Jump to content
IGNORED

Visokoškolsko obrazovanje na budžetu ili ne


maximus

Recommended Posts

Ma ja to volim, samo me život odveo na drugu stranu. Nije to uslovljeno time šta se dobro prodaje, izbor je nekada bio između toga i ovoga sad.

 

TTjcem

Link to comment
  • Replies 874
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    255

  • MancMellow

    138

  • Dagmar

    127

  • Prospero

    64

aha, oće to - 6 meseci kursa, et voila, bona fide programer za koga/ju se svi otimaju...

 

Dečko koga sam upoznala je to kursiranje svojevremeno radio nekih godinu dana, ušao u pvru firmu na poznanstvo i već par godina kasnije došao do pune programserske plate i radi i danas jako uspešno, sad je već senior.

Ali koliko su mi objasnili sad ima ipak više ljudi koji su to studirali na tržištu rada i strožiji su kriterijumi, tj zahteva se fakultet za neke solidnije pozicije.

Edited by Dagmar
Link to comment

Pa valjda niko i ne očekuje da npr. filozofija bude tržišno orijentisan studijski program, prosto jer ne može. Ali je zato potpuno racionalno očekivati od npr. mase tehničkih ili poslovnih fakulteta da studijske programe inoviraju i prilagode tržištu.

 

TTjcem

 

Valjda i filozofi treba od nečeg da žive? Podseća me na razgovor sa jednom koleginicom na Filološkog, kojoj je otac rekao nešto u fazonu "aj završavaj više to zezanje pa upiši nešto ozbiljno". :)

Link to comment

Valjda i filozofi treba od nečeg da žive?

 

Ne sporim, samo nisam sposoban da zamislim na šta bi to ličilo. Ne tvrdim da je nemoguće, dough.

 

@Dagmar Imaš ihaha sitnih firmica koje niču kao pečurke posle kiše, tu je neki start-up najlakši plus nisi vezan za lokalno tržište. Tu uvek ima posla.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment
Poslanici razmatraju donošenje autentičnog tumačenja jedne od odredbi Zakona o visokoškolskim ustanovama koja kaže da se organ poslovođenja visokoškolskih ustanova bira na tri godine, sa mogućnošću još jednog ponovnog izbora.

link

 

Zakon čije autentično tumačenje skupština dva puta izdaje, biće da je retko dobro napisan™. Čija li je to muka sad, ko treba da zadrži funkciju, živo me zanima.

Link to comment

evo, ako biste vi iz bilo kog razloga morali-odlučili da se prekvalifikujete, na koja vrata biste pokucali?

 

Predsednika vlade.

 

I politika je posao kao isvaki drugi...a jos malo pa ce biti i jedini.

Link to comment

nema potrebe za pm, nek vide svi - čuh od ljudi koji su u društveno-humanističkim odborima da je situacija "ozbiljna"... čitaj: manjak para; primedbe na izmene zakona koje su izgleda ozbiljne (prevashodno spram onemogućavanja reizbora istraživača-saradnika... a stiže letnji hijatus

Link to comment

videli ste i prospero i ti, kako je u predlogu predviđeno da naučni i viši naučni, mogu biti n puta reizabrani, što je po mom mišljenju, somnabulno...

 

Ja juče podneo za reizbor, za svaki slučaj

ja prekjuče za preskok zvanja u savetnika - to nikada nije jednostavno jer u odboru mrko gledaju na takve "ispade" al briga me, imam znatno više od potrebnih ("čvrstih") bodova

Link to comment

ja čujem bits&pieces sa raznih strana ali ništa reperkutabilno. sve se vrti u tom domenu da 'nema para', 'biće kresanja para', 'dobićete minimalce u rangu zvanja a za ostalo (projektno) će se videti' itd itd.

 

sad je ionako vreme za 'javnu debatu' o zakonu, pa je taj šum komentara i tračeva nekako očekivan.

 

zbog toga (implicitne pretnje kresanjem finansiranja) praktično svi navijaju da se ništa ne dira tj da se samo odlaže i vrti kao i do sad :D mada smo mi relativno dobar projekat, u prvih 100 (od 400+) i zadnjih godina smo prebacivali kvantitativne rezultate za po 20-35%.

 

par ljudi koje znam iz d-h nauka, dobro informisanih iz vrha mpntr, se uredno spremaju za projekni konkurs od oktobra.

Edited by Prospero
Link to comment

par ljudi koje znam iz d-h nauka, dobro informisanih iz vrha mpntr, se uredno spremaju za projekni konkurs od oktobra.

ja imam spremljenu dokumentacju na izvolte, a još prošle godine - mora se biti pripravan

 

za prošli projektni ciklus, tražili su fotokopije izdanja; fotokopije stranica...

 

jbn leedilo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...