Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

17 minutes ago, nenad said:

 

pa da, verovatno je to. ni jedna banka nema toliko likvidnih sredstava. 

 

 

razumem to. kad treba da uzmu nemaju problem, nije vazno od koliko ljudi treba da se uzme, takav je smer pojave :s_w:

 

imam isto i razumevanje za ljude koji nemaju razumevanje. ne treba da imaju. nama je josh onomad recheno da trzishte sve reshava, pa vidi ga. sve sami slozeni ekonomski mehanizmi :sad: (nachi vracam se u doba kad vikendom i praznikom praznim rachune. ili praznim chim vidim pare :lolol: )

Edited by gospa buba
Link to comment
16 hours ago, Have_Fun said:

Šta se dešava s mobi bankom danas?

Ne ležu novci, aplikacija ne radi, transfer novca ništa, a call centar im je nedostupan ceo dan

legli novci ali ne radi logovanje. samo javlja da proverim internet konekciju... kakvi prevaranti :D

Link to comment

@nenad @gospa buba
Ma nije to, to je samo posledica panike.

Uzrok je neki tehnički problem, verujem da će ga brzo rešiti.

 

Zanima me koliko korisnika imaju, znam da su u početku bili dosta popularni medju IT svetom, dok Telenor nije odlučio da ih proda i zeznuo neke stvari…

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Ja ih koristim vec godinama, bili su dosta "napredni" kad su se pojavili, aplikacija im je odlicna, intuitivna, multicurrency racun, a imao sam bankomat blizu kuce preko kojeg sam resavao sve, nista redovi, nista cekanje. Imali su i neke programe brzih kredita i stednej u dinarima, sve preko mobilnog.

 

Sad skoro kako sam se preselio, obliznji bankomat cesce ne radi nego sto radi, ajde sto ne mozes da podignes pare jer ih mozda nema, ali da ne mozes da uplatis, wtf. A ovo od juce, nemam reci, bas su se ofucali.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, mraki said:

@nenad @gospa buba
Ma nije to, to je samo posledica panike.

Uzrok je neki tehnički problem, verujem da će ga brzo rešiti.

 

Zanima me koliko korisnika imaju, znam da su u početku bili dosta popularni medju IT svetom, dok Telenor nije odlučio da ih proda i zeznuo neke stvari…

panika ce se izlomiti na pristojnom svetu na obe strane, to je ono shto je sigurno. srbija nije mesto gde sme da ti padne sistem a ti ne odgovarash na pitanja. mada ne verujem ni da bi odgovaranje pomoglo :hihi:

  • +1 2
Link to comment

Oni su odavno prestali da ulažu u tu banku, samo im je postala teret.

Najpre su je prodali nekim Rumunima/Bugarima pa to nije prošlo, pa onda uvalili Česima uz Telenor. Ne verujem da i njih sad banka puno interesuje.

Korisnici odavno kukaju na aplikaciju, servise, usluge… ovo je samo neka kulminacija.

Ovo naravno nije smelo da im se desi, i sad će da ih košta više, ali ko ih j kad nisu rešavali probleme na vreme.

A narod ko narod, paniči previše… stvarno ne verujem da će iko ostati bez svojih sredstava.

Edited by mraki
Link to comment
17 minutes ago, mraki said:

@nenad @gospa buba
Ma nije to, to je samo posledica panike.

Uzrok je neki tehnički problem, verujem da će ga brzo rešiti.

 

Zanima me koliko korisnika imaju, znam da su u početku bili dosta popularni medju IT svetom, dok Telenor nije odlučio da ih proda i zeznuo neke stvari…

 

pa posledica je uvek i problem, a ne uzrok. :)

 

 

 

Link to comment

Jasno, ali u ovom slučaju je to “samo” dodatni problem.

Prvi je neki softverski koji je izazvao paniku zbog koje su ljudi pohitali u tu jednu ekspozituru koju imaju i na bankomate da podižu sredstva u strahu da ne ostane bez njih.

Link to comment

Ma kapiram ljude, ne branim banku. Nekom stvarno hitno treba novac, većina se verovatno samo boji da ne ostane bez njega.

Vidim priče po društvenim mrežama kako beže iz zemlje (šta god to značilo) i ostavljaju korinike bez sredstava.

To se tvrdim ne može desiti.

Napravili su problem jer su neodgovorni i sad ga peglaju kako znaju, ali niko namerno ne pljačka korisnike na ovaj način.

 

 

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Nece niko ostati bez par ali ce trajati, treba se naoruzati strpljenjem i cuvati zdravlje. Kad su bili Telenor bili su svetski, aplikacija za racun jednostavna, dobra stednja dok je bila moguca, dobri raspolozeni ljudi, znaci bio je ozbiljan zalet..cim je Telenor prelomio, il ko vec, krenuli su problemi za korisnike i trebalo je odmah reagovati, na zalost svih ljudi sto rade tamo. Ja to kao laik tako gledam, zasicenje trzista, neulaganje i konkurencija plus sto nikako nije bilo jasno kako se na kraju zovu, sta prodaju i koliko su i sta nasledili..desi se da promene nalepnice po lokalima a ostane logo Telenora iznad, nisam dugo pratio, same aplikacije su ostale slicne, neko tu nije dobro radio brendiranje. Bili su problemi sa uplatama i isplatama mnogo pre ovoga danas, bankomati nisu radili pa se cekalo na redovno odrzavanje mesto da imaju ekipu na odmah, nisu videli uplate i sl..zelim im da prorade i da se oporave u svakom slucaju, ovo je al uvek, bas uvek, problem u necem drugom sto nas okruzuje i prenosi se na sve delatnosti, ne moze da radi kao sat nista u ovakvom okruzenju, mora da zatrzava samo je pitanje kako gde i kada ce, cak i ako imas ljude sa znanjem nekada ne mogu da ga implementiraju pa otuda price i da beze i sl..jer oni svi tako pricaju, svi sto rade profi sa rizikom to kazu jednom nedeljno..sigurice su ovi sto su vezani za budzet u oba smera vrv. 

Edited by villiem
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...