Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

nisu ga lepo primili i - eto.

 

 

UBOJICA koji je jučer kamionom u Berlinu oduzeo život najmanje 12 osoba te ozlijedio još 48 njih ima 23-godine. Radi se o izbjeglici iz Pakistana, piše Die Welt, koji je stigao u Njemačku u veljači preko balkanske migrantske rute, doznaju njemački mediji od sigurnosnih izvora.

Link to comment

Pa hvala bogu da nije počeo novi talas ubistava stranaca (iako je napada kao odmazdi već bilo ove godine), samo bi nam još to falilo.

Tesko da ce biti ubistava stranaca, ali masovnih protesta u lokalu protiv izbjeglickih centara, sigurno.

Ovaj je zivio na Tempelhofu. 2 000 ljudi o kojima ne znas nista i sa kojima ne znas sta ces, naselis u centar Berlina.

Tek sad nema sanse da iko od izbjeglih muslimana dobije posao.

Angela vjerovatno pada ko zrela kruska.

Link to comment

Stvarno?? Kako bi to izgledalo sa neprijateljem koji ne zali da sebe ubije ili koristi decu od 8 godina da se raznesu, samo da bi ubili sto vise nevinih ljudi?

 

&@ Mjone:

 

Ako neko ne zali sebe da ubije (ili posalje dete jer bi njega koknuli pre nego sto bi se razneo) to znaci da taj salje poruku. Ne poruku ludila ili poruku destrukcije po sebi, vec poruku "ne umem/nemam nacin da vas povredim vise od ovoga, ovo radim zato sto ce to da odjekne u masmedijima i stvori strah i nesigurnost u javnosti. Kada bih mogao da dodjem do politicara, ubijao bi njih (Ankara juce npr.) ali do njih je tesko doci. Zato ciljano dizem buku tamo gde mogu"

 

... i onda umesto uzrok-posledica debate mi imamo plebiscitarnu osudu terorizma bez da iko javno kaze koja je poruka napada i sta to natera coveka da se raznese i povuce sto vise drugih u smrt.

 

Na stranu cinjenica da je terorizam evoluirao iz teroristickih organizacija u slobodne strelce, sto je uzas sam po sebi. Brejvik ili ovaj pakistanac, kakva je razlika?

Edited by Caligula
Link to comment

Kako jako teško u ovakvim okolnostima? Koliko su weihnachtsmarktovi pakovani i prepuni ljudi na malom prostoru, mislim da ovoliko ljudi ima samo na prosečnom glühwein štandu kod mene. Ako krene kamion da gura neku od onih drvenih kućica-štandova sa sve kablovima, šipkama i ostalim, ima sigurno da ispovređuje gomilu ljudi koji nisu ni bili direktno na putu kamiona.

u takvom okruženju vozači kamiona pogotovo tamo neće voziti preko 30-40 km/h, ovaj se dobro zaletio sa namjerom

 

mislim ne moraš biti šerlok jebi ga

Link to comment

Sranja izbeglica do sada (kradje, tuce, droga) nisu ni spominjana (ovaj Pakistanac je vec bio poznat policiji zbog upravo takvih delikata) nego su bukvalno tolerisana od policije na zahtev politike.

 

Ova silovanja i seks napade su Nemci pravdali, jbg, mogao je i Nemac da siluje i ubije. Ali ovo je nova dimenzija i promenice dosta toga, nazalost ne na dobro...

Link to comment

&@ Mjone:

 

Ako neko ne zali sebe da ubije (ili posalje dete jer bi njega koknuli pre nego sto bi se razneo) to znaci da taj salje poruku. Ne poruku ludila ili poruku destrukcije po sebi, vec poruku "ne umem/nemam nacin da vas povredim vise od ovoga, ovo radim zato sto ce to da odjekne u masmedijima i stvori strah i nesigurnost u javnosti. Kada bih mogao da dodjem do politicara, ubijao bi njih (Ankara juce npr.) ali do njih je tesko doci. Zato ciljano dizem buku tamo gde mogu"

 

... i onda umesto uzrok-posledica debate mi imamo plebiscitarnu osudu terorizma bez da iko javno kaze koja je poruka napada i sta to natera coveka da se raznese i povuce sto vise drugih u smrt.

 

Na stranu cinjenica da je terorizam evoluirao iz teroristickih organizacija u slobodne strelce, sto je uzas sam po sebi. Brejvik ili ovaj pakistanac, kakva je razlika?

 

cudo kako pkk nema problem da nadje vojno-politicke ciljeve.

no, njima glavni cilj nije sirenje islama na ceo svet, vec borba za nezavisnost.

Link to comment

Alo, berlineri, ajmo razbrojs, da ne brinemo. Dje ona hjortron?

 

 

E

Neđe u Aziji je

 

e, taman sam se vratila "na vreme" <_<, ali sve je ok, drugi kraj grada i tako to

 

hvala što mislite na mene :)

Link to comment

&@ Mjone:

 

Ako neko ne zali sebe da ubije (ili posalje dete jer bi njega koknuli pre nego sto bi se razneo) to znaci da taj salje poruku. Ne poruku ludila ili poruku destrukcije po sebi, vec poruku "ne umem/nemam nacin da vas povredim vise od ovoga, ovo radim zato sto ce to da odjekne u masmedijima i stvori strah i nesigurnost u javnosti. Kada bih mogao da dodjem do politicara, ubijao bi njih (Ankara juce npr.) ali do njih je tesko doci. Zato ciljano dizem buku tamo gde mogu"

 

... i onda umesto uzrok-posledica debate mi imamo plebiscitarnu osudu terorizma bez da iko javno kaze koja je poruka napada i sta to natera coveka da se raznese i povuce sto vise drugih u smrt.

 

Na stranu cinjenica da je terorizam evoluirao iz teroristickih organizacija u slobodne strelce, sto je uzas sam po sebi. Brejvik ili ovaj pakistanac, kakva je razlika?

Šta da ti kažem, verujem da si iskren, ali si naivan. One likove poput Choidarija koga su englezi čuvali i nisu hteli da ga isporuče Jordanu 15 godina zbog njegovih "ljudskih prava" je sam odgovoran za preko stotinu mladica i dece koji su sada po Siriji, a njegov telohranitelj na jednom snimku kako odseca glavu.

 

Ali eto, polako, možda nisu oni krivi - krivo je naše društvo. Krivi smo mi.

Link to comment

Ovaj je zivio na Tempelhofu. 2 000 ljudi o kojima ne znas nista i sa kojima ne znas sta ces, naselis u centar Berlina.

 

Pa sad, mogao je kamp da bude i na granici pored Pasaua - ako je neko nameračio da napravi sranje, može i odatle da dođe do Berlina. Može i iz Austrije ili Francuske.

A pogotovo mesta kao što su božićni vašari nemaju nikakve šanse da osiguraju - nema jedno mesto ulaza kao na stadion gde bi ti mogao da eventualno proveriš ko ti ulazi, em imaš to u svakom mestu (većim gradovima i nekoliko), em spada praktično u slobodno kretanje gradom. I da su hteli, ne bi mogli da osiguraju to po svim mestima ni u ludilu.

 

 

u takvom okruženju vozači kamiona pogotovo tamo neće voziti preko 30-40 km/h, ovaj se dobro zaletio sa namjerom

 

mislim ne moraš biti šerlok jebi ga

 

Neće voziti preko 30-40 kad normalan čovek prolazi kroz grad. Pričali smo o slučaju kada čovek ima neki napad, bilo da je epileptični, nesvestica kod dijabetičara zbog insulina i slično - moj ćale je imao tri srčana i jedan moždani i po mom praktičnom iskustvu mogu da pretpostavim da je moguće u tom slučaju da se nagazi na gas u trenutku kada osoba gubi kontrolu nad vozilom. Ni za  to ne treba da budeš Šerlok.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

 

 

Uhapsili smo pogrešnog čoveka, rekao je visoki neimenovani službenik policije nemačkom dnevniku „Velt"

 

 

Die beste, die beste.

 

Verovatno namerna diverzija da pravi pocinilac ode u majcinu..a ovog lika ce morati da puste.

Link to comment

Neće voziti preko 30-40 kad normalan čovek prolazi kroz grad. Pričali smo o slučaju kada čovek ima neki napad, bilo da je epileptični, nesvestica kod dijabetičara zbog insulina i slično - moj ćale je imao tri srčana i jedan moždani i po mom praktičnom iskustvu mogu da pretpostavim da je moguće u tom slučaju da se nagazi na gas u trenutku kada osoba gubi kontrolu nad vozilom. Ni za  to ne treba da budeš Šerlok.

 

e jebi ga sad, teoretski je moguće i da su vanzemaljci

Link to comment

Stim da je na tog nevinog lika ukazao ocevidac koji ga je pratio nakon sto je video kako ovaj izlazi iz kamiona i bezi...  I dok ga je pratio obavestio i bio u kontaktu sa policijom... U tu pricu sam sumnjao od pocetka, jer ta civilna kuraza ovde u Svabiji i nije nesto prisutna...

Link to comment

e jebi ga sad, teoretski je moguće i da su vanzemaljci

 

 

Nije me mrzelo pa sam pogledao statistiku - ovakve stvari uzrokuju između 2.6 i 7.1% saobraćajnih nesreća u zavisnosti od regiona. Dovoljno da se ne podrazumeva u 100% slučajeva da je namerni napad. Kao i dovoljno veća verovatnoća od toga da su vanzemaljci.

Link to comment
×
×
  • Create New...