Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Da li je realno da je crna kutija već pregledana? Pomenuto je da je pronađena, ne? Ko to radi? VBA, VP?

 

Izvinjavam se ako je pisano.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

ljudi, upadate u paranoju. 

PR mašina je sigurno radila, ko što uvek radi. I ministri su sigurno bili strateški rasporedjeni da bi bili u fokusu. 

Ali ovo nije ni prvi ni poslednji put da se pacijent prevozi helikopterom. Niti je to toliki VIP pacijent da bi se svi masno okoristili. 

 

Najpre će biti da je u pitanju transport koji je pošao naopako plus glupava PR mašina u kojoj je neki šrafić zakazao. Sama činjenica da su pustili vest pre vremena i da su ministri pohitali na aerodrom i gde već govori u prilog da niko nije očekivao nikakvo sranje. Oni™ jesu ludi al nisu toliko glupi da svesno sebi zabijaju autogol. 

mislim suprotno. malo detence, tek rođeno, životno ugroženo, odron na putu, zavejan sandžak, spas u poslednji čas. to je više VIP situacija nego spašavanje nekog uglednika. uostalom VIP je bilo dete u feketiću.

Link to comment

Da li je normalmo da pilot komunicira mobilnim u toku voznje ? Da li je to uopste istina da je poslednji kontakt bio preko mobilnog ?

Link to comment

To uopste nije ono sto nam treba (javnosti). Javnosti treba informacija ko konkretno je doneo odluku da se leti za Beograd i zasto

 

svaki transport ide za Beograd. Ja ne znam - a 30 godina sam u zdravstvu u Kragujevcu - niti za jedan slučaj kada je bilo ko u bilo kojoj varijanti transportovan helikopterom u Kragujevac. 

 

 

e: Feketić je bio druga stvar - podigla se džave u javnosti kako ljudi sede u smetovima 20 sati, gladni žedni promrzli. Niko živi nije ni znao za ovo dete da ga nisu strpali u helikopter. U KG stiže makar jedan transport dnevno iz Pazara, i ostalih mesta. U Neurohiruršku Kliniku u KCS  npr stiže 5, 6 ljudi svakodnevno. Nije to tolika ekskluziva.

Edited by steins
Link to comment

svaki transport ide za Beograd. Ja ne znam - a 30 godina sam u zdravstvu u Kragujevcu - niti za jedan slučaj kada je bilo ko u bilo kojoj varijanti transportovan helikopterom u Kragujevac. 

 

a zašto je onda uopšte onaj imao da priča sa ovima iz Kragujevca da ga ne ubede da mogu da slete u KG?  :fantom:

Edited by MancMellow
Link to comment

Da li je normalmo da pilot komunicira mobilnim u toku voznje ? Da li je to uopste istina da je poslednji kontakt bio preko mobilnog ?

To sam i ja pročitao negde. Ako je istina to bi onda moglo da znači da su imali potpuni raspad elektronike u helikopteru, nikakva komunikacija sa zemljom, i da bukvalno nisu znali gde su i gde idu... Što bi moglo da bude još jedan razlog zašto su uključeni reflektori na stadionima. Ako je istina, ponavljam.

Link to comment

Da li je normalmo da pilot komunicira mobilnim u toku voznje ? Da li je to uopste istina da je poslednji kontakt bio preko mobilnog ?

To je budževina koja bi trebalo da se koristi samo u slučaju gubitka veze sa kontrolom leta. Ne vidim šta je Bandić mogao da im pomogne preko mobilnog, štaviše mogao je samo da im odmogne u situaciji kada je svaka sekunda dragocena.

Link to comment
Mupovci su odbili da lete zbog slozenih uslova. I o tome je bilo reci i prema njihovim saznanjima to je tacno.

 

Опет су МУП и Војска на супротним странама, након Кобри и Жандармерије.

Гашић и Лончар су се преиграли покушавајући да изигравају медијске махере.

Постоје 2 случаја.

У 1. случају они се налазе на аеродрому и чекају хеликоптер и медији пуштају вест да министри чекају хеликоптер. То је већ режирана представа ала Фекетић и наводи на сумњу да се непотребно излажу животи људи због медијске промоције министара.

У 2. случају они се уопште не налазе на аеродрому, али свеједно медији пуштају вест да министри чекају хеликоптер. Онда испада да је пласирана лажна вест о пожртвованом раду министара, који уопште нису били на аеродрому, али мисле да би лепо звучало да се њихова имена спомену у овој причи о спасавању бебе.

Link to comment

a zašto je onda uopšte onaj imao da priča sa ovima iz Kragujevca da ga ne ubede da mogu da slete u KG?  :fantom:

 

a jebem li ga. pitam se i da li je pričao, i s kim je pričao. I iskreno ne verujem da se KG pomenuo kao iole ozbiljna opcija niti sa lekarskog niti sa pilotskog stanovišta.

Link to comment

a jebem li ga. pitam se i da li je pričao, i s kim je pričao. I iskreno ne verujem da se KG pomenuo kao iole ozbiljna opcija niti sa lekarskog niti sa pilotskog stanovišta.

 

Da ali otkud njemu potreba da to kaže uopšte, to je pitanje

Link to comment

^^ možda su dobili informaciju da je magla u bg-u, probali sa kg-om kao ionako bližom opcijom, ovi rekli "nemoj kod nas" i nastavili redovno za bg.

Link to comment

To sam i ja pročitao negde. Ako je istina to bi onda moglo da znači da su imali potpuni raspad elektronike u helikopteru, nikakva komunikacija sa zemljom, i da bukvalno nisu znali gde su i gde idu... Što bi moglo da bude još jedan razlog zašto su uključeni reflektori na stadionima. Ako je istina, ponavljam.

 

i meni je ovo realnija opcija - prosto ne mogu da zamislim da mu zvoni mobilni usred leta i tamo se javlja Bandić, Gašić Lončar kogod i kaže - "majstore, teraj za Beograd, nemoj da se zajebavaš". Znajući pilote, pogotovo ove starije - najpre bi ga ovaj oterao u kurac i izbacio mobilni iz kabine. 

Link to comment

ljudi, upadate u paranoju. 

PR mašina je sigurno radila, ko što uvek radi. I ministri su sigurno bili strateški rasporedjeni da bi bili u fokusu. 

Ali ovo nije ni prvi ni poslednji put da se pacijent prevozi helikopterom. Niti je to toliki VIP pacijent da bi se svi masno okoristili. 

 

 

Naprotiv, trenutak je bio pravi (slavlje ministra policije zbog pronadjenog dvogodisnjeg deteta) te je ova nesrecna beba trebala da bude jos jedna karika u pobednickom nizu srpske vlade. Bespomocna beba koju je zarobio odron jeste VIP pacijent za ove lesinare, pa koriscenje nesrece im je profesija jbt.

 

Znas li za jos neki slucaj (rekoh vec, deca se voze sanitetima svakodnevno pa nista) da su se mediji ovako orkestrirano pokrenuli izlecivsi dete pre nego sto je uopste doslo do BG?

Link to comment

To sam i ja pročitao negde. Ako je istina to bi onda moglo da znači da su imali potpuni raspad elektronike u helikopteru, nikakva komunikacija sa zemljom, i da bukvalno nisu znali gde su i gde idu... Što bi moglo da bude još jedan razlog zašto su uključeni reflektori na stadionima. Ako je istina, ponavljam.

Takav raspad bi morao biti prijavljen u komunikaciji sa kontrolom leta i samim tim zabeležen. Ako ih je Bandić zaista zvao mobilnim, to pre ukazuje na privatni lanac komande nego na tehnički raspad u letelici.

Link to comment

Da ali otkud njemu potreba da to kaže uopšte, to je pitanje

 

zato što je sranje upalo u ventilator. pa se neko setio da u KGu postoji nekakav klinički centar. pa se onda postavilo, manje ili više, logično pitanje - koj moj ste dolazili za BG?

 

Kaligula - pa koji će im to - kad su već dremali na lovorikama zbog nadjenog deteta? Upravo to kaže da im nije bilo potreban ovakav mahnit plan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...