po noci.

 

Kod mene nekoliko kolega ima ovaj Streamdeck i kune se da im je brutalno rpomenilo zivot u home office-u.

 

Na poslu su im svaki put odbili taj request.

 

Meni ne deluje posebno korisno.

Link to comment
31 minutes ago, francuski sobar said:

Moj poslednji neophodni divajs, ambijentalni lajt bar, dočeko sam da padnu na 20-ak eura

 

A zar ovo svetlo koje obasjava i ekran ne smeta u smislu da smanjuje vidljivost monitora pa da mora da mu se diže kontrast?

Link to comment
3 minutes ago, JozoMujica said:

 

A zar ovo svetlo koje obasjava i ekran ne smeta u smislu da smanjuje vidljivost monitora pa da mora da mu se diže kontrast?

 

Svi modeli govore da imaju neki asinhtoni ugaao svetla tako da ne smeta ni očima a ni ekranu, i stvarno ne smeta a ja sam uzeo najjeftiniji kapiram najgori

 

Plus može i da se podešava.

 

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Kapiram da bi mi nesto ovako bas prijalo, bukvalno se trenutno osecam kao kvazimodo dok kucam:

 

Customstrana1440x370LogitechtastaturaK86

 

Ja imam "uspravnog" misa kog koristim povremeno. Imala sam neke probleme sa ramenom i kada mi je fizioterapeutkinja pokazala koji su mi problematicni polozaji ruke, odmah mi je bilo jasno da je povezano sa misem, pa sam isprobala taj drugi. Nesto mi je relativno brzo crkao a i redovno sam radila vezbe tad pa ne znam da li je on nesto poboljsao ili su te vezbe same po sebi...U svakom slucaju, osecam da cu uskoro ponovo imati isti problem pa cu ga isprobati ponovo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Kapiram da bi mi nesto ovako bas prijalo, bukvalno se trenutno osecam kao kvazimodo dok kucam:

 

Customstrana1440x370LogitechtastaturaK86

A da se lepo zavališ u udobnu fotelju i staviš tastaturu u krilo :happy:

Link to comment
9 minutes ago, gone fishing said:

A da se lepo zavališ u udobnu fotelju i staviš tastaturu u krilo :happy:

Udobnu stolicu vec imam al ne vredi, ruke mi se krive u zglobovima. Jedino da smrsam jedno 30 kila pa da ih mogu pribiti uz telo :D 

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

 

Ja imam "uspravnog" misa kog koristim povremeno. Imala sam neke probleme sa ramenom i kada mi je fizioterapeutkinja pokazala koji su mi problematicni polozaji ruke, odmah mi je bilo jasno da je povezano sa misem, pa sam isprobala taj drugi. Nesto mi je relativno brzo crkao a i redovno sam radila vezbe tad pa ne znam da li je on nesto poboljsao ili su te vezbe same po sebi...U svakom slucaju, osecam da cu uskoro ponovo imati isti problem pa cu ga isprobati ponovo.

 Mi u firmi imamo par korisinika uspravnog misa zbog bolova u ruci i posle par dana prilagodjavanja su svi ostali na tom misu

Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

Ja ne mogu da se naviknem ni na touchpad na MacBook-u, koliko god ga svi hvalili. 

 

Au!

 

Pa ja zbog tog obavezno uzeo touchpad za iMac - miš mi čuči u kutiji pored. Nezamisliva mi prednost miša u odnosu na touchpad.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo da vidite kako se uci u Piscini, skola 42, bez nastavnika, samo p2p. Ovo je "zadatak" 2, dan prvi. Dokument mi je otvoren 22 sata. Do sada sam stigao do Chaptera 6, pola prepisivanje sa neta pola nesto ukapiram :huh: 80% ljudi zna skoro koliko i ja, nesto od osnova, 20% zna. Ovi sto znaju hoce da pomognu ali numeju da objasne jer krenu objasnjavaju u sitna crevca, pa preskacu bejzike. Git, shell, mkdir, cd .., i gomila cackanja po internetu. U stvari, lepo bi bilo ponekad kada bih uspeo da znam sta da trazim po netu. GPT ne pomaze previse, github moze da pomogne sa kodom al sta mi vredi kad prepisem a nemam pojma sta sam upisao :rolleyes:

en.subject.pdf

Link to comment
17 minutes ago, I*m with the pilots said:

Kakav je ovo hipsteraj od prvog reda?

 

Jutros stigla objava na Slacku da postujemo pronanunse i da ljude koje prvi put vidimo oslovljavamo sa they/them i da izbegavamo da koristimo "guys" te da oni koji cuju ljude da to koriste "edukuju" sta se pravilno koristi u prijateljskom maniru. Ko da nemam druga posla nego da razmisljam o tome kako cu kog da oslovljavam. Mislim, siguran sam da nikome necu da kazem sine ili cero, za ostalo 9/10 ljudi iskreno zabole.

  • Haha 2
Link to comment
47 minutes ago, Baldrick S. said:

Evo da vidite kako se uci u Piscini, skola 42, bez nastavnika, samo p2p. Ovo je "zadatak" 2, dan prvi. Dokument mi je otvoren 22 sata. Do sada sam stigao do Chaptera 6, pola prepisivanje sa neta pola nesto ukapiram :huh: 80% ljudi zna skoro koliko i ja, nesto od osnova, 20% zna. Ovi sto znaju hoce da pomognu ali numeju da objasne jer krenu objasnjavaju u sitna crevca, pa preskacu bejzike. Git, shell, mkdir, cd .., i gomila cackanja po internetu. U stvari, lepo bi bilo ponekad kada bih uspeo da znam sta da trazim po netu. GPT ne pomaze previse, github moze da pomogne sa kodom al sta mi vredi kad prepisem a nemam pojma sta sam upisao :rolleyes:

en.subject.pdf 1.33 MB · 14 downloads

 

Ovaj pdf izaziva smug overflow.

 

Stvari koje se traze su trivijalne za nekog ko ima iskustva sa cmd line, medjutim ne vidim cemu sluzi u ovom scenariju. A drljanje po guglu u vremenskoj stisci sigurno stimulise bolje razumevanje. :D

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...