Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

I jos me dodatno nervira prijateljica sto dodajem plasticne viljuske - greota. Greota sto ne mogu da mu pustim struju kroz njih...

 

Izvadjeno malo zemlje iz saksije gde je jedan od dva vec ostecen pa kontam da je prvo probao u tu pa mu nije uspelo od silnih naguranih stvari. Onda je uspeo da se nabije u drugu saksiju pored 4-5 viljusaka.

Edited by katamaran
Link to comment

^

Imao sam slicnih problema prosle zime. Saksije su bile male da bi macke uopste usle u njih, ali su svejedno ceprkale po zemlji. Mozes da prekrijes zemlju nekim najlonom/kesom, nije tesko ako je u saksiji jedna biljka. Meni to pomagalo.

Link to comment

Fala lepo, mislim da jos nisam probao najlon kese. 

 

Kestenje sa sve onim bodljama je bila dosta dobra metoda ali ne dovoljno dobra da natera kretena da zimus obavi posao napolje. I pored bodlji ih je isceprkao napolje i ja vise nemam avokado  <_<

 

Jedino je delotvorno da potrpam razne stvari da fizicki ne mogu da udju unutra. Plasticne viljuske su mi najbolje oruzje u arsenalu.

 

Svake sezone mi uniste nekoliko biljaka. Gde one pishnu ta biljka je zavrsila karijeru. Ko kiselina.

Link to comment

Bar sam se izborio sa drugoplasiranim stetocinama. Povukli su se na lokalnu pijacu da se pregrupisu pa ce ponovo u ofanzivu.

 

veceras slikao

puzevi1.jpg

 

puzevi2.jpg

 

Iz iskustva znam da preferiraju mrak tako da mogu misliti sta je u mraku ako ih je na svetlu ovoliko.

Edited by katamaran
Link to comment

Prva prava berba jalapenosa (cca 0,5 kg) i prvi  ovogodisnji fatali u najljucoj fazi :D

 

25a5edd51f.jpg

Edited by Haralampije
Link to comment

pa da, vidis da je oblik i ploda i lista isti a boja drugacija, videcemo kakav je ukus kad sazreju plodovi, inace imam jos sest biljaka i sve su ko ova desna

Link to comment

Sad imas i albino buena mulatu :)

 

primetio sam da mutirane cesto ovako dobro radjaju. Cime djubris?

 

btw ove godine mi je poslao pravu dugu i mogu ti reci da su dosta slicne. Jedna mi visi sa leve strane klime a druga sa desne i stvarno lice.

Edited by katamaran
Link to comment

u proslogodisnju zemlju sa dodao glistenjak, 20 litara na tri velike saksije, a posle je zena par puta prskala rastvor trule koprive i to je to

Link to comment

Nikako da kupim glistenjak ili stajnjak. Lakse mi da cepam 10 po 10 litara zemlje za cvece sa pijace. Ove godine nikad vise glisti u dvoristu pa valjda rade posao :)

Link to comment

Mutirani. Obicni ima beli cvet a ovaj je imao i ljubicastog pa sam jos kod cveta provalio da je mutirao

 

 

mutserano.jpg

 

Izasla regularno zelena al je jako brzo potamnela. Zivo me zanima kakva ce biti kad sazri.

najdonje papricice sad presle u neku normalnu serano zelenu :)

 

Kakva je luda biljka ne bi me cudilo da su sad zrele mada ce verovatno u crveno kad skroz sazre. Onaj crni pigment samo nestade odjednom na najdonjim plodovima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...