Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Predsednik Međunarodne teniske federacije Dejvid Hegeti potvrdio je da na Olimpijskim igrama 2016. u Rio de Žaneiru neće biti biti bodovanja za poredak na svetskoj ATP lestvici.

 

"Učesnici muškog teniskog turnira neće dobiti bodove na ATP rang listi. Uprkos tome, uvereni smo da će svi vodeći igrači sve učiniti za pobedu i osvajanje olimpijske medelja", izjavio je Hegerti.

Link to comment

Klasično prepičkavanje: "...Vest je prva prenela španska Marka, a isti list tvrdi da je razlog što bodova neće biti taj što je ITF odbio da ekonomski pomogne turnire koji će trpeti zbog OI, naročito one na šljaci. ..."

 

sent...using...

Link to comment

novak osvaja sva 4 grand slama i sinsi

 

 

Kako je ovo iz uvodonog posta izgledalo kao vic i koliko je malo falilo da se na kraju ostvari. Popilo se malo kjantija za gospodjin rodjendan i slabo idu slova ali grehota je makar sa dva reda ne prokomentarisati ovaj teror koji je Novak priredio ostatku ATP tura. Zavrsni mec sezone mozda je najbolji omaz citavoj sezoni. Fokusiran, mocan, stabilan, poslovan, sveprisutni, svedostizni Novak Djokovic u jednosmernom mecu, bez milosti, bez drame, bez velikih reci i gestikulacija kao buldozer prelazi preko najblize konkurencije, pristojno se zahvaljuje uglavnom neprijateljskoj publici i tera dalje.

 

Gledao sam mnogo genijalnih igraca i uvek sam se pitao sta bi bilo kad bi neko od njih imao jos tu jednu osobinu, pored niza genijalnih koje su vec posedovali, kako bi to izgledalo kad bi XY igrac imao jos samo taj bekhend, taj forhend, taj volej, taj slajs, taj pristup mrezi, to igranje na travi/sljaci, tu glad za tenisom i pobedama, taj fokus, tu fizicku svezinu, tu mentalnu cvrstinu. Uvek je svakoj od tih teniskih ikona "nedostajalo" jos to nesto malo do cistog teniskog savrsenstva. Borgu je mreza bila zakleti neprijatelj, Mek se mentalno raspadao, Sampras nije nista mogao na sljaci, Agasiju su falili malo deblji ulosci u patikama, Feda je mucio bekhend, Rafu kontinuitet, a svi su bili tako blizu. Na kraju sam, valjda kao neku bizarnu nagradu, doziveo da vidim u igracu za kojeg navijam cisto tenisko savrsenstvo, role player igraca koji ima svega toliko da se kod njega nista i ne istice (osim mozda tog riterna i court coverage-a) o cemu bi se pisale teniske bajke.

 

2015. godina u tenisu nije godina Novaka Djokovica, to je godina koja se lepo moze sabrati u jedan poveci fajl i ponuditi teniskim akademijama kao teniski udzbenik, prirucnik za klince kako se strpljivim i studioznim radom na svakom i najsitnijem elementu igre, treninga ili zivotne svakodnevice moze veliki talenat transformirati u vrhunsku igru i svaki nedostatak prevazici. Pisuci taj udzbenik Novak je utro put nekoj novoj generaciji igraca iz cijih redova cemo mozda jednog dana dobiti savrsenog igraca, tenisera buducnosti koji ce u svakoj kategoriji biti ili najbolji ili medju dva-tri najbolja, biti neprobojan i nepobediv. Do tada, do tog igraca, moracemo da se zadovoljimo Djokovicem koji je the next best thing. Ne buducnost tenisa ali najava te buducnosti, ne savrsen igrac ali dokaz da je savrsen igrac moguc. Domaci zadatak.

Link to comment

+1

Đoković unapredio igru, s druge strane Rafa se raspao. Jedinu pretnju vidim u Vavari i ponekad Federer. U prvih 10 samo je Nišikori mlađi, a ni u 20 nije ništa bolje, tu je npr. 1 Tomik.

Link to comment

Sinsinati je dogodine u nezgodnom terminu jer se igra i Olimpijada. Ali, kao što rekoh ranije, ko jebe Sinsinati. Ako ga povrede mimoiđu, Novak može da ide i na ono što je ostvarila Štefi Graf 1988. godine.

Link to comment

Sinsinati je dogodine u nezgodnom terminu jer se igra i Olimpijada. Ali, kao što rekoh ranije, ko jebe Sinsinati. Ako ga povrede mimoiđu, Novak može da ide i na ono što je ostvarila Štefi Graf 1988. godine.

Meni svaki put kad ga gledam kako ih delje™ prodje kroz glavu kako je prosla Monika - kad smo vec kod Stefi Graf (posle '88me)... Nadam se da ce on imati vishe srece. 

Link to comment

Prosle godine smo rekli da bi bili zadovoljni ako ove godine osvoji Rolan Garos i Sinsinati. On je osvojio skoro sve sem ta dva. 

 

Ne verujem da bi on menjao ovo sto je postigao sa ta dva turnira. :lolol:

 

Meni svaki put kad ga gledam kako ih delje™ prodje kroz glavu kako je prosla Monika - kad smo vec kod Stefi Graf (posle '88me)... Nadam se da ce on imati vishe srece. 

 

Daj, jebo te.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...