Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

Hm... to je ipak bio prvi turnir u sezoni gde je najsvežiji, a i taj meč je jedva dobio. Ali zato npr. iste godine, USO 2 dana polufinale i onda gubi finale u 5. setu; Vimbledon 2013 i 5 setova polufinale i zatim gubi glatko finale.

 

Mozda si u pravu ali vise nema veze, izgubio je sto je izgubio. Moja poenta je bila da on psiholoski nije bio spreman za taj mec sa Vavom, fizicki jednostavno ne verujem da nije bio spreman.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni se čini da ga je najviše koštalo nepotrebno mrcvarenje sa Marejem, umesto da završi u tri seta dozvolio mu da se vrati i meč otišao u drugi dan. Doduše i Marej je odigrao skoro bez greške.

 

Ovo je sigurno imalo uticaja, ali na kraju, kada se pogleda kako je Wawrinka igrao, a igrao je jebeno nenormalno dobro, možda ništa ostalo nije ni bitno. Ne verujem ni da je Nadal u 1/4 finalu bio problem, taj meč je bio nahajpovan samo na papiru, znalo se ko je pravi i poprilično ubedljivi favorit. Ali da ti se polufinale razvuče na dva dana iako si propustio priliku da ga rešiš u tri seta, i da treba da čekaš pola dana ili dan da dočekaš ishod je ogroman mentalni napor, pogotovu jer garantujem da je Mari jedan od likova od kojih Novak najmanje voli da gubi. Kada je to prebrodio, možda se malo zadovoljio, izgubio oštricu, i mentalno se ispraznio. Al opet, Wawrinka je odigrao tada znamo kako.  Što je najgore, tada i verovatno nikad više, ono je bio neverovatno agresivan precizan i dominantan tenis, toliko da nam zapravo nije ni ostalo za čim da žalimo posle tog meča jer je poraz bio ubedljiv i zaslužen. 

 

Al sve će to osvajanje RG-a učiniti slađim jednog dana, ja stvarno nemam sumnje u to. :)

 

Edit: jedino što mi liči na to izdanje Wawe je kada je Tsonga na Wimbledonu 2011 satro Federera 3-2 posle 0-2, igrao je tada ko terminator, premoćno.

Edited by Mil@n
Link to comment

 

 

Edit: jedino što mi liči na to izdanje Wawe je kada je Tsonga na Wimbledonu 2011 satro Federera 3-2 posle 0-2, igrao je tada ko terminator, premoćno.

ovo stoji...

taj Vavrinkin ,,Display of power" ladno može da predstavlja pik u karijeri bilo kojeg tenisera današnjice...

naravno uzevši u obzir njegov i rejting protivnika u tom trenutku.

Da ne zaboravimo da nam je Vavrinka sa tom igrom bio najmanje loša kombinacija za zeznuti Noleta ,,On the mission from God".

Bože zdravlja...sve ostalo je tu.

Link to comment

pa i delpony je eksplodirao na uso 2009  i više nikada nije dostigao taj nivo, ono je možda bila još jača demonstracija sile...

 

Vavrinka je na tom nivou već tri godine i biće verovatno i dogodine, što se mene tiče trenutno Novakov protivnik #1 ili u svakom slučaju top 2.

Link to comment

Gledam kladinice tj, kvote za osvajanje GS turnira sledece godine. Naravno Novak na svakom prvi favorit, ali ono sto je na prvu loptu neverovatan podatak to je da mu se procentualno najvece sanse daju da osvoji RG :lol: 

 
Na W i USO ima ozbiljnije protivnike u Mareju i Federeru, a na RG ima samo kljakavog Rafu koji je sem Novaka jedini ozbiljan favorit na RG... AO je srednje brza podloga, start je sezone.pa tu ima najvise favoriti Tako da kad se sve uzme u obzir i nije cudno sto mu najvece sanse daju za RG :)
Link to comment

 

Gledam kladinice tj, kvote za osvajanje GS turnira sledece godine. Naravno Novak na svakom prvi favorit, ali ono sto je na prvu loptu neverovatan podatak to je da mu se procentualno najvece sanse daju da osvoji RG :lol: 

 
Na W i USO ima ozbiljnije protivnike u Mareju i Federeru, a na RG ima samo kljakavog Rafu koji je sem Novaka jedini ozbiljan favorit na RG... AO je srednje brza podloga, start je sezone.pa tu ima najvise favoriti Tako da kad se sve uzme u obzir i nije cudno sto mu najvece sanse daju za RG :)

 

 

Sta znam, meni je to posledica zablude da je Novak grinder i da je prirodno da bude veliki favorit na sljaci u odsustvu in form Nadala. Po meni je realnije da on do kraja karijere ima 5-6 Vimbldona nego jedan ili, jos nerealnije, 2 Roland Garros-a. Mislim da on cak i nije bas mnogo voljan da igra na sljaci nista vise od onoga sto mora, MC zato sto zivi tamo i Rim zato sto ga u Italiji dosta podrzavaju i dobro mu upada kao priprema za Pariz. I sledecih godina ne verujem da ce na sljaci igrati bilo sta vise od ta tri turnira na sljaci.

Link to comment

Ne slazem se. Da bira pre mislim da bi bacio travu. Al jbga Wimbldon je Wimbldon. A promene koje Novak pravi u igri tokom karijere vise podizu njegov kvalitet na sporim i srednje brzim podlogama. A one najbrze mu sve manje leze. U Cincinatiju i Montrealu (ili bi Toronto ove godine) je bio nemocan protiv Mareja i Feda. I to su jedini trenuci da je bio losiji od protivnika u celoj sezoni... Tako da ako moram da prognoziram mislim da ce od sada osvojiti 1 W i 2 RG :)

Link to comment

Ne slazem se. Da bira pre mislim da bi bacio travu. Al jbga Wimbldon je Wimbldon. A promene koje Novak pravi u igri tokom karijere vise podizu njegov kvalitet na sporim i srednje brzim podlogama. A one najbrze mu sve manje leze. U Cincinatiju i Montrealu (ili bi Toronto ove godine) je bio nemocan protiv Mareja i Feda. I to su jedini trenuci da je bio losiji od protivnika u celoj sezoni... Tako da ako moram da prognoziram mislim da ce od sada osvojiti 1 W i 2 RG :)

 

Pa, na travi i nema sta vise da igra, moze samo da bira izmedju treninga na All England ili da se privikava na podlogu u Kvinsu ili Haleu. Ispostavilo se da je ova prva opcija dobitnicka i ne vidim zasto bi je menjao. Meni je Novak uvek bio stih za travu a kako poboljsava voleje i slajsove kroz karijeru sve je konkurentniji. Sta i koliko god da izgubi u nekim elementima u kojima mozda nije medju najboljima, tom prednoscu koju dobije kretanjem na travi obilato nadoknadjuje. Na sljaci ta prednost nije tolika jer igrac ne moze i ne mora brze od toga koliko mu treba da se namesti na lopticu pa kad svi stizu sve onda nema ni velike prednosti. Naravno, nesumnjivo je da umereno spora vestacka podloga najvise pogoduje njegovoj igri, o cemu svedoce i rezultati, ali trava mu je second best podloga, a ne sljaka.

Link to comment

Nađoh negde na netu:

"Another wrinkle in Federer's '06 vs. Djokovic's '15 comparison - at this point of the '06 season (pre-WTF) Federer's record vs top 10 opponents was 13 - 4.

Djokovic is 27 - 4 at the moment."

 

E, da... Fed, beše, 2006. nije uzeo ni jednu šljaku??

 

sent...using...

Link to comment

Nađoh negde na netu:

"Another wrinkle in Federer's '06 vs. Djokovic's '15 comparison - at this point of the '06 season (pre-WTF) Federer's record vs top 10 opponents was 13 - 4.

Djokovic is 27 - 4 at the moment."

 

E, da... Fed, beše, 2006. nije uzeo ni jednu šljaku??

 

sent...using...

 

Nije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...