Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

10 minutes ago, dùda said:

To sve pričate o aplikaciji za mobilni ?

Ja plaćam sa kompa, i ne znam da ima neka nova verzija.

 

I da, uvela je Inteza neke provizije od 20 din za većinu plaćanja.

 

A primetila sam da mi na jednom deviznom računu skidaju evre po malo, valjda su i tu uveli neku naknadu za održavanje računa :ph34r:.

Da. To mi je za privatni račun. Za poslovni imam na kompu aplikaciju i prilično sam zadovoljan njome.

Link to comment
To sve pričate o aplikaciji za mobilni ?
Ja plaćam sa kompa, i ne znam da ima neka nova verzija.
 
I da, uvela je Inteza neke provizije od 20 din za većinu plaćanja.
 
A primetila sam da mi na jednom deviznom računu skidaju evre po malo, valjda su i tu uveli neku naknadu za održavanje računa [emoji185].
Od 1.7. naplacuju sve I svasta sve banke, pa I Intesa. Recimo sa deviznog skidaju 1.02e mesecno za odrzavanje
To sam resio tako sto sam presao na HIT+ racun, gde su nadoknade manje, ima neko osiguranje preko Save I svasta nesto, za 475 din po mesecu, umesto 350 za HIT racun.

Sve ima u mailu koji niko ziv ne cita...
  • +1 1
Link to comment

Ja za poslovni račun imam BizMobi app na telefonu i program na računaru. Mislim da me oko 700-800 dinara izađe mesečno korišćenje svega toga, isto koliko i Office365 za privatne potrebe, što baš nije uporedivo.

Link to comment
36 minutes ago, Milosh76 said:

Od 1.7. naplacuju sve I svasta sve banke, pa I Intesa. Recimo sa deviznog skidaju 1.02e mesecno za odrzavanje
 

Ovo nije po zakonu, ne možeš naplaćivati proviziju u devizama. Znam, pretvore ih u dinare pa je kao u dinarima ali opet...prvi put čujem da banka naplaćuje održavanje deviznog računa. Sad će svi to početi po ugledu na najveću banku.

Link to comment
1 minute ago, čekmeže said:

Ovo nije po zakonu, ne možeš naplaćivati proviziju u devizama. Znam, pretvore ih u dinare pa je kao u dinarima ali opet...prvi put čujem da banka naplaćuje održavanje deviznog računa. Sad će svi to početi po ugledu na najveću banku.

Zar mogu da skinu sa deviznog pare?

 

Zar to nije zabranjeno?

Link to comment

Prinudna naplata je mogla uvek.

Ranije niko nije naplaćivao održavanje deviznog računa pa se to pitanje nije ni postavljalo. Postojao je problem kod naplate priliva iz inostranstva za fizička lica, pogotovu ako to lice nema dinarski račun, pa ne možeš da mu zadužiš dinarski račun za tu proviziju. Onda su uvedene rezervacije na deviznom računu, tj blokiraju se sredstva u visini provizije, pa kada dođeš da podigneš devize, platiš proviziju u dinarima i sredstva se oslobode. Ono što po meni nije u skladu sa zakonom, a svodi se na isto kao i ovo sa održavanjem računa, je kada su počeli da ta rezervisana sredstva otkupljuju za naplatu provizije bez konsultacije sa vlasnikom računa. Valjda su pravnici izdumali da je legalno.

Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

Zar mogu da skinu sa deviznog pare?

 

Zar to nije zabranjeno?

Sad skidaju za svaki račun po 120 dinara, uključujući i devizni, pa čak i račun od internet kartice. Prošlog meseca sam sve naknade i provizije platio preko 1000 dinara, a do sada sam sve to isto plaćao 300. Ozbiljno razmisljam da ih tužim

Link to comment

Sad vidim meni skidaju 3 evra, kad god mi legne službeni put u inistranstvo i to nevezano od cifre... Erste...Jbt, uopšte ovo nisam gledao ranije...Ali mi ne skidaju mesecno ništa...

Link to comment

Hvala na savetima, držim se onda stare aplikacije za sad.

Kad odem na portal za aktivaciju nove i unesem podatke, izbaci neku grešku vezano za ličnu kartu (koja je naravno važeća) i kaže da odem u ekspozituru.

Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

Meni su skidali 1.02 evra sa deviznog racuna na kome nije orocen novac.



de688633c19fe33425b1a2766bb7099d.jpg

Isto ovako i meni. 

 

Imam nekih gomilu računa koji nisu aktivni, sa njih mi ništa nisu skinuli. Neka sitna lova na njima. Moraću da odem u banku, sve to da ugasim.

Link to comment

Podigao sam 100e rekose mi da kad potrose lovu, necu ici u minus na tom racunu(sestrin), a i tako nema dinarski pa nemaju odakle da skidaju.

A ona je u inostranstvu, pa joj I ne treba devizni racun :D

Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

Podigao sam 100e rekose mi da kad potrose lovu, necu ici u minus na tom racunu(sestrin), a i tako nema dinarski pa nemaju odakle da skidaju.

 

Traži u mailu da ti to kažu...

  • +1 1
Link to comment

Vi koji ste instalirali novu Intezinu applikaciju i radi ok, je li u pitanju Android ili iOs?

Drugar je na Androidu odradio ok, ja jos drzim staru na iOs-u ( jer mi nisu ekspoziture bas blizu ako nesto trokira).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...