Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Deutschland

Featured Replies

4 hours ago, aram said:

Zatim nema zaštite od ekstremnih padova tržišne cene struje, a to niko ko treba da uloži milijarde evra nije lud

Vrv moguce da nasim loptu,ali Zar nisu namestili da cena struje prati najskuplji izvor pa je cena KW od solarnog panela ili akumulacije u Norveskoj ista kao cena vetroturbine ili termoelektrane na gas u UK?Sa druge strane proizvodjacu struje je mozda chak i ta visoka cena niska kad nema subvencije za inicijalno ulaganje.

  • Replies 3.3k
  • Views 327.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • @zorglub Vrlo zanimljiv grad, univerzitetski centar. Ima imigranata, uglavnom bledolikih, ex SSSR ima i Balkanaca. imaju Vijetnamce jos iz vremena DDR. Imaju fabrika, nov stadion.Vlasnik Red Bu

  • jedna zanimljivost, za ove koji ne prate   trenutno na ZDFu, uživao u studiju, kandidati iz svih većih partija, njih 8, komentarišu rezultate i lepo i civilizovano diskutuju o daljim koracim

Posted Images

Mozda je to sve samo posledica suludog pada cene solarnih panela. To valjda sada moze da prati samo lako dostupna nafta.

najjeftinija je trenutno solarna, ali onshore vetroturbine su odmah tu, index 1.1, offshore je 1.7-2.0, nuklearke 2.0-2.5, gas i ugalj 2-3, nafta je ubedljivo najskuplji izvor energije sa 2.5-3.5 indeksom

i da, kad (ne kažem ako) baterije pojeftine, solar i vetar postaju još isplativiji

Edited by aram

2 hours ago, Desmond Bojčinski said:

Kad bi samo neka rudama i naftom bogata zemlja bila negde blizu pa da se snabdevamo jeftinim energentima....

Bili bi nam ti energenti još jeftiniji kad bismo tu zemlju raščerupali, ionako stalno histerično kmeči, cvili i divlja da to hoćemo i namjeravamo dok sama svaki čas razbija tuđe tanjire i pokućstvo u komšiluku fantom

Just sayin

1 hour ago, askeladden said:

Zar nisu namestili da cena struje prati najskuplji izvor pa je cena KW od solarnog panela ili akumulacije u Norveskoj ista kao cena vetroturbine ili termoelektrane na gas u UK?


Ovo što ti pričaš važi za finalnog korisnika. Solar u Nemačkoj, hidro u Norveškoj, vetar u Danskoj, nuklearna u Francuskoj - svi dobijaju istu tržišnu cenu u istom satu, jer su povezani u jedinstveno tržište. Ako je u tom trenutku "price setter" gas u UK, svi dobijaju cenu gasa.

38 minutes ago, Roger Sanchez said:

Bili bi nam ti energenti još jeftiniji kad bismo tu zemlju raščerupali, ionako stalno histerično kmeči, cvili i divlja da to hoćemo i namjeravamo dok sama svaki čas razbija tuđe tanjire i pokućstvo u komšiluku fantom

Just sayin

Ne znam hocete li umeti, ipak nemate istroiju razbijanja tudjih casa i tanjura.

5 hours ago, dragance said:

A rude i nafta su budućnost do mojega.

Go Away Goodbye GIF by Bear Market Memes

3 hours ago, Roger Sanchez said:

Bili bi nam ti energenti još jeftiniji kad bismo tu zemlju raščerupali

-1

Bilo bi isto, samo ne bi ubirao kajmak neki random boljar nego bi bio emir ili neki tajkun. Koji god da su, bitno da su blizu, zakopa se cevka i cuclaj Evropo, nema broda nema lng terminala i sličnih špecija, samo TDI, samo golf za 15000 evra

Edited by Desmond Bojčinski

Odlično! 😂

Nadam se da i sada neko ima način da ovu budalu sluša i snima.

Berlin je previse zabavan i cudan za ljude.

"videli su planove na internetu"

-Ja, pokusavam da rezervisem mesto za rezidenciju cat kitty GIF

mi juče ujutru imali peak Germany momenat, došla policija jer nismo očistii sneg na trotoaru ispred naše zgrade, koji je btw počeo da pada tokom prethodne večeri/noći, vrv prijavio komšija D

Opljackana Sparkasse u Gelzenkirhenu, prve procene bile 30 miliona, pa moguce do 100 miliona, pa sad kazu dosta preko 100 miliona, bez tacne cifre, jer nemaju pojma sta je sve bilo u preko 3000 sefova.

Svaki sef osiguran do sume od 10300€, svi ce morati da dokazuju sta su imali u sefu, preko racuna, ugovora, potvrda podizanja kesa, slika...

Policija nema nikakve tragove.

tagesschau.de
No image preview

Polizei zeigt neue Bilder nach Bankeinbruch in Gelsenkirchen

Nach dem Bankeinbruch in Gelsenkirchen kursierte ein Tatvideo. Am Freitagabend hat die Polizei nun weitere Bilder von Überwachungskameras veröffentlicht. Auch sie zeigen die mutmaßlichen Täter.
Verbraucherzentrale NRW
No image preview

Einbruch in der Sparkasse Gelsenkirchen: Wer haftet für m...

Nach dem Einbruch in der Sparkasse in Gelsenkirchen-Buer sorgen sich viele Betroffene um Ersatz für ihre Verluste. Und auch generell wirft das Geschehen die Frage auf, wann Banken oder Versicherungen

Sta je ovo sa planetom jbt...?

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.