Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2015


freakns

Recommended Posts

Bre, Dudo, ovde je Novak teran u penziju jos 2009. godine, ne znas ti genijalnost ovdasnjih strucnjaka.

 

Meni je jednostavno zao sto nije osvojio RG. Nisam razocaran, izgubio je od danas boljeg igraca, velikog sportiste i sjajnog momka. Bizaran zreb, neprijateljska publika i pre svega fantasticni protivnik u finalu sprecila ga je da se vec sada upise u red 4-5 najvecih tenisera u istoriji ove prelepe igre. Zao mi je gotovo toliko koliko mi je zao sto se uopste pojavio kao igrac i razbio mi iluziju da ne zivim u zemlji u kojoj dominiraju iskompleksirani jadnici kojima je tudji poraz jedina prava radost u zivotu. Tenis bi bilo mnogo lepse gledati kad bi ga u Srbiji igrali samo simpaticni gubitnici pa da moze da se slobodno navija za neki teniski Liverpul ili Mancester Junajted.

 

Ovo je jednostavno zemlja fudbalera, krivonogih, grbavih, retardiranih mulaca koji svaku recenicu pocinju sa "sigurno" i maksimalan domet im je da se prodaju u drugu kinesku ligu, nije zemlja koja moze da iznese teret trenutno najboljeg sportiste sveta. No, Novak je incident koji ce brzo otici u zaborav pa cemo se i mi brzo vratiti u nas stari, dobri provincijski dremez da prdimo o retardiranom Partizanu i jos retardiranijoj Zvezdi u svim mogucim i nemogucim sportovima. Treba samo izdrzati jos par godina dok Novaku ne dosadi tenis i sve ce biti kao i uvek - klinicki mrtvo sto se sporta tice.

 

I meni je takodje zao bas zbog karakteristika Novakovih koje si opisao.

 

Drugi pasus je odlican, ali se i tvoji ventil-postovi o Novakovom neigranju RGa odlicno uklapaju u taj nacin razmisljanja.

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    379

  • Timmy

    221

  • Max Morlock

    175

  • dùda

    167

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jebote, Novak je danas igrao samo 1 od oko 800 meceva koliko ce u karijeri odigrati. Svakako je to mec u rangu najvaznijih, ali reci posle jednog poraza od fenomenalnog protivnika da je ovo pocetak kraja karijere ili kukati ceo dan, po meni nije normalno.

 

 U jednom trenutku, par minuta posle kraja meca, ucinilo mi se da sam video kod Novaka smesak nekog olaksanja. Tesko je nama i zamisliti sta je on sve preziveo poslednjih dana. I svakako da mu je laknulo kad se sve zavrsilo. Imao je on tim i porodicu uz sebe. Ali kad pocne mec on je sam na terenu. Pretesko to zna da bude, pogotovu kad si prvi favorit, kad ti samo taj turnir fali, kad ceo svet gleda u tebe... Verujem da ce on koliko sutra da pocne pripreme za Wimbledon. Koliko mi se cini ima samo dve nedelje pauze. Tur ide dalje, jos 2 GS i 5 masters turnira ima do kraja sezone. Polufinale i finale dejvis kupa... Idemo bre dalje :)

Link to comment

I meni je takodje zao bas zbog karakteristika Novakovih koje si opisao.

 

Drugi pasus je odlican, ali se i tvoji ventil-postovi o Novakovom neigranju RGa odlicno uklapaju u taj nacin razmisljanja.

 

Sta da ti kazem, jos uvek stojim na stanovistu da ne treba igrati pred rasistickom publikom. Iz principa i dobrog ukusa. Svima je jasno zasto Novak ima tretman kakav ima samo se svi ustrucavaju da napisu, da dolazi iz neke "pozeljne" zemlje bio bi smatran polubogom. Ovako nikakva njegova individualna dostignuca ne mogu da izbrisu zastavu pod kojom igra, kao da je bitno pod kojom zastavom igra. Covek je svetska igracka klasa, govori cetiri jezika, napravio je revoluciju u svetskom tenisu a ima tretman kao da je poljski vodoinstalater koji je dosao da nekom uzme tezgu. Svaki normalan covek bi se sa prezirom odnosio prema takvom ponasanju.

Link to comment

I ja bih vise voleo da uzme 17 GS titula, pa i bez RG, nego da uzme RG i da ne stigne Federera. Iako mislim da ce se ovo drugo pre desiti

Link to comment

Harpere, nemoj da se ljutis, ali ponasas se kao dete koje prvi put shvata da svet nije savrsen ida oko sebe ima dosta losih pojava i ljudi i onda pocne iskreno da reaguje, da se ljuti i cepa knjige.. 

 

 Sve sto ti vidis i pricas stoji, ali brate, ne vredi se time ni baviti ni razmisljati o tome. Eno ti samog Novaka kao najboljeg primera. Gospodin covek se gospodski poneo.

Link to comment

Sta da ti kazem, jos uvek stojim na stanovistu da ne treba igrati pred rasistickom publikom. Iz principa i dobrog ukusa. Svima je jasno zasto Novak ima tretman kakav ima samo se svi ustrucavaju da napisu, da dolazi iz neke "pozeljne" zemlje bio bi smatran polubogom. Ovako nikakva njegova individualna dostignuca ne mogu da izbrisu zastavu pod kojom igra, kao da je bitno pod kojom zastavom igra. Covek je svetska igracka klasa, govori cetiri jezika, napravio je revoluciju u svetskom tenisu a ima tretman kao da je poljski vodoinstalater koji je dosao da nekom uzme tezgu. Svaki normalan covek bi se sa prezirom odnosio prema takvom ponasanju.

pricas o rasizmu, a onda poljski vodoinstalater.

Link to comment

pricas o rasizmu, a onda poljski vodoinstalater.

 

Zna Budja zasto sam upotrebio tu formulaciju odgovarajuci na njegov post, to je aluzija na jedan cuveni britanski vic o imigrantima.

Link to comment

Harpere, nemoj da se ljutis, ali ponasas se kao dete koje prvi put shvata da svet nije savrsen ida oko sebe ima dosta losih pojava i ljudi i onda pocne iskreno da reaguje, da se ljuti i cepa knjige.. 

 

 Sve sto ti vidis i pricas stoji, ali brate, ne vredi se time ni baviti ni razmisljati o tome. Eno ti samog Novaka kao najboljeg primera. Gospodin covek se gospodski poneo.

 

Ne ljutim se, samo konstatujem da je publika na Satrijeu sastavljena od rasistickih govana.

Link to comment

Mislim da nema veze odakle dolazi teniser. Uostalom, Ana na istom tom turniru, stalno ima naklonost vecine gledalaca.

Edited by Geo
Link to comment

Mislim da nema veze odakle dolazi teniser. Uostalom, Ana na istom tom turniru, stalno ima naklonost vecine gledalaca.

 

Imao bi i Novak naklonost da je kanta od igraca.

Link to comment

Mislim da nema veze odakle dolazi teniser. Uostalom, Ana na istom tom turniru, stalno ima naklonost vecine gledalaca.

:naughty:

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Mislim da nema veze odakle dolazi teniser. Uostalom, Ana na istom tom turniru, stalno ima naklonost vecine gledalaca.

naravno da nema. ovaj isti wawrinka je zvizducima ispracen s terena kad je dobio federera.

 

 

Imao bi i Novak naklonost da je kanta od igraca.

ana je osvojila taj rg i bila prva igracica svijeta.

Edited by Timmi
Link to comment

Imao bi i Novak naklonost da je kanta od igraca.

Dobro, znaci ne gotive ga jer je najbolji a ne zato sto je Srbin ...

 

p.s. Kanta™ pustala Boze pravde Parizanima .

Link to comment

ana je osvojila taj rg i bila prva igracica svijeta.

 

I Marin Cilic je osvojio US Open pa koga briga za njega. Nece ugroziti drustveno politicki poredak loknica i zlacanih torbi na vrhu prihvatljive piramide. O cemu ti pricas? Kakva crna Ana Ivanovic? Samo dvojica igraca sa istoka u istoriji muskog tenisa su se umesala u borbu za mesto u prvih nekoliko igraca svih vremena i obojica su bili nenormalno omrazeni kod publike na najvecim stadionima. Nenormalno u odnosu i na kvalitet i na ponasanje koje su pokazivali na terenu. I da se razumemo, ne govorim o pravoj teniskoj publici vec o ovom pratecem olosu "koji je skupo platio karte" i gleda tenis jednom godisnje zato sto slucajno radi u firmi koja je sponzor.

Link to comment

ana je mogla biti real deal, taj rg je osvojila s dvadeset godina i tako postala najbolja na svijetu. i svi su je obovavali u tom trenutku, gdje god da se pojavi. vjerovatno je i sad medju tri najpopularnije teniserke. jedostavan razlog, dobra je riba. cilic ima veze s njom, taman koliko ona s federerom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...