Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

^^ možda su dobili informaciju da je magla u bg-u, probali sa kg-om kao ionako bližom opcijom, ovi rekli "nemoj kod nas" i nastavili redovno za bg.

 

hm, iz njegove izjave proizilazi da je on taj koga "nisu uspeli da ubede", tako da...ili on ne govori istinu, ili ga oni nisu odgovarali od te opcije. A još grđe ako su znali za maglu u Beogradu pa ipak odlučili da voze za Beograd.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Takav raspad bi morao biti prijavljen u komunikaciji sa kontrolom leta i samim tim zabeležen. Ako ih je Bandić zaista zvao mobilnim, to pre ukazuje na privatni lanac komande nego na tehnički raspad u letelici.

 

 

pa ne baš. zamisli da procuri vest da je u letu crkao helikopter kojim su prevozili dete u bolnicu? Pa to bi tek bio skandal, ne?

 

Manc, meni ta fora kako "nisu uspeli da ga ubede" više liči na standardno Vučić/SNS budalašenje nego na stvaran dogadjaj. Ono besmisleno preuzimanje odgovornosti i te fore.....

Edited by steins
Link to comment

Takav raspad bi morao biti prijavljen u komunikaciji sa kontrolom leta i samim tim zabeležen.

Kako prijaviti kontroli leta da ti je otkazala sva elektronika i sredstva za komunikaciju bez tog sredstva za komunikaciju? 1996. ili 1997. je blizu aerodroma pao Il-76 kojem je otkazalo sve nakon poletanja. I hidraulika i elektronika. Nikakva komunikacija, ništa. Kružili, trošili gorivo i pokušavali da pronađu aerodrom...

Link to comment

Imali su radio vezu tokom dva neuspela prilaza, za početak. Drugo, ako je pozvao Bandića ili koga već na mobilni da prijavi tehnički raspad ovaj bi to valjda saopštio na presici uz informaciju da su komunicirali telefonom?

Link to comment

Jedina vest o bilo kakvom razgovoru telefonom bila je iz Kurira.

Nisam nigde ukačila, a prilično sam svašta čitala od juče da je komunikacija letačkog osoblja bila preko mobilnog.

POSLEDNJI RAZGOVOR DR DŽEVADA LJAJIĆA SA SUPRUGOM: Evo slećemo!

 

Nisam linkovala tekst, samo naslov, neko se bunio juče zbog tekstova.

Link to comment

u mi17 mozak podrhtava od vibracije i buke, ne čuješ sebe, a kamoli nekoga na mobilnom. u samom helikopteru može da sedi bob otac, ako pilot proceni da je ruta(pozicija za sletanje) nebezbedna niko mu ne može ništa narediti. odluka je isključivo na njemu.

Link to comment

beowl pominje neko tvrdo naredjenje da se leti za BG (da neki forumasi to tvrde). Ja mislim da je takvo naredjenje (tvrdo) nemoguce. Pre je npr. Bandic zvao pilota (mobilnim) i rekao "ovi pitaju moze li na NT i za BGD, hoce malo promociju i sl", i da je pilot u zelji da mu "ucini", ako je najbolji i bio pun samopouzdanja poslusao ... ono "ma moze, probacemo i sl" I da su onda nastupili uslovi koji su doveli do pada letilice (gorivo? dezorjentacija? dalekovod? i sl). Ja sam takodje ubedjen da je bilo tih pitanja od strane minista vojsci da li moze BGD i NT.

Edited by radnik
Link to comment

Polako ljudi sa nagađanjima. sad će naši mediji da se razmašu, ko zna čega ćemo se sve iz proverenih izvora naslušati sledećih dana.

Link to comment

1. Da li je moguće saznati kada se magla podigla oko aerodroma? Ako je prosleđena pogrešna informacija da će se uskoro razići, to je mogao da bude faktor odugovlačenja. Pitam zato što je, ako se dobro sećam, naoblačenje sa kišom zaista stiglo kasnije i oteralo maglu.

 

2. Da li je moguće pronaći informaciju o vidljivosti na Batajničkom aerodromu u to vreme? Ako su uslovi bili bolji, to je morao da bude prvi izbor za sletanje.

Edited by Conspirator
Link to comment

 

 

2. Da li je moguće pronaći informaciju o vidljivosti na Batajničkom aerodromu u to vreme? Ako su uslovi bili bolji, to je morao da bude prvi izbor za sletanje.

 

Ovo ja kukam i tražim ceo dan i ne merem naći i za Bataju i za NT...

Link to comment

1. Da li je moguće saznati kada se magla podigla oko aerodroma? Ako je prosleđena pogrešna informacija da će se uskoro razići, to je mogao da bude faktor odugovlačenja. Pitam zato što je, ako se dobro sećam, naoblačenje sa kišom zaista stiglo kasnije i oteralo maglu.

 

2. Da li je moguće pronaći informaciju o vidljivosti na Batajničkom aerodromu u to vreme? Ako su uslovi bili bolji, to je morao da bude prvi izbor za sletanje.

moj avion je sleteo te veceri oko 23.50 i nisam primetio nikakvu maglu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...