Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Čekaj, ovim uputstvom NBS bi bilo kažnjivo da ja recimo platim ženin račun za mobilni , ili bilo čiji račun sem svog?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

I dalje se ne može uplatiti novac za klađenje, sve je blokirano

 

Znam da su se u Kombank bunili protiv toga, ne znam da li sve banke to poštuju i za koje sve sajtove važi. Pokušaću probe radi da uplatim neki loto. Sa druge strane može se karticom uplatiti na račun za "klađenje" na rezultate berzi( CFD ). 

U krajnjoj liniji može se preći granica pa u inostranstvu otvoriti račun u banci i dobiti kartica, što je nešto skuplje ali ko želi da se online kladi ništa ga neće sprečiti.

Link to comment

Čekaj, ovim uputstvom NBS bi bilo kažnjivo da ja recimo platim ženin račun za mobilni , ili bilo čiji račun sem svog?

 

....shit has hit the fan...

 

Tačno, to je taj debilizam.

Link to comment

To je onda neko "mozgao" , da vidi gde se može nagaziti kinta.

Ili su ovi krkobabićevi zabeležili pad uplata na šalterima pošte, pa su pomislili: Vidi ovo ide sve onlajn manji je protok živog keša...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ово што је млади геније писао је исти ниво дебилизма као да ти на шалтеру не дају да платиш било чије рачуне осим својих, па нек се мрдну ти што имају 80+ да мало стоје у редовима.

 

Такви дегенерици су разлог због ког све више људи псује државу и администрацију.

Link to comment

Uzmite tek da se bavite Zakonom o deviznom poslovanju, pa ćete da vidite kakav se tek kretenluk u toj oblasti zapatio u NBS. Ljudi tumače zakon tako da je sve zabranjeno, osim onog što je izričito dozvoljeno, a šta je dozvoljeno ne zna da definiše niko, čak ni oni što su pisali Zakon. Sto puta sam rekao da je ovaj Zakon glavna prepreka za veće investicije u Srbiji, odmah nakon očajne infrastrukture.

Link to comment

To je onda neko "mozgao" , da vidi gde se može nagaziti kinta.

Ili su ovi krkobabićevi zabeležili pad uplata na šalterima pošte, pa su pomislili: Vidi ovo ide sve onlajn manji je protok živog keša...

 

....shit has hit the fan...

pa to je jedina stvar koju oni rade, da ispresecaju sve tokove tudjeg novca na shto vishe mesta. recimo 10% takse na vrshenje platnog prometa putem placanja telefona sopstvene zene, automatski da ti se skine, pa placaj do mile volje -_-

Link to comment

Čekaj, ovim uputstvom NBS bi bilo kažnjivo da ja recimo platim ženin račun za mobilni , ili bilo čiji račun sem svog?

....shit has hit the fan...

Da li retardi iz NBS znaju koliko ljudi iz dijaspore na ovaj način plaća račune svojim članovima familije u zemlji? I da to često rade tako (ostave novac na svom računu u Srbiji pa plaćaju račune elektronski) da bi bili sigurni da je novac otišao na plaćanje računa a ne na nešto drugo (tipa putujećeg trgovca koji je polusenilnog penzionera ubedio da kupi usisivač od 100 evra)?

 

A šta ćemo s ljudima koji žive u iznajmljenim stanovima pa im nužno računi nisu na njihovo ime?

 

Ovo Uputstvo kao da je zamišljeno da ujebe Infostan i EPS...

Link to comment

Da li retardi iz NBS znaju......

Druže, odabij i raziđi se.Ne-mo-že!! Rekla NBS.

 

Bliži sam mišljenju da u NBS znaju zašto to rade ali da iza toga stoji neki interes kako reče F.Pembleton. 

Link to comment

Uzmite tek da se bavite Zakonom o deviznom poslovanju, pa ćete da vidite kakav se tek kretenluk u toj oblasti zapatio u NBS. Ljudi tumače zakon tako da je sve zabranjeno, osim onog što je izričito dozvoljeno, a šta je dozvoljeno ne zna da definiše niko, čak ni oni što su pisali Zakon. Sto puta sam rekao da je ovaj Zakon glavna prepreka za veće investicije u Srbiji, odmah nakon očajne infrastrukture.

Moj utisak je da, barem u oblasti privredne i finansijske regulacije, svi oni se postavljaju tako. Ako nije definisano zakonom, onda je nelegalno.
Link to comment

aj da se napravimo ludi za casak - ako rolpjlejujemo njihovu normalnost i dobru volju, koji slucaj, koje ponasanje oni zele da sprece? recimo, sta su videli da se desava pa su reagovali? ako pretpostavimo da je neko ponasanje, neki trend koji su oni videli njih isprovocirao da izdaju uputstvo, sta je to u stvarnosti? posto nije (hipoteticko "nije") puko "zena mi plati telefon", da l ima nesto drugo tipa "zena peri, ziki i miroljubu placa telefon, infostan i struju za desetak lokala jer su oni zauzeti i bas im zgodno da im neko to radi, i za to uzima 200e mesecno"?

Link to comment

Ako postoji neko ko to radi, to je 0,001% onih koji plaćaju tuđe (ili ,,tuđe") račune. To je onda kao kada bi zakonodavac zabranio da psa šeta bilo ko osim njegovog registrovanog vlasnika sa željom da zabrani šetanje pasa za novac.

 

Što nas dovodi do sledećeg: zašto bi iko hteo takve stvari da zabrani? Ja ne smem da unajmim kućnu pomoćnicu koja će između ostalog i da mi plaća račune parama kojim joj dam?

Link to comment

VIdeli su da agencije za registraciju vozila nemaju salter banke kao sto ima MUP na primer, pa onda kada dodju tamo vlasnici vozila koji nemaju e/banking, neki lik iz agencije im uzme kes, a onda pusti virmane sa svog privatnog e-racuna kome treba. 

 

Ja sa tim nemam problem sustinski. To je takodje platni promet koji se desava preko banaka, samo je sada pristupacniji. 

Link to comment

možda je neko neobrazovan i besposlen, ali sa onim zdravim anticivilizacijski-žandarskim mentalitetom video makar jednu instancu nekog ponašanja koje mu se istaklo kao "zločesto", pa je faca vigilantno rešio da se izbori sa tim zlom usput zakačivši nešto mnogo opštije jer je pre svega funkcionalno nepismen, a onda, opet, neobrazovan i sve ostalo

Link to comment

Kako banke nameravaju da spreče da platiš u tuđe ime? Ionako ženi plaćam račune tako što za uplatioca stoji moje ime i mrzi me da menjam. Račun se zatvara preko poziva na broj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...