Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

  1. 1. Ko osvaja Tour de France 2015?

    • Alberto Contador
    • Chris Froome
    • Vincenzo Nibali
    • Nairo Quintana


Recommended Posts

  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Momcima sa ES Srbija (Ognjen i Đorđe?) svaka čast, ne znam da li samo prepričavaju strane komentatore ili ne, ali svakako doprinose ukupnom kvalitetu prenosa.

 

Mislim da ima od svega pomalo, ali odlični su. Za 10 klasa ispred bilo kog drugog sportskog prenosa u Srbiji.

 

btw, fascinantno je kako kvalitetno francuska televizija radi ove prenose sa Toura. Jedan od razloga (ima ih dosta) zašto mi je mnogo veći gušt gledati Tour u odnosu na Giro i Vueltu je i taj.  

Link to comment

Gledam sad nešto dok ne krene jurnjava, renomirana™ kladionica kaže ovako:

 

Greipel 13/10

Cavendish 5/2

Kristoff 11/2

Sagan 11/2

Degenkolb 9/1

Link to comment

meni su prenosi RAI-ja sasvim dobri, nisam primetio neku bitnu razliku u kvalitetu u odnosu na Tur. plus je carski što na njihovom sajtu može da se bira kamera koju pratiš, to mi je bila omiljena igračka ove godine.

 

nego, mogu da zamislim Tinkofa i Sagana kako planiraju 1 vinokurovljevljevski napad na Jelisejskim poljima  ^_^

to bi bio žešće kul način da se završi ovaj Tur.

Edited by malkin
Link to comment

meni su prenosi RAI-ja sasvim dobri, nisam primetio neku bitnu razliku u kvalitetu u odnosu na Tur. plus je carski što na njihovom sajtu može da se bira kamera koju pratiš, to mi je bila omiljena igračka ove godine.

 

 

 

Pazi, onda je jedini odgovor da je ono što se snima/prenosi u Francuskoj mnogo bolje tj lepše... :D  

Link to comment

meni su prenosi RAI-ja sasvim dobri, nisam primetio neku bitnu razliku u kvalitetu u odnosu na Tur. plus je carski što na njihovom sajtu može da se bira kamera koju pratiš, to mi je bila omiljena igračka ove godine.

 

nego, mogu da zamislim Tinkofa i Sagana kako planiraju 1 vinokurovljevljevski napad na Jelisejskim poljima  ^_^

to bi bio žešće kul način da se završi ovaj Tur.

Truth be told, na Giru se cesce desava 'izvinjavamo se zbog prekida programa' na planinskim etapama sa losim vremenom [istina, loseg vremena je vise u maju nego julu..]

 

Elem Giro mi je i dalje zanimljiviji, Tour po pravilu previse kontrolisan, kao i ove godine. Iako je, naravno, jaca konkurencija. 

 

Koga ocekujemo na Vuleti™? Vino je rekao da ocekuje da je Nibali osvoji, najveci konkurenti ce mu biti Landa i Aru :D

Link to comment

super kakav je aplauz dobio Sagan. baš lepo i zasluženo.

 

@šef

 

razmišlja i Frum navodno o Vuelti. Pocovivo će na Vueltu, a ako Frum odustane, pretpostavljam da će Henao da proba... nemam pojma šta Movistar planira. Purito uvek  može da protegne noge, zavisiće valjda od toga kako se oporavi od Tura.

Link to comment

posle ovog govora duplo više bih voleo da su mi sumnje u Fruma pogrešne. baš dobro odmeren govor, posebno to što se poimence zahvalio timu. chapeau.

Link to comment

posle ovog govora duplo više bih voleo da su mi sumnje u Fruma pogrešne. baš dobro odmeren govor, posebno to što se poimence zahvalio timu. chapeau.

+1

 

Mislim, on meni djeluje potpuno korektno kao osoba, al to nazalost ne znaci da nije i... sumnjiv. 

 

E da, moram reci, ako vec nisam, meni je ovakva zadnja etapa totalni smor, suvisna stvar, nezanimljiva za gledanje. Po meni bi daleko bolje bilo da naprave, jeli, takmicarsku etapu. 

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

- Odličan TdF je odvezao Froome i zasluženo odneo žuto iz Pariza. Probleme od prošle godine je izbegao, obezbedio se u prvoj brdskoj etapi. Oslonio se snažan tim i malo vremena potrošio u poslednje dve etape. Mislim da je loše što je uzeo KOM, ali to je učinio i zbog konfiguracije brda, ali i zbog slabe aktivnosti takmaca u konkurenciji za KOM. Problem sa KOM majicom je taj što retko ko ima cilj da je osvoji pre TdF, već se želje javljaju tokom trke kada se ispada iz konkurencije za genralni. Danas su dobri brdaši vezani za svoje lidere u timovima i malo je onih koji imaju slobodu ili su sami lideri koji ciljaju plasman u top15. Rešenje se vrlo nameće, povećanjem nagrade za tačkastu konkurencija će se pojačati. Ni zelena ni tačkasta ne vrede 18x manje od žute.

 

- Peter Sagan je rasturio konkurenciju po četvrti put. Ni jednom u četiri godine u kojima je osvajao nije imao ozbiljnu timsku podršku i sve je morao sam da učini što čini ovo dostignuće još većim. Ovaj put je i promenjeno bodovanje kako bi mu otežali posao i dali veću vrednost etapnim pobedama. Ostaje žal za pobedom, imao je dve odlične prilike. Mora da shvati da kako bi dobijao etape koje su za njega profilisane, a nema dobru timsku podršku, mora da svojim nogama kontroliše okolinu. Onako kako je izgubio od van Avermaeta, tako mora da dobija. Mislim i da su ga malo pokrali i u izboru za najborbenijeg vozača.

 

- Za razliku od većine analitičaran, mislim da Quintana nije izgubio TdF u prvoj nedelji, već u prvom danu Pirineja. Tvrdim, da bi kupio 1'59'' pred Pirineje pred početak TdF. U agresivnom modu samo u poslednja dva dana. Ostaje da se vidi kako će se ponašati kada bude imao ozbiljne ravničarkse ITT u budućnosti. Bela je praktično bila neupitna u slučaju da je završio trku. Biće interesantno videti profil narednog TdF i da li će neko od "velike četvorke, možda i petice" probati nešto drugo ili će svi opet krenuti na TdF.

 

- Šest sjajnih timova, ali i pored toga što je Movistar dobio timsku klasifikaciju, jasno najbolji tim na TdF je Sky. Fantastična kontrola trke, ali mora se priznati uz dobre okolnosti. Thomas izuzetan 19 dana, radeći i za sebe i za Froome-a. Istrošeni sa Giro-a, Konig i pogotovo Porte su odradili odličan posao. Četiri vozača koji mogu konkurisati za top20 na TdF da su lideri i da im se tempira forma za to takmičenje. Poels zlatan u Alpima. Kennaugh takođe koristan. Možda je najmanje pokazao Roche koji takođe ima CV odličnog all-round vozača, pogotov kada se uzme u obzir da nije vozio Giro.

 

- Movistar je dobro odradio posao na TTT, ali nikako da se otmem utisku da su planine morale da se rade bolje sa izuzetkom poslednje dve etape. Jasno je da je jako teško kontrolisati trku na čelu grupe pored Sky-a, ali je bilo i trenutka kada bi se podizanjem tempa više umarao Froome nego Quintana. Froome je tempaš, on se pobeđuje umorom, ne skokovima. Kao što sam rekao, jak izbor vozača za TTT sa trojicom specijalista je dobar posao uradio. Premalo su dali brdski pomoćnici Quintane. Valverde je plesao između svog interesa i interesa tima, često čineći veliku uslugu Sky-u. Za njega je treće mesto neka vrsta životne nagrade, mada i pokazuje zašto nikada nije dostigao svoj potencijal. Izagirre je možda najviše i dao od radnika u timu, Castroviejo njemu uz rame, dok je veliko razočaranje priredio Anacona od koga sam izuzetno puno očekivao. Sem kvalitetne pomoći na Alpe dHuez-u nisam ga video na trci.

 

- Astana je bila korektna, ali i umorna od Giro-a. Nibali je imao lošu prvu polovinu, ali je dokazao zašto je jedan od najtalentovanijih vozača na svetu. Potpuno zasluženo četvrto mesto, nakog kraha u prvoj nedelji. Kangert odličan iako je vozio Giro, Fuglsang dobar, ali ne i konstantan. Scarponi odličan u etapi koja je pripala Nibaliju. Boom odradio svoj posao kako treba. Kao što glavni vozač ne može da vozi kvalitetno Giro-TdF, tako ne mogu ni pomoćnici.

 

- Ni Saxo nije bio na nivou. Preveliki strah od TTT, lud vlasnik su ih koštali odličnog odmornog tima. Contador borben, ali nedovoljno svež. Očekivao sam nešto više od njega. Majka je zabeležio etapnu pobedu, bio koristan u par etapa. Rogers standardno dobar, ali ne i dovoljno svež. Basso na žalost završio na operacionom stolu. Kreuziger uvek razočara. Tosatto, Bennati i Valgren vrlo malo upotrebljivi na ovom TdF.

 

- BMC je dobro podržavao van Garderena, mada su oni previše bili dobri saveznici Sky-a. Zaslužena pobeda na TTT, pobeda kao i pobeda van Avermaeta i Dennisa. Velika šteta što je van Garderen odustao, imao bi istorijski plasman na ovom TdF u ovoj konkurenciji, možda i mesto na podijumu. Sanchez tiho 12. mesto, još jedna potvrda odlične karijere.

 

- Ettix Quick-Step vrlo dobar uprkos malerima. Cavendish je u za svoje standarde slaboj formi. Uran umoran nakon slabog Gira, nedovoljno dobri pokušaji za osvajanje etapa i raspad u generalnom na prvim brdima. Martin bez pobede na ITT, ali tri dana u žutom i pobeda na kocki. Štybar "ukrao" pobedu Saganu mini begom, a Cavendish je "ukrao" pobedu Greipelu. Kwiatkowski dobra podrška svojim vozačima, vrlo aktivan, ali i vrlo loš izbor etape za beg. Daleko bolje za njega su bile tranzicione etape između Prineja i Alpa.

 

- Gesink je uhvatio kontinuitet, prošle godine je bio odličan na Vuelti, sada na TdF. Krujswijk umoran od Italije, a Kelderman se očigledno pripremao za Vueltu na TdF. Vrlo tih je bio celu trku, 79. je završio sa preko 3h iza Froomea. Mislim da sam pisao pred sezonu, da oni imaju po jednog vozača za svaku GT trku. Krujiswijk je bio vrlo dobar u Italiji (sedmi) i nezasluženo ostao bez KOM majice, Gesink šesti, ostaje i da Kelderman proba da uđe u 10 na Vuelti.

 

- Mollema je vozio odlično za Trek, sedmo mesto u jakoj konkurenciji. Mladi Jungels se pokazao odlično u svom prvom TdF. Cancellara sa danom u žutom i ozbiljnim padom u trećoj etapi. Bez etapne pobede. Najviše razočarao Arredondo, vrlo pasivnom vožnjom u brdima. Možda se spremao za Španiju, skoro 4h iza Froome-a.

 

- Švajcarac Frank je odvezao verovatno trku života. Osmo mesto je kupio begom u jednoj etapi i do kraja trke se održao na tom mestu. Sem njega i par begova Kolumbijca Pantana IAM se slabo video na ovom TdF. AG2R je završio TdF sa dve pobede, Vuillermoz i Bardet. Peraud se i pre pada raspadao i čini se da će naredne godine vođa biti Bardet, koji je uzeo etapu i obeležje najborbenijeg vozača na etapi, ostao kratak za tačkastu. Rolland se ugurao na deseto mesto, generalno vrlo tanak TdF za Europcar. Talansky jedanaesti, moralo je to mnogo bolje, pogotovo u prve dve nedelje. Cannondale-Garmin je izvisio u par etapa za etapnu pobed, pre njihova tri najbolja vozača Talansky, Martin i Hesjedal. Hesjedal previše umoran nakon kvalitetnog Gira. Barguil zapažen na svom prvom TdF, malo je pao pred kraj trke. Degenkolb za Giant slab, a verovatno najkvalitetnija pobeda na trci je Geschke-ova. Dumoulin je ostao bez pobede na ITT i potom se razbio na trećoj etapi. Ni jedan od top3 ITT vozača nije završio prvu nedelju trkanja. Pinot (16. na kraju) uzeo na sjajan način Alpe dHuez nakon nekoliko dobrih pokušaja. Ipak, očekivalo se više od njega, kao i od celog FDJ.

 

- MTN Qhubeka došla po etapnu pobedu, uzela je preko Cummingsa. Pauwels na odličnom 13. mestu, u puno begova je bio, tako da ni rezulat ne čudi. Teklehaimanot par dana u tačkastom i primetan u etapama. Boasson Hagen nedovoljno dobar za njegove standarde. Mladi Kudus je takođe bio primetan. Orica je ostala bez pola vozača nakon prvih par etapa i padova. Braća Yates su imala solidan TdF. Nisu bili konstantni (što je očekivano), ali su bili agilni naizmenično.

 

- Rodriguez dve etape uzeo i neuspeli pokušaj za tačkastu koji je odneo i pristojan plasman (tek 29., 1h 30''). Kristoff nedovoljno dobar za Greipela. Greipel četiri etape, sjajan TdF za njega. Sagan je ipak previše raznovrstan da bi ga Greipel ugrozio za zelenu majicu. Gallopin potvrdio da nije vozač za tronedeljne trke, po ko zna koji put se raspao sredinom TdF. Ruben Plaza spasao TdF za Lampre, pobedom i generalno finom vožnjom tokom cele trke. Njihov lider Rui Costa je odustao početkom brda zbog bolesti. Valls bio primetan u par etapa. Cofidis: Bouhanni došao bolestan na TdF, a Navarro bio neprimetan. Vrlo loš TdF za njih.

 

- Odlazi iz belog generacija 90', verovatno jedna od najtaletovanijih koju sam gledao. Puno sjajnih momaka koji će ako sve bude kako treba ostati upamćeni kao u najmanju ruku odlični biciklisti. Quintana, Sagan, Bardet, Pinot, Dumoulin, Kwiatkowski, Dennis, Matthews, Bouhanni... Treba tu dodati i sjajnog Arua koje ćemo vrlo brzo gledati na TdF. Dogodine će za belu da se bore Barguil, Kelderman, braća Yates, ako opet ne sedne u auto Sepulveda i neki drugi mladi momci...

 

- Nikada nisam voleo vremensku bonifikaciju i mislim da šteti trkama. Kao što sam rekao gore neophodne su promene za tačkstu. I dalje tvrdim da je brdski ITT neophodan na svakom GT, jer pravi razliku između brdaša i točkaša.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...