Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Mutirani serano. 

 

Oridjidji (biljka prezivela od prosle sezone)

 

seranozreo.jpg

 

Mutirani. Na obicnim je cvet skroz beo a na ovoj je imao i ljubicastog. Pojavljivale se zelene pa jako brzo prelazile u bas tamno braon. Pre par dana par najdonjih preslo iz braon u normalnu boju nezrelog serana

 

mutantnova.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Vrlo su rodne. U odnosu na moj jalapeno i nisu ljute mada moj jalapeno je neki mutant i mislim da je dosta ljuci od pravog. Koliko znam serano bi trebali da je solidno ljuci od halapenja.

 

Edit: Google kaze cak 3,4 puta.

Edited by katamaran
Link to comment

uh bre, imao sam skorpiju, karolinu, jolokiju i tri vrste habanera + penis, mulata je bila ubedljivo najmanje ljuta i nju su jeli svi ukucani, ja sam par puta spremao sa habanerom i to je bilo slabije prihvaceno, samo ja sam jeo :D, a od ovih ostalih je stariji sin probao karolinu sa nekim drustvom i svi su najebali, ja ove najljuce nisam ni probao, imam osusenih pedesetak komada ..

Link to comment

I moji nisu radi da se druze sa habom :)

 

Originalnu skorpiju su mi macke zeznule pa je zamenska stigla da poraste kao drvo al su plodovi bas zakasnili i bili zakrzljali i verovatno imali samo delic punog potencijala. Verovatno je i bolje tako obzirom kako sam nadrljao od 3-4 puta slabije savine :)

 

Ove godine imam onu pimenta jolokiu koja je valjda oko milionceta. Porasla ogromna i bas zdravo deluje al skroz pogubila prvu turu pupoljaka bez plodova. Sad nailazi sledeca tura pa cu valjda biti bolje srece.

Link to comment

Ovih dana sam dobila zanimljiv savet kako se ratosiljati onih malih pužića što klopaju baštenske biljke - samo ih posoliti.:))

Komšinka kaže da je isprobala i da istog trena počinju da pene i crkavaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...