Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Quintana je jednostavno slabiji od Froomea [kao i svi ostali, koji su uz to slabiji i od Quintane]. Ali mogao je vjerovatno vise da rizikuje, da pokusa vise. Jbg, kad si slabiji od protivnika onda moras da izmisljas nesto, da uzimas vremena kad god imas sansu, ne cini mi se da je Movistar bio dovoljno spreman na rizike. 

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Only Quintana and Froome climbed La Toussuire faster than Nibali. Astana rider was super strong on today's MTF.

 

2006 | Carlos Sastre 44:52

2012 | Thibaut Pinot 45:05

2015 | Nairo Quintana 44:30

 

Izvrstan Nibali. Vozi šampionski, agresivno. Nadam se da sutra neće da lipše.

Link to comment

ja se apsolutno slazem sa Froomeom... recimo, u prvoj nedelji, kada je vozac pao ispred Nibalija, nije ceo Sky zapeo da vuce ko nezdrav i pravi razliku, vec su lepo sacekali Nibalija...

a Nibali ne treba da kenja da ga nije video, vec da kaze da se nada da ce na Alpe d Huezu i tocak Froomeu da otpadne, i onda ce ga napasti.

 

Quintana i Movistar su najvece vune ovog TdF... jebalo ih trece mesto Valverdea da ih jebalo... nadam se da ce sutra da im se probuse gume svima, i to po tri puta pa da popuse i drugo i trece mesto

Link to comment

Nibali ga je definitivno vidjeo u problemu, da li je ukapirao kakav je problem to je druga stvar... 

Al meni je to sa cekanjem i tim zajebancijama totalno bla. Pa nije ovo jbt tenis da se zaustavi igra kad se neko nakaslje. Sto bi rek'o Sastre, it's a race, not a tea party. 

Link to comment

ja se apsolutno slazem sa Froomeom... recimo, u prvoj nedelji, kada je vozac pao ispred Nibalija, nije ceo Sky zapeo da vuce ko nezdrav i pravi razliku, vec su lepo sacekali Nibalija...

a Nibali ne treba da kenja da ga nije video, vec da kaze da se nada da ce na Alpe d Huezu i tocak Froomeu da otpadne, i onda ce ga napasti.

 

Quintana i Movistar su najvece vune ovog TdF... jebalo ih trece mesto Valverdea da ih jebalo... nadam se da ce sutra da im se probuse gume svima, i to po tri puta pa da popuse i drugo i trece mesto

 

Otkad je pad velike grupe vozaca isto sto i individualni defekt ili greska bicikliste? Nisu cekali ni Kontadora na prethodnoj etapi kad se skrljao s bicikla, sam pao sam se ubio.

Link to comment

Vi ovde poredite situaciju kad je trka u punom jeku, a neko pozadi zglajza i situaciju kad se ide lagano u grupi i kreće napad samo zato što je nekom spao lanac?

Vrlo dobro

Link to comment

+1 za Freakns,

u drugoj etapi je Nibali zbog pucanja gume na oko 30 km do cilja dobio zaostatak od 1,30 u odnosu na Frooma, nakon pada je grupa samo nagazila i nije dozvolila da se Nibali vrati, a etapa bila ravna da ravnija ne moze biti.

 

Nije Nibali napao zutu majicu danas, napao je od 4-7 mesta u GC,(a nadam se da ce sutra skinuti Valverdea sa 3 mesta, bez obzira na umor od danasnje etape)

Link to comment

Quintana i Movistar su najvece vune ovog TdF... jebalo ih trece mesto Valverdea da ih jebalo... nadam se da ce sutra da im se probuse gume svima, i to po tri puta pa da popuse i drugo i trece mesto

Nairo Quintana (Movistar)

"I had waited for Sky to neutralise Nibali, they didn’t do that so we went steadily up the climb instead and then I attacked, where I’d planned to.

 

bolje da je cutao nego da daje ovakvu izjavu

Link to comment

+1 za Freakns,

u drugoj etapi je Nibali zbog pucanja gume na oko 30 km do cilja dobio zaostatak od 1,30 u odnosu na Frooma, nakon pada je grupa samo nagazila i nije dozvolila da se Nibali vrati, a etapa bila ravna da ravnija ne moze biti.

 

Nije Nibali napao zutu majicu danas, napao je od 4-7 mesta u GC,(a nadam se da ce sutra skinuti Valverdea sa 3 mesta, bez obzira na umor od danasnje etape)

 

 

Da, trebali su Sky i Saxo da čekaju Nibalija, pa da im se vrate i Quintana, Valverde, Pinot, Molema i svi ostali koji su ostali pozadi kada je popucao peloton zbog vetra.

Link to comment

A jbg danas je Nibali sam napao na 58 km do cilja, imali su dovoljno vremena da se konsoliduju, profil etape koja je jako teska i sve ostale vozace osim Thomasa koji su u prvih 15 u GC.

Nibali je iskoristio to sto ima veliki zaostatak u odnosu na Frooma i provukao se ispod radara,

a oko cekanja i fair playa, svako ima svoje misljenje, ali da se ne vracamo na Contador vs A. Schleck

Link to comment

Nairo Quintana (Movistar)

"I had waited for Sky to neutralise Nibali, they didn’t do that so we went steadily up the climb instead and then I attacked, where I’d planned to.

 

bolje da je cutao nego da daje ovakvu izjavu

čekaj, šta je loše rekao? njega realno Nibali ne zanima, gledao je da li će Skaj da se upeca a on da se okoristi, a kad je video da se nisu upecali napao je gde je planirao.
Link to comment

Ocekivao sam vise od Naira, verovatno moja losa procena kao i kada sam navijao za A. Schlecka 2010. uvek navijam za te mlade vozace protiv iskusnih kalkulantskih vozaca, pa tako navijacki i gledam biciklisticke trke.

Ne verujem ni da je Nibali planirao da napadne na 58 km do cilja, ali eto to je taj gen, video spustenu glavu Frooma (verovatno i to da ima problem sa biciklom), i napao.

 

Nekako mi previse naivno zvuci, da je taktika Moviestara bila da Nairo napadne u poslednjih 4-5 km i da nadoknadi zaostatak od 3,10

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...