Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Krstić objasnio da je on smislio sve važno od idola ako sam ja dobro shvatio? Mislite da konfabulira?

 

Možda ga je kosmos iskoristio kao medijuma jer je bio najgluplji medju njima pa mu je najlakše uzeo mozak pod svoje.

Link to comment

za bar jednu od prica je slagao i to debelo (a gde je slagao debelo, kod ostalih moze da napise bilo sta, svejedno je).

deo prica o nastanku nekih pesama sa odbrane mi je pricao licno divljan, davne 1998.

ono, sukob izmedju njih je tada postojao, ali nekako vise verujem vladinim verzijama.

Link to comment

ma čovek je budaletina bez premca, prva liga kretena Srbije i pored jake konkurencije....

velika je sreća što se nikad nije ozbiljno bavio onom medicinom koju je kao studirao, osim onog na dalekim otocima... spasao je tako sigurno nekoliko života (van otoka)!

Link to comment

slušao sam masu puta poslednjih mesec dana lutku koja kaže ne, živi odbrana i zaštita (priznajem masivno sam se ogrešio o odbranu i poslednje dane - nije to puno precenjen album, samo malo :)) i sve laži sveta koje nikad pošteno do sad nisam ni preslušao. i sve je odlično.

 

posebno mi je impresivna odbrana i zaštita - predivno i aranžirano i odsvirano. remek delo.

Link to comment

Slika 5. Divljanov stan u Knez Danilovoj. Treba da se nađemo kod njega, ali ostali Idoli još nisu stigli. Sedimo u njegovoj sobi i pričamo o refrenu koji nam fali. Sutra treba da snimim pevanje za tu pesmu. Melodiju imamo, imamo i većinu teksta, fali samo tekst refrena. Vlada studira geologiju. Na zidu ispred fotelje u kojoj sedim zalepljena je velika mapa geoloških doba: prekambrijum, paleozoik, mezozoik, kenozoik...perm, karbon, jura, trijas...

"Reci mi, kenozoik nije za tebe", otpevam ja.

Vlada se nasmeje: "Nenormalno je."

"Jeste, malo je glupo", priznam..."U stvari nije – to je na granici između mnogo glupog i neviđeno mudrog."

I tako ostane.

 

 

:lolol:

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

ORA '81 poster - BRANKO GAVRIĆ

https://www.behance.net/gallery/26509517/ORA-81-poster

 

617a4326509517.5635646eaebbd.png

 

BRANKO GAVRIĆ: Subota, 6. februar

“Svraćamo i u glavnu zgradu Muzeja, da zajedno pogledamo izložbu Dizajn za novi svet, gde učestvujem sa šest plakata. Među njima i plakat za radne akcije ORA 81, sa prerano otišlim (već je skoro godinu dana!), Dečakom-Idolom Vladom Divljanom kao modelom akcijaša koji cepa akcijašku uniformu i, ispod nje, otkriva kostim Supermena. Kada je - nekako - usvojen od strane SSOJ-a, plakat je izazivao nerazumevanje, zabrane, pa je čak, u dva grada, i spaljen. Nisam mogao da verujem kada sam čuo argument koji je prevagnuo na raspravi da se plakat ipak usvoji: neko je, lukavo, rekao da je sve OK pošto ono S na grudima akcijaša označava socijalizam!“

 

 

22e67a26509517.5635647325814.jpg

Edited by klimt
Link to comment
  • 3 weeks later...

uzas, kako vreme leti. fraza ali jbga.

 

nije fraza, ja sam sokiran. ubedjen sam da se to desilo ove zime.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...