Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Ima i toga a i količine/vremena pod kojom trpiš zulum™.

Činjenica da terorističke, pogotovu samoubilačke, akcije nisu svojstvene jednom delu sveta.

Neki imaju kasetne bonbe i avione velikog dometa, neki prsluke a neki nisu ni tam ni vamo.

 

Pa tako nekako.

Retkost je izazvati ovakav response.

A i ono što je meni onako interesantno je kakva je reakcija oko svega ovoga u Evropi, mislim da smo mi u Srbiji manje dramili iako su za dva meseca na 7 miliona bacili bombi koje cela Evropa neće videti za još sto godina terorizma kad bi ga bilo.

Odmah frka panika, ne izbeglicama, ne muslimanima, šta ti je bogomdanost.

Link to comment

Pa tako nekako.

Retkost je izazvati ovakav response.

A i ono što je meni onako interesantno je kakva je reakcija oko svega ovoga u Evropi, mislim da smo mi u Srbiji manje dramili iako su za dva meseca na 7 miliona bacili bombi koje cela Evropa neće videti za još sto godina terorizma kad bi ga bilo.

Odmah frka panika, ne izbeglicama, ne muslimanima, šta ti je bogomdanost.

A čuj good&bad guys, oni nisu u ratu a i ako jesu isti se ima voditi pošteno na par hiljada km od kuće i sl.

Zlo zakucalo i na naša vrata.

Link to comment

NIsam rekao da nisu krivi nego sam rekao da su i intervencionisti krivi, kolonijalisti takodje.

 

Ne mozes da drzis Alzir pod sapom i da odjednom kazes puj pike ne vazi se pa da ozbiljno drkas alzirce u francuskoj (sedamdesetih? Sezdesetih?)

 

Ne mozes da razvalis Egipat, Libiju i Siriju pa da ocekujes da ne bude zle krvi. Ne ide to tako sa ljudima, tim pre sto su svi ljudi na ovom usranom svetu u sustini isti.

Dobro, Ajde da je to jedini razlog za Evropljane, Amerikance, za Irance, Kurde. Šta su im Jasidi bili krivi ili zlo ikada ucinili?

Link to comment

Ima na kome smo™ iskalili bes

 

Pa ne, ne može tako, onda su se ovi iskalili još u Vijetnamu.

 

Edit: Ovo sad je pandan tome da je neko u Srbij ipost 99te počeo da trtlja kako su svi muslimani ovakvi i onakvi, a ni vojvođanski Mađari nisu baš Srbi. Jer to je ovde ono što se na demokratskom zapadu dešava. Razvališ pola sveta, dođe ti par bombi, i onda polako kreće kenjanje za islam onako generalno, kao nekompatibilan sa svemirom maltene.

Edited by Dagmar
Link to comment

Pa zato neki pokusavaju da naprave tu razliku i kazu - salafizam nije religija, nego politicka ideologija. A izmedju onog najbazicnijeg nivoa mentalnog sklopa politickog i verskog ekstremiste u sustini nema razlike, to je isti obrazac.

 

Taleb, npr:

 

So not only Salafism is not a religion, but it is not even a workable political system; just something someone came up with to imprison people in the seventh century Arabian Peninsula.

https://medium.com/@nntaleb/we-dont-know-what-we-are-talking-about-when-we-talk-about-religion-3e65e6a3c44e#.p5thjsdfi

Edited by Peter Fan
Link to comment

Pa ne, ne može tako, onda su se ovi iskalili još u Vijetnamu.

 

Edit: Ovo sad je pandan tome da je neko u Srbij ipost 99te počeo da trtlja kako su svi muslimani ovakvi i onakvi...

a to se nije dogodilo 1991-92-93? 

Link to comment

Pa ne, ne može tako, onda su se ovi iskalili još u Vijetnamu.

 

Edit: Ovo sad je pandan tome da je neko u Srbij ipost 99te počeo da trtlja kako su svi muslimani ovakvi i onakvi, a ni vojvođanski Mađari nisu baš Srbi. Jer to je ovde ono što se na demokratskom zapadu dešava. Razvališ pola sveta, dođe ti par bombi, i onda polako kreće kenjanje za islam onako generalno, kao nekompatibilan sa svemirom maltene.

 

a ne, nisi ti nas poredila sa zlim imperijalistima, nego sa ovim sto dobijaju po nosu, a ne cute nego razvoze kamionom civile. dok mi, jadni, cutimo i trpimo...

Link to comment

Nije me mrzelo pa sam pogledao statistiku - ovakve stvari uzrokuju između 2.6 i 7.1% saobraćajnih nesreća u zavisnosti od regiona. Dovoljno da se ne podrazumeva u 100% slučajeva da je namerni napad. Kao i dovoljno veća verovatnoća od toga da su vanzemaljci.

I koliko ljudi pogine i bude povrijeđeno u tim nesrećama?! Ajd nađi jednu da je broj preko 50 (a da to ne budu busevi sa 50+ putnika).

Link to comment

Saobraćajna nesreća u kojoj suvozač završi izboden i upucan malokalibarskim oružjem.

 

Nego meni i dalje nije jasno kako je moguće da vozač neprimećeno nestane sa mesta zločina? Mislim, ako nije unapred nameravao mučenički da strada, prilično je čudnu akciju izabrao. Da se nije predomislio u poslednji čas?

Link to comment

Saobraćajna nesreća u kojoj suvozač završi izboden i upucan malokalibarskim oružjem.

 

Nego meni i dalje nije jasno kako je moguće da vozač neprimećeno nestane sa mesta zločina? Mislim, ako nije unapred nameravao mučenički da strada, prilično je čudnu akciju izabrao. Da se nije predomislio u poslednji čas?

Pa ako je preživeo nema razloga da se dotuče ciglom u glavu u nekom ćošku.

Biće prilike sledeći put.

Link to comment

a ne, nisi ti nas poredila sa zlim imperijalistima, nego sa ovim sto dobijaju po nosu, a ne cute nego razvoze kamionom civile. dok mi, jadni, cutimo i trpimo...

 

 

Ti sa kamionima su izuzetak i otprilike jedina gora stoka od zlih imperijalista, imho. Ali da, sad ćeš ti da kažeš to može Pera da ti veruje i slične "domaći izdajnici pod kontrolom stranih sila znaju ti koji su" stilske vežbe.

 

A poredila nas jesam sa zlim imperijalistima, tj poredila sam razliku da mi bar možemo da kažemo da smo imali iole svesti da je moglo mnoogo gore to bombardovanje recimo, do tačke da se skupljamo ko pomenuti Vijetnamci, a ovi ovde su već počeli uveliko da tupe o nekompatibilnosti islama ni manje ni više nego celog onako generalno, iako im milioni Turaka itd već 50 godina žive po zemljama i ne prave probleme, ali ne - slaba percepcija koliki je ovo neuporedivo sa milionima koje su oni izbombardovali po planeti, i još slabija percepcija koliko je to neuporedivo sa onim što bi bilo da je taj islam stvarno toliko nekompatibilan sa civilizacijom. Besvest i izgubljenost u osećaju sopstvene superiornosti ili čega već.

Edited by Dagmar
Link to comment

Ti sa kamionima su izuzetak i od prilike jedina gora stoka od zlih imperijalista, imho. Ali da, sad ćeš ti da kažeš to može Pera da ti veruje i slične "domaći izdajnici pod kontrolom stranih sila znaju ti koji su" stilske vežbe.

 

A poredila nas jesam sa zlim imperijalistima, tj poredila sam razliku da mi bar možemo da kažemo da smo imali iole svesti da je moglo mnoogo gore to bombardovanje recimo, do tačke da se skupljamo ko pomenuti Vijetnamci, a ovi ovde su već počeli uveliko da tupe o nekompatibilnosti islama ni manje ni više nego celog onako generalno, iako im milioni Turaka itd već 50 godina žive po zemljama i ne prave probleme, ali ne - slaba percepcija koliki je ovo neuporedivo sa milionima koje su oni izbombardovali po planeti, i još slabija percepcija koliko je to neuporedivo sa onim što bi bilo da je taj islam stvarno toliko nekompatibilan sa civilizacijom. Besvest i izgubljenost u osećaju sopstvene superiornosti ili čega već.

 

Aha, sa zlim imperijalistima, ok. E pa onda mi smo rešili problem maltretiranja Srba na Kosovu posle 1974 tako što smo efektivno uveli neku vrstu aparthejda po dolasku Slobe na vlast prema svim Albancima neselektivno. A priče o tome kako su svi "Šiptari" stoka i nesoj su kružile u društvu naveliko dok nisu 90-tih dobile legitimitet i u glavnim medijima. Nema boljih i gorih naroda u tom pogledu ako ozbiljno pričamo, svi su sposobni za grozne stvari ako se steknu uslovi. Ima pogrešnih, gorih ili boljih ideologija, verovanja i sistema vladanja i ostalog sličnog. 

Link to comment

Aha, sa zlim imperijalistima, ok. E pa onda mi smo rešili problem maltretiranja Srba na Kosovu posle 1974 tako što smo efektivno uveli neku vrstu aparthejda po dolasku Slobe na vlast prema svim Albancima neselektivno. A priče o tome kako su svi "Šiptari" stoka i nesoj su kružile u društvu naveliko dok nisu 90-tih dobile legitimitet i u glavnim medijima. Nema boljih i gorih naroda u tom pogledu ako ozbiljno pričamo, svi su sposobni za grozne stvari ako se steknu uslovi. Ima pogrešnih, gorih ili boljih ideologija, verovanja i sistema vladanja i ostalog sličnog. 

 

 

Imali su i ovi postkolonijalno božanstven odnos prema tim svojim ex robićima, božanstven. Pa su se taman malo unormalili, i evo ga kreće opet visoka filozofija na temu nižih rasa/religija.

 

Ne  kažem ja da nemaju svi narodi potencijal za isto, kažem da ovi nakon svog kolonijalizma, svih postkolinajlnih razbucavanja azijskih, južnoamerički, afričkih i bliskoistočnih država, kao jedini problem dobiju taj IS koji izvodi da kažemo jedan napad na dva meseca, i to je odmah globalni problem islama kao takvog, ni manje ni više. Nikakve introspekcije, nikakav reality check, koliko je ovo pet meseca daleko od onog što oni regulare rade zadnjih 50 god, ma ništa. Što scenario u kome još veći šit prave od ovoga čini sve izvesnijim.

Link to comment
×
×
  • Create New...