Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Probaj, valjda nije $10 toliki trošak na programersku platu :) . 

 

Ja ne koristim, koristi par ljudi oko mene, ali nisam se mnogo raspitivao. Razlog je uglavnom što mislim da će mi trebati više da sredim nešto što je neko "drugi" uradio do kraja nego da uradim nešto sam od nule. Za neke stvari koje se ponavljaju i koje me smaraju možda, ali nemam ih toliko da mi se isplati išta da podešavam da bi radilo. Za neke situacije gde moram da uradim nešto što ne znam i gde mi bi dalo makar početak takođe možda, ali nije nešto s čim se često susrećem. Ne zato što sam genijalan i sve znam, nego zato što su problemi koje rešavam nisu toliko teški, makar ne u smislu informatike.

  • +1 1
Link to comment

Lekcija broj 1, najvažnija stvar u ozbiljnom softveru nije ni da li radi kako treba, ni da li ako radi kako treba radi na zadovoljavajuć način. Ne, najvažniija stvar, i to je ono što je srž nečega što se zove software engineering, je da li imate ozbiljnu strukturu fajlova? Jer bez toga, kako bi dobili ovakve stvari:

 

const config = require('../../../../../../../../../conf')

 

  • Haha 3
Link to comment
  • 5 months later...
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Izvinite...kapiram da ovo čita više vas nego što bi dečije teme :D

 

Imam pitanje....:riba:

Sin (9) hoće da piše kod, tražio je javu na internetu....skinuo, kaže traži mu licencu i da se plati :D

 

Nemam pojma šta da kažem detetu, hoće da se uči sam, ne zna odakle da krene. Spominje html, ja reko mislim da je to prevaziđeno....šta da mu kažem? Eno ga, prtlja po kompjuteru, pre nego mi nešto sjebe, dajte savet. (Ranije je npr skupljao čitove za igrice i ukucavao kod da ima dodatna auta u NFS :gospode:)

 

Izvinjavam se, našla sam adekvatan topik...:isuse:

 

Savet ištem...

Link to comment

Ne znam šta je to tačno skinuo, ali Java je besplatna tako da ne plaćaj ništa.

 

HTML nije prevaziđen, a i zgodan je za to klinačko igranje jer ne moraš da instaliraš bilo kakve sisteme, servere i posebne alate, kod može da piše u tekst editoru tipa Notepad, a rezultat svog rada da vidi u browseru. Uz HTML može da piše tu i CSS i Javascript.

 

Sigurno postoji nešto zabavnije i moćnije za klince, ali nisam u toku. 

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Ne znam šta je to tačno skinuo, ali Java je besplatna tako da ne plaćaj ništa.

 

 

to zaboravih da kazem, ali na w3 schools moze da proba sve dok uci

nije java za dete od 9 godina

  • +1 1
Link to comment

Nestrpljuv je evo sad da počne :laugh:

Eto ga, pravi neki nalog. Dobar je on s engleskim, potpuno ga je naučio sam s interneta. Matiš isto još uvek uči, generalno je samouk, samo mu malo dati direkcije. 

Nek proba ovako pa ćemo videti i školicu ako mu krene. On je svakako mali nerd original :D čak i sebe zove tako lol 

 

Nećemo skidati javu još p.s.:D

 

  • Wub 1
Link to comment
Posted (edited)
9 minutes ago, Dnaralaske said:

@Svemir Zeka


https://scratch.mit.edu/

 

Probajte ovo, ima i prilagodjeno za tablet i namenjeno je za edukaciju. Osecam da javu hoce da bi modovao minecraft :D

Sasvim moguće, cela nam je kuća u kockicama iz Majnkrafta :laugh:

 

Edit. Jeste, pogodio si, evo potvrđeno ahahahah :laugh:

Edited by Svemir Zeka
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Nestrpljuv je evo sad da počne :laugh:

Eto ga, pravi neki nalog. Dobar je on s engleskim, potpuno ga je naučio sam s interneta. Matiš isto još uvek uči, generalno je samouk, samo mu malo dati direkcije. 

Nek proba ovako pa ćemo videti i školicu ako mu krene. On je svakako mali nerd original :D čak i sebe zove tako lol 

 

Nećemo skidati javu još p.s.:D

 

 

 

Raspitaj se za shkolice, to sa samouchenjem nekad radi a nekad je napredak ipak previshe spor i onda se razvuche i prestane sa ulaganjem. Ja bih gledlaa neshto kratko, a da moze da stekne utisak da je neshto nauchio.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Mislim da je scratch dobra ideja, ali mislim da zavisi malo i od deteta. Neka deca vole da čačkaju sama i to je ok. Možda ima neki konkretan cilj i onda će mu scratch možda biti dosadan jer nije to što hoće da radi. 

 

Ako baš hoće da piše kod, replit.com nije loša ideja. Napraviš (besplatni) nalog i onda može "sve" da se radi direktno u browseru, ne mora ništa da se instalira na kompjuteru. Npr. napraviš novi "repl", što je samo forma u kojoj pišeš kod, izabereš jezik, npr Node ili Python, napišeš neki jednostavan primer i pritisneš run. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...