Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

  1. 1. Ko osvaja Tour de France 2015?

    • Alberto Contador
    • Chris Froome
    • Vincenzo Nibali
    • Nairo Quintana


Recommended Posts

Uzbudljiva etapa. Kintana već drugi put na sličan način gubi Tur, s tim da je ovaj put bio mnogo bliži. Definitivno je Frum bio pobediv ove godine, ali mi se čini da je nedostajalo malo više rizika sa strane Movistara i Kintane.

 

Šteta, ne verujem da će se uskoro ponoviti Tur sa ovako malo ITT, tj da je ovo za Kintanu bila velika šansa za pobedu.

 

bogami, pre dve godine je izgubio na Mont St. Michel hronometru, pre svega, a onda i na Ax3 planinskom finišu, sad je izgubio zbog raspada pelotona na drugoj etapi... slično je samo to što je Frum dominirao u prvoj polovini Tura, Kintana bio bolji u trećoj nedelji.

 

mislim da Nairo ima ogroman respekt za Fruma, a verovatno i najbolje zna šta i koliko može protiv njega i Skaja. kad je na kraju ovako mala razlika ne može čovek da se ne pita da li su mogli više da postignu agresivnijom vožnjom, ali to stvarno niiko ne može da tvrdi. on je napao na etapama koje mu odgovaraju i tu je nadoknadio dobar deo zaostatka...

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Ax3 je pre dve godine bio prvi uspon u Pirinejima, u tom smislu je jasna paralela sa ovom. Pre dve godine je bio ITT ove vetar, ali je zajedničko to što je Frum delovao sve ranjivije kako se Tur bližio kraju. Osnovna razlika je što pre dve godine niko od njega nije ni očekivao da bude kandidat za pobedu, dok je ove godine ipak bio najveći konkurent Frumu u najavi + mu je ruta Tura veoma odgovarala. Očigledno da ima respekt prema Skaju i Frumu, ali sam prilično siguran da večeras neće biti baš u potpunosti zadovoljan kako je sve završeno. Imao je noge za više.

Link to comment

previse je Quintana cekao... na kraju, napao je, bio je bolji, ali ne dovoljno... doduse da je napadao odmah, ko zna sta bi bilo. Froome s druge strane, kao masina. covek radi po svoj kompjuktoru i dalje ga nista ne interesuje. tempo, tempo i samo tempo, pa ako mozes, dobices. uz to ima stravicno ubrzanje koje niko ne moze da isprati, i takvog coveka je uzasno tesko pobediti...

 

mada, uz sve ovo, danas je mogla da se desi senzacija, samo da su Quintana i Valverde zagrizli do kraja. da se grupa nije spojila na spustu sa Croix de Fera, boga pitaj sta bi bilo... imam utisak da je Contador bio na Quintaninom mestu danas, da bi se ovo drugacije zavrsilo... btw, ne znam ko ce sledecih godina moci da parira Quintani. definitivno je daleko najjaci na planinama.

Link to comment

Nisam dobar sa istorijom jel se desilo nekad da je poslednja etapa rešila pobednika? I jedno hipotetičko: šta bi bilo da je razlika između prva dva npr 5s i da obična bonifikacija može da promeni poredak?

Link to comment

'89, je baš u Parizu vožen hronometar poslednjeg dana. LeMondu je Finjon na Alpe d'Huezu uzeo  žutu majicu, LeMond u Parizu vratio i osvojio Tur sa 8 sekundi razlike. 

 

to je bukvalno i jedini put da je u Parizu  bio klimaks, ostalih 40 puta revijalna etapa sa sprinterskim finišom...

 

Edited by malkin
Link to comment

da, 2007. je bila druga najmanja razlika u GCu, Kontador je imao 23s ispred Evansa a valjda 30 ispred Lajphajmera ali nije bilo trkanja za GC na poslednjoj etapi.

Link to comment

Momcima sa ES Srbija (Ognjen i Đorđe?) svaka čast, ne znam da li samo prepričavaju strane komentatore ili ne, ali svakako doprinose ukupnom kvalitetu prenosa.

Link to comment

čekaj, Vino jeste jedini koji je uspeo da utekne sprinterima u Parizu, al jesi siguran da je nekoga preskočio u GCu?

 

Mislim da se pomerio u okviru prvih deset. Pričam po sećanju, sad ću da nađem.

 

edit: vidim da je na kraju imao 20 sec u odnosu na Levija, sećam se da je skočio za jedno mesto (ne znam da li je bilo bonus sekundi tada, mislim da je imao nekih 15-20 sek u odnosu na Peloton na Jelisejskim poljima.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...