Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Nisam procitao sve, preleteh.. htedoh samo da kazem da, bez obzira da li je stvarno tako, sama cinjenica da se moze donekle zdravorazumski pretpostaviti da su komplikovali radi PR-a, i da se to nekako i "ocekuje" od ovih idiota je vec strasna sama po sebi.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

To svakako. Uništili su ostatke ostataka nekih tragova nekakvog sistema jer im je lakše da celoj zemlji ispiraju mozak umesto da makar pokušaju da nešto rade.

Link to comment

Ja razumem Beowla i načelno se slažem sa njim ali mislim da curenje informacija nije tako izvesno. Mi do dana današnjeg ne znamo šta je bilo sa gardistima, a tu je voska smrdela od glave do pete. 

 

Što naravno ništa ne znači kada je u pitanju ova situacija ali jeste nešto što doprinosi šumu.

Link to comment

ako su imali primedbe koje su zatim bile brutalno pregažene to ćemo vrlo verovatno saznati

Ne tako daleka istorija nas bogami uči drugačije...

 

 

 

edit: Mekjeb brži

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

U slučaju gardista i drugih samoubistava iz zasede nije bilo svedoka (izuzev ubica, naravno). Ovde sigurno ima direktnih svedoka, što iz lanca komande što iz drugih struktura, tako da ako je bilo brutalnih naređenja i ako je posada protivno svojoj volji i proceni bila primorana da leti u Beograd to će biti moguće sakriti jedino nekom pozamašnom zaverom ćutanja. Psiholabudov režim, po nekom mom mišljenju, takvo ćutanje ne može da obezbedi. Probiće to sigurno negde.

Link to comment

Branis vojsku na nepotreban nacin. Mozda sam nesto znacajno propustio, ali mislim da se ovde niko ne bavi detaljima tipa nestalo goriva itsl. niti se bilo ko sustinski bavi vojskom. Mene zanima da neko pita, zasto je u novinama greskom izasla unapred pripremljena vest o herojskom delovanju ministara, tj. to je vec nekako indirektno dokaz da je PR masina umesala prste. Najvaznije je da saznamo koliko je umesala prste, a to je ono, sto rece buba, sto nikada necemo saznati. Kako je konkretno doslo do nesrece je i da li je svejedno moglo da se izbegne je po meni druga stvar.

Link to comment

Komentar iz Politike: 

 

Pilot RViPVO | 15/03/2015 15:21

Ministar da odgovori: 1. Da li je zahtev za prevoz bebe prvo dobio MUP koji je isti odbio zbog SMU (složenih meteo uslova)? 2. Ko je prihvatio zahtev za let bez obzira na SMU? 3. Da li je let dogovoren između ministra i generala Bandića čime je prekršena uobičajena procedura obaveštavanja OC (Operativnog centra) sistema odbrane i OC RViPVO? 4. Zbog čega je general Bandić znao za let pre komandanta RViPVO i samog NGŠ? 5. Zbog čega helikopter nije sleteo u Kragujevac? 6. Da li je mesto sletanja odabrao ministar lično, a njegove službe na aerodrom dovele predstavnike medija? Ovaj pad ne sme proći nekažnjeno. Radi se o 7 života!!! Ne smemo ohrabrivati poltronizam i nestručnost! SMENE!!!

Link to comment

istražne komisije će obznaniti izveštaje u kojima će biti označen neposredni uzrok tragedije: kvar/gorivo/vremenske nepogode/ljudski faktor.... štagod.

ako nešto u tom izveštaju bude nepovoljno po vlastodršce, biće izostavljeno.

videli smo da je politika iznad ekonomije, pravde, istine............

ostaće nam gorčina zbog ponašanja ovih koji nam kroje kapu.

Link to comment

Nemojte ovo da poredite sa gardistima. Ovde je daleko veci broj ljudi koji mogu da svedoce sta se desilo, ukljucujuci pre svega dezurne na kontroli leta. Onda ljude iz medija pa i iz ministarstava koja su uvucena.

 

U slucaju Topcidera stvar je bila u rukama vojne bezbednosti koja je najnedodirljivija institucija u zemlji, sa netransparentnim linijama komandovanja, gde je sasvim moguce da se nesto ovako kardinalno zavrsi sa svega par upletenih ljudi i bez svedoka, tako da je moguce prikriti ocigledan zlocin.

Link to comment

Činjenice:

 

1. Vreme je bilo očajno. Noć + kiša + gusta magla.

2. Helikopter nije, ili je samo delimično, bio opremljen za letenje u tim uslovima.

3. Pilot je bio  iskusan, 4000 sati naleta. Čak i prinudno sletanje sa gazelom koje je prošlo bez većih posljedica.

4. Naredba je stigla odozgo, pozvali su medije i pravili PR hepening na tuđoj nesreći.

 

Pretpostavke:

 

1. Helikopteru nisu radili instrumenti. Ukoliko je imao opremu za noćno letenje zbog čega su mu morali paliti reflektore i čistiti pistu?

2. Postojao je problem u komunikaciji izmedju helikoptera i kontrole leta.

3. Pilot bi primjetio problem sa gorivom i pokusao prinudno sletanje, dovoljno bi bilo da ga usmjere na najbližu njivu.

4. Nije ispoštovana procedura.

Link to comment

topčider sam pomenuo samo zato što je taj slučaj odrađivalo vojno tužilaštvo. i rezultat je bio u službi politike. i ovaj slučaj će istraživati vojska pa postoji zebnja da će ministar vojni/PM/ toma nikolić biti pitani.

Link to comment

nesto deseto mi upalo u oci. Bile su komemoracije, emisije,izjave i reportaze. Ali kao da je veto na bilo kakvu informaciju o roditeljima bebe

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...