Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Deutschland

Featured Replies

Fale jos samo Hans i Fritz sa debelim pivskim stomacima, celavim glavama i cvikerima kao dno tegle, pa da se dobije perfektna slika arijevskih gena.

  • Replies 3.3k
  • Views 327.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • @zorglub Vrlo zanimljiv grad, univerzitetski centar. Ima imigranata, uglavnom bledolikih, ex SSSR ima i Balkanaca. imaju Vijetnamce jos iz vremena DDR. Imaju fabrika, nov stadion.Vlasnik Red Bu

  • jedna zanimljivost, za ove koji ne prate   trenutno na ZDFu, uživao u studiju, kandidati iz svih većih partija, njih 8, komentarišu rezultate i lepo i civilizovano diskutuju o daljim koracim

Posted Images

dw.com
No image preview

Man drives car into bus stop in Giessen, at least four in...

Nemacki smisao za humor har har dry

Nemci zapravo imaju vrlo dobar smisao humor, ali često veoma suv. Zato ljudima odraslim na britanskom ili američkom humoru takvo zezanje zvuči isprazno ili bez poente. Kao što vidimo na primeru Tilove fore D

3 minutes ago, Amos said:

Nemci zapravo imaju vrlo dobar smisao humor, ali često veoma suv. Zato ljudima odraslim na britanskom ili američkom humoru takvo zezanje zvuči isprazno ili bez poente. Kao što vidimo na primeru Tilove fore D

Ne treba valjda sad da postujem Monti Pajton skec o ubistvenom vicu D tongue

33 minutes ago, Amos said:

često veoma suv

Nisam siguran na šta misliš. Ali da znaju da se sprdaju da.

1 hour ago, Desmond Bojčinski said:

Nisam siguran na šta misliš. Ali da znaju da se sprdaju da.

The Funniest Joke in the World. A ima i ona ustaljena narodna umotvorina: German humour is no laughing matter.

Ne znam kako se ovaj trenutak provukao neprimecen na stranicama.Nema subvencija,nema interesovanja za obnovljive resurse.Cccc.Da li zbog pomoci Ukrajini ili su smatrali da je Zelensky industrija sazrelila da stoji na svoje dve noge ,ne bi znao .

Strategic Energy Europe
No image preview

The German offshore wind auction for 10.1 GW fails to att...

With no participants in the latest tender for key North Sea sites, the BWO warns of serious investment barriers and urges urgent changes to ensure future project viability.

Isto je bilo i u Danskoj i Holandiji. Razlog je to što su vetroturbine najbesmisleniji izvor struje, služi samo da ga imaš za pokazivanje, eventualno neki razvoj za budućnost, kad će kao možda biti bolji

Vetroturbine su zapravo izuzetno dobar izvor električne energije, posebno ove na moru gde su vetrovi jači i stabilniji. Problemi su drugi, investitori su u poziciji da ulažu velike pare bez zaštite od faktora koji ne zavise od njih. Npr. ako bude kasnila infrastruktura koju treba da izgradi država, od kablova do luka koje je potrebno adaptirati da mogu da isporuče turbine. Zatim nema zaštite od ekstremnih padova tržišne cene struje, a to niko ko treba da uloži milijarde evra nije lud da prihvati, jednostavno ne može tako da napravi nikakav pouzdan finasijski plan i model.

Drugim rečima, nemačka država je kao i obično inertna i kasni sa zakonima i propisima dok ne udare čelom o zid.

Struja od tih na moru je bar duplo skuplja od ovih na livadi, i kako bi ti ubedio kupce da je to bolje za njih? Tako što će država subvencionisati infrastrukturu i investitore da bi im se isplatilo? A nemačka geografija i demografija nisu baš kao danska ili holandska.

A to što je evropsko tržište energije takvo kakvo je, jeste poseban problem koji nema izgleda da se reši u bliskoj buudćnosti.

34 minutes ago, Engineer said:

nema izgleda da se reši u bliskoj buudćnosti.

Kad bi samo neka rudama i naftom bogata zemlja bila negde blizu pa da se snabdevamo jeftinim energentima....

39 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

Kad bi samo neka rudama i naftom bogata zemlja bila negde blizu pa da se snabdevamo jeftinim energentima....

A rude i nafta su budućnost do mojega.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.