Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

u nedelju u 19:00

 

inače

 

 

Legendarni Rodžer Federer smatra da u tenisu mora da ima više anti-doping kontorla. Švajcarac je uvek bio veliki pobornik borbe protiv "prevaranata", a priča o korišćenju nedozvoljenih sredstava u sportu kulminirala je nedavnim saznanjem o sistemskom dopingovanju ruskih atletičara.

"Razumem da tenisko rukovodstvo razvija svoj anti-doping program, međutim, mislim, da oni mogu da učine više.  Svako ko se plasira u četvrtfinale turnira može da računa na mnogo bodova i novca, ali mora da zna da od provere ne može da pobegne. To bi bilo pravilno. Osim toga, ako bi se uzorci čuvali duže, ne nedelju ili mesec, već godinu to bi uplašilo prevarante", rekao je Federer.

Švajcarac ističe da bi za anti-doping program trebalo da se obezbedi više resursa.

"To je vrlo važno. Igrači moraju da shvate da će biti testirani. To će ih spasiti od bilo kakvog iskušenja", kaže 34-godišnji Federer.

"Bio sam vrlo iznenađen kada sam se plasirao u finale i nisam išao na test. Pitao sam se "Gde je anti-doping, onda?".
 
Link to comment

Svi su rekli slično, samo je Endi izgleda nešto insinuirao. Bio je u fazonu išao je i Lens Armstrong na milion testova, pa je uvek bio čist i da se nešto mora menjati. I dodao da proces mora biti transparentniji... Ne mislim da to slučajno izgovara.

Link to comment

Zahvaljujem, na telefonu sam ovih dana, mislio sam na zemaljske tv, ali SK-u i Areni ocito hepening nije dovoljno zanimljiv. Mada me ne bi cudilo ni da vrljavi Straja ima prava na prenos, no smatra da nije za najsiru gledalacku publiku.

Link to comment

Nadam se, ne mogu da kažem da očekujem, da Krajinović napravi nešto slično Lajoviću. Sada kada je na domak top 100, mislim da može napred do 50-70.

Novak je najveći favorit da ostane No1.

Troicki će ići napred, ne mogu da procenim gde će završiti. Mislim oko 30-40.

Od mladih snaga nadam se da će Đere krenuti napred. Dosadašnji seniorski nastup bio je razočaravajući, ali on ima potencijal da postane već ove godine top 200.

Kod žena verujem da Ana još ima šta da ponudi. Od Jelene da polako pređe na margine. Bojana ne verujem nešto mnogo više. Aleksandra je nada da će da se ustali u eliti, jer je pokazala da može.

Nisam loše prognozirao.

Nisam očekivao, a i da jesam ne bih napisao da verujem u ovoliku Đokovićevu dominaciju.

Troicki je igrama u prvoj polovini godine prevazišao moja očekivanja, u drugoj razočaravajući porazi posle preokreta. Davidenko sindrom, ili nešto drugo.

Lajović standardno uspeva da opstane u prvih 100, dok Krajinović nije nešto napredovao. Tu je oko stotog mesta. Nije iskoristio to što je imao priliku da bez kvalifikacija nastupa na GS i atp250.

Đere je ušao u tih 200, odnosno 170. je. 

Očekivao sam više od Ane, ali ona je bliža Jeleni. Dakle margina samog vrha, sa pojedinim bljeskovima. Bojana se održala u top 100, kao i Aleksandra, ali nemaju danfa za nešto više.

Link to comment

Koliko je Novak konstantan sampion verovatno najbolje govori to sto je partner u dva najveca rivalstva Open ere, a ni "rivalstvo" sa Endijem od 29 meceva nije mnogo daleko od vrha.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...