Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

novaku za par godina, moze da se dogodi ono sto je imao federer na pocetku karijere, da odradjuje titule protiv likova koji tek povremeno umeju da odigraju vrhunski (sad gledam s kim je tada bio u finalima. safin, filipusis, hjuit...) 

 

 

Pa to već imaš sad, Vavrinka je za Novaka taman što je Safin bio za Federera. :)

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Treći teniser sveta, 34-godišnji Rodžer Federer zadovoljan je postignutim rezultatima u 2015, a kao mrlja ostaju porazi od Novaka Đokovića na velikim takmičenjima (dva na Gren slemu).

 

Švajcarac je ove sezone osvojio šest titula, međutim, od 2012. nije pogidao nijedan trofej na četiri prestižna turnira.

 

"Imao sam dobru godinu, uprkos činjenici da sam, nažalost, izgubio tri finala na velikim takmičenjima. I sva tri od Novaka Đokovića. Možda zato što zahvaljujući odličnoj seriji rezultata igra slobodnije i opuštenije nego ja, a to mu daje malu prednost. Njegovo poverenje nikada nije bilo na tako visokom nivou kao što je sada", rekao je Federer.

 

Legendarni teniser od 2016. očekuje da bude barem podjednako dobra kao ova.

 

"Nadam se da ću sledeće sezone moći da igram barem na istom nivou. Sve sam stariji i stariji i ostaje mi sve manje i manje vremena. Ali moja motivacija je i dalje ogromna".

 

Švajcarac je naglasio da će u decembru učestvovati na nekoliko mečeva Internacionalne Premijer lige u Aziji, a potom početi pripremu za novu sezonu.

 

"Poslednje dve nedelje decembra će u tom smislu biti vrlo važne. Još uvek imam posla oko razvoja moje igre. Poslednje dve sezone pod vođstvom Stefana Edberga i Severina Lutija pomogle su mi da odem još korak napred. Stalno pokušavamo nešto novo, a to vam omogućuje da sačuvate mesto u ATP turu", istakao je Federer.

 
Link to comment

 

 

Rodžer Federer je 2015. godinu završio na trećoj poziciji na ATP listi, a iskusni igrač kaže da se nada da će naredna sezona biti još bolja.

 

"Malo sam iznenađen koliko dobro igram u ovim godinama, ali ja uvek planiram unapred. Šteta je što starim, jer imam toliko volje i sa uživanjem igram tenis. 2015. godina je bila odlična, igrao sam onako kako sam želeo i nadam se da ću nastaviti tako," rekao je Federer.

 

On je otkrio da bi voleo da u 2016. ima uspeha, kao što je Novak imao uspeha ove sezone.

 

"Sanjam da imam godinu kao što je imao Đoković, ili kao što sam imao ja u svojim najboljim sezonama. Ipak, ja sam realan i znam šta je moguće. Moram da se koncentrišem na nekoliko ciljeva, nemam više 24 godine i ne mogu da igram na 30 turnira. Potrebno je da budem oprezan," naglasio je Švajcarac.

Link to comment

 

 

Martina Hingis je briljirala ove godine u dublu sa Sanjom Mirzom, a otkrila je da je imala i veliku ulogu u razvoju Rodžera Federera.

 

Ona je često provodila vreme sa zemljakom dok je bio junior, a zajedno su predstavljali Švajcarsku na Hopman kupu 2001. godine u Peru

 

"Niste mogli da ne vidite talenat. Uvek je bio jedinstven, ja sam samo htela da ga kanališem i da mu pomognem da taj talenat pretvori u ovo što je postao", rekla je Hingisova.

 

Ona je dodala i to da je sama sazrela mnogo kao osoba i da joj više nije toliko "dramatično" što nije nikada osvojila Rolan Garos

Link to comment

Mislim da nismo pisali, ali Hingis je imala skoro savršenu sezonu u miksu sa Bopanom, uzeli su bar 3 gs titule i dominirali cele godine.. Martina je veliki majstor i dalje.

 

Slažem se, mada nisam siguran koliko se miks ozbiljno shvata, uvek mi to više ličilo na egzibiciju nego ozbiljno takmičenje. :)

Link to comment

Nije bas tako. Vecina najboljih dubl igraca i igracica igra i miks. A i sama Martina je osvajala ove godine i GS titule sa Mirzom cini mi se, najslabije sam pratio zenski dubl... Uglavnom jebe kevu i bas uziva na terenu. Odlican par su ona i Bopana.. Ovo postovanje joj dajem kao neko ko je nikad nije nimalo gotovio. edit: moram da dodam ipak i rec skoro pre onog nimalo. Ipak je bila veliki sampion, to moram da priznam. Ali sve ostalo fuj

Edited by Timmy
Link to comment

Pre ce Rodjer da pojede svoje smrdljive carape nakon meca nego da prizna da je Nole bolji.

   Pre će Rođer da izadje na teren terajući tomos automatik sa sve bitl frizurom i omalan u orandžasto nego da prizna...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...