Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

  1. 1. Ko osvaja Tour de France 2015?

    • Alberto Contador
    • Chris Froome
    • Vincenzo Nibali
    • Nairo Quintana


Recommended Posts

Mislim da je ova Frumova priča o nesportskom potezu Nibalija nebulozna iz najmanje dva razloga: Nibali je napao na pola etape, imali su još tri uspona i dva spusta da ga neutrališu. Mislim, nije da je napao 10 km do cilja. Druga stvar, farsa sa Armstrongom je, između ostalih stvari, obesmislila i ta čekanja i šatro fer-plej. Vozači, prirodno, razmišljaju da iskoriste svaku moguću priliku jer postoji solidna verovatnoća da će se za pet godina ispostaviti da su glumili fer-plej i čekali lika koji je naknadno suspendovan sa trke i iz plasmana.

 

btw, nikad manje dobrih brdskih etapa vikendom, kad pošten, od korporacija podjarmljen, radni svet može da gleda natenane.

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Otkad je pad velike grupe vozaca isto sto i individualni defekt ili greska bicikliste? Nisu cekali ni Kontadora na prethodnoj etapi kad se skrljao s bicikla, sam pao sam se ubio.

Nibali je bio u grupi, pao je biciklista ispred njega, morao je da stane i da ga obidje... Istog momenta kada se to desilo Sky je izasao na celo i povukao, a onda pustio BMC-u da radi... Nibali nista nije pogresio, a dobio je preko minut ipo zbog toga. i to nije bilo pucanje grupe, vec je Nibali bio na pogresnom mestu u pogresno vreme. bukvalno su samo on i jos jedan vozac ispali iz grupe... a Sky ne da su znali ko je ostao iza i ne da su to iskoristili, vec su sve pevali yellow submarine usput.

 

i nemam ja problema sa time, to je trka, koristis svoje prilike... problem sa time ima Froome koji je svoje prilike iskoristio kada su ostali imali manjak srece, a sada place jer mu je spao lanac. a zapravo je najvise popizdeo jer ga je Nibali dobio pa mu je povredjena sujeta... on kada se vratio u grupu sa Quintanom Nibali je imao mozda 15ak sekundi prednosti. kada je takav mudonja, zasto nije krenuo da ga lovi? celu trku ga vuku Porte i Thomas, cekao Movistar i BMC da love Contadora i Nibalija i onda on opere sve zivo u zadnjih 3-4km, i sada je problem kada neko hoce drugacije da se trka... svaka mu cast, najjaci je, ali to sto Movistar radi za njega jer cuvaju 2. i 3. mesto ne znaci da i ostali trebaju tako

 

 

čekaj, šta je loše rekao? njega realno Nibali ne zanima, gledao je da li će Skaj da se upeca a on da se okoristi, a kad je video da se nisu upecali napao je gde je planirao.

koji Sky? mislis Froome, posto je od Sky tu bio samo Poels koji je disao na skrge :D znaci cekao je Froomea da lovi jer on nije imao muda da povuce na 50km od cilja...

Quintana je na vise od minutu iza jos od samog pocetka trke... i prvi skok je imao na pretposlednjoj etapi i to na 5km od cilja. mogao je i jelisejska polja da saceka. od prve etape u Pirinejima celi Movistar vozi za drugo i trece mesto i Quintana zajedno sa njima. mozda njega Nibali ne zanima, ali ga ne zanima ni Froome. opet, taktika kao takva je potpuno legitimna, ali onda sednes i cutis kada te pitaju zasto ne napadas, ili kazes "Froome je bolji, ja se slepam kolko mogu i vijam drugo mesto"

 

 

 

zaista ogromna steta sto je Nibali otpao jos u prvoj nedelji i sto je Contador umoran od Gira... da su njih dvojica u boljoj poziciji opet bi Contador dobioTour, ali makar bi gledali trkanje. ovako cemo na postolju da gledamo mrtvog Valverdea koji nije napao nijednom do sada, ali bukvalno nijednom, i Quintanu koji je napao jednom... danas ce Quintani biti cilj da ostane iza Froomea, a Valverde ce da vija Nibalija na Alpe d Huez ako je Ajkuli ostalo ista snage

Link to comment

Dobio bi đoku Kontador Fruma. Ne šlepa se ovaj ništa. Vozi kao nezdrav, često vuče bez racionalnog razloga. Mislim da će danas da im šukne fataliti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...