Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Ali eto, polako, možda nisu oni krivi - krivo je naše društvo. Krivi smo mi.

 

 

NIsam rekao da nisu krivi nego sam rekao da su i intervencionisti krivi, kolonijalisti takodje.

 

Ne mozes da drzis Alzir pod sapom i da odjednom kazes puj pike ne vazi se pa da ozbiljno drkas alzirce u francuskoj (sedamdesetih? Sezdesetih?)

 

Ne mozes da razvalis Egipat, Libiju i Siriju pa da ocekujes da ne bude zle krvi. Ne ide to tako sa ljudima, tim pre sto su svi ljudi na ovom usranom svetu u sustini isti.

Link to comment

NIsam rekao da nisu krivi nego sam rekao da su i intervencionisti krivi, kolonijalisti takodje.

 

Ne mozes da drzis Alzir pod sapom i da odjednom kazes puj pike ne vazi se pa da ozbiljno drkas alzirce u francuskoj (sedamdesetih? Sezdesetih?)

 

Ne mozes da razvalis Egipat, Libiju i Siriju pa da ocekujes da ne bude zle krvi. Ne ide to tako sa ljudima, tim pre sto su svi ljudi na ovom usranom svetu u sustini isti.

razvalili su i aziju i juznu ameriku i ko zna sta jos pa nesto ne videsmo slicne efekte ?

problem je naravno sto se izbegava spominjanje islamizma kao *jednog* od uzroka i to zato sto je islam religija ... sta bi bilo da je fasizam religija npr ?

Link to comment

Ne mozes da razvalis Egipat, Libiju i Siriju pa da ocekujes da ne bude zle krvi. Ne ide to tako sa ljudima, tim pre sto su svi ljudi na ovom usranom svetu u sustini isti.

Je l ovo vazi i za onog ambasadora juce?

Edited by Eraserhead
Link to comment

Nije me mrzelo pa sam pogledao statistiku - ovakve stvari uzrokuju između 2.6 i 7.1% saobraćajnih nesreća u zavisnosti od regiona. Dovoljno da se ne podrazumeva u 100% slučajeva da je namerni napad. Kao i dovoljno veća verovatnoća od toga da su vanzemaljci.

 

A оće i Bugarin da udari, tu i tamo. Tako da je sve u igri i još se ništa ne zna!

Link to comment

Stoji ako je rat u Siriji počeo pre godinu i tri meseca.

Godina i tri meseca je dosta vremena. Uostalom eno onaj sto je ubio ambasadora je vikao da je to osveta za Alepo pa ne vidim da iko tamo prica o tome kako da ako bombardujes civile "ne moze da ne bude zle krvi".

Link to comment

i americki ambasador je ubijen u bengaziju neposredno nakon "oslobodjenja" libije. ovo sa ruskim u ankari je gore jer je u centru velikog grada u vaznoj zemlji, koja se polako raspada.

Link to comment

A оće i Bugarin da udari, tu i tamo. Tako da je sve u igri i još se ništa ne zna!

 

Vadiš iz konteksta temu koju smo žvakali. Ovo je bio teroristički napad, to je jasno. Policija nije sigurna da li je uhapšeni tip stvarno bio i vozač, ali u toku su DNA provere i ostalo. To je i bila moja poenta - da sačekamo istražne organe da saopšte činjenice.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Godina i tri meseca je dosta vremena. Uostalom eno onaj sto je ubio ambasadora je vikao da je to osveta za Alepo pa ne vidim da iko tamo prica o tome kako da ako bombardujes civile "ne moze da ne bude zle krvi".

 

Menjaš teze. Iz tvog posta se zaključuje da je Rusija ušla u Siriju jer eto tako digao im se kurac a ne da je je rat trajao već 4god pre toga.

Edited by theanswer
Link to comment

Menjaš teze. Iz tvog posta se zaključuje da je Rusija ušla u Siriju jer eto tako digao im se kurac a ne da je je rat trajao već 4god pre toga.

 

NIje rat no demokratski proces.

 

Pitaj erasa da ti objasni

Link to comment

Godina i tri meseca je dosta vremena. Uostalom eno onaj sto je ubio ambasadora je vikao da je to osveta za Alepo pa ne vidim da iko tamo prica o tome kako da ako bombardujes civile "ne moze da ne bude zle krvi".

 

Može da ne bude zle krvi. Srbe su mogli do prekosutra da bombarduju, sve pomažući teroriste, i nikad im ne bismo ništa zauzvrat učinili. Zavisi i na koga udaraš. U tom smislu za mene nije ništa neočekivano da IS cilja ruskog ambasadora (ili gulenisti, ako su oni, ne znam ko je u pitanju a i svejedno).

Link to comment

razvalili su i aziju i juznu ameriku i ko zna sta jos pa nesto ne videsmo slicne efekte ?

problem je naravno sto se izbegava spominjanje islamizma kao *jednog* od uzroka i to zato sto je islam religija ... sta bi bilo da je fasizam religija npr ?

 

Pa zato neki pokusavaju da naprave tu razliku i kazu - salafizam nije religija, nego politicka ideologija. A izmedju onog najbazicnijeg nivoa mentalnog sklopa politickog i verskog ekstremiste u sustini nema razlike, to je isti obrazac.

Link to comment

Može da ne bude zle krvi. Srbe su mogli do prekosutra da bombarduju, sve pomažući teroriste, i nikad im ne bismo ništa zauzvrat učinili. Zavisi i na koga udaraš. U tom smislu za mene nije ništa neočekivano da IS cilja ruskog ambasadora (ili gulenisti, ako su oni, ne znam ko je u pitanju a i svejedno).

Ima i toga a i količine/vremena pod kojom trpiš zulum™.

Činjenica da terorističke, pogotovu samoubilačke, akcije nisu svojstvene jednom delu sveta.

Neki imaju kasetne bonbe i avione velikog dometa, neki prsluke a neki nisu ni tam ni vamo.

Link to comment
×
×
  • Create New...