Jump to content
IGNORED

Globalno zagrevanje


iDemo

Recommended Posts

Izgleda da je uvek i bilo sjebano pošto i među starijima ima puno njih koji odgovaraju tom opisu. Među građanima država sa nominalno dobrim školstvom ih ima takođe nezanemarljiv broj. Možda ipak nije samo do školstva. 

Link to comment

Ima puno i do ljudske prirode. Valjda je u prirodi čoveka da se uvek pita kako, zašto, i to je u redu.

Izgleda da je uvek bilo u ljudskoj prirodi da je mnogima lakše da kažu "vatikanska zavera", nego da poslušaju šta kaže, na primer Milivoj Jugin, i posle toga amin.
Voleo bih da znam kako i zašto dolazi do toga - da li je to na primer nerazrešeni otpor autoritetima, ili nešto drugo.

 

A ono što nije uvek isto je kako su ovi prvi (što sve objašnjavaju zaverom i ekspresnom naukom) dočekivani u društvu. U srećnija vremena to je gurano pod tepih, kao ludi ujak kog se svi stide, a sada su to ravnopravni sagovornici. Malo kod hirurga, malo kod homeopate, da čujemo obe strane, istina je negde u sredini. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

ja sam veliki obožavac istine u sredini

 

Kada jedno telo deluje sa pola sile na drugo telo, drugo telo istovremeno deluje silom pola jednake veličine i pola surpotnog smera na pola prvog tela.

 

 

  • +1 2
Link to comment
ja sam veliki obožavac istine u sredini
 
Kada jedno telo deluje sa pola sile na drugo telo, drugo telo istovremeno deluje silom pola jednake veličine i pola surpotnog smera na pola prvog tela.
 
 
crtam u glavi. majkemi [emoji38]ol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • Haha 2
Link to comment
u tom smislu sam skeptichna u pogledu skeptichara da oni prvo uopshte ne poznaju nauchni metod, ne poznaju gde stoje dinamike i ishodi nauchnog istrazivanja na toj slici i drugo, ne razumeju shta je kritichko mishljenje (vecina misli da je dovoljno da si protiv i da ponavljash neke rechenice koje su protiv). posebno da za kritichko mishljenje nije dovoljan zdrav razum, i pogotovo ne ono shto oni smatraju zdravim razumom, tako je i moja cvetanka bila kritichna po ceo dan (ona je, ruku na srce, mislila da bolje i kritichkije misli od bilo koga, jer je bila zdrava seljanka). i posebno, da bi se o nechemu bilo kako mislilo, mora neshto da se zna o tome. i tu ne mislim da se kalemi neka ravozemljashka konshtrukcija na fiziku iz 6og razreda. zato shto ne znaju fiziku iz 6og razreda. a ni ostalih razreda. hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto p











Tačno tako.
Mada ja mislim da je u stvari u pitanju "konstanta" da su ljudi lenji ako mogu, a to im sada ovaj "napredak tehnologije" omogućava.
Lenji i smislu mozga.
I u tom smislu ovde samo čitam...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
On 13.1.2023. at 20:37, Braća Strugacki said:

mi smo školstvo sjebali

 

Bratina Zec isto tvrdi, on još dodaje i crkvu kao najodgovorniju razaranju i nazadovanja Srbalja iz naroda u pleme. 

 

  • +1 2
Link to comment
Quote

The Microsoft co-founder and billionaire has reportedly backed an Australian-based startup looking to stop cows from burping methane emissions, pouring funds into research around livestock food supplements.

According to a press release, Gates’ firm Breakthrough Energy Ventures (BEV), with participation from Harvest Road Group, raised $12 million for Rumin8, a climate technology company.

Rumin8 studies solutions to reducing livestock emissions, and their latest initiative identifies "anti-methanogenic properties" that can be produced efficiently and for a low cost to eventually feed to livestock

 

Link to comment
17 hours ago, Lezilebovich said:

 

 

Kako će samo da potruju te nesrećne krave, sve zarad smanjenja udela koji njihovi gasovi imaju u zagađenju atmosfere, a koji iznosi čitavih... 3.7% 

Link to comment
 
Kako će samo da potruju te nesrećne krave, sve zarad smanjenja udela koji njihovi gasovi imaju u zagađenju atmosfere, a koji iznosi čitavih... 3.7% 
procenat koji je kako makar priblizno tačan?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment



Hvala obojici za linkove i grafik, odavno sam hteo (da nađem vremena) pročitati nešto ulozi krava na fenomen "zelene bašte".

Kako se taj procenat meri u atmosferi, ko (do)kaže da kombinacija industrije/sagorevanja fosilnih goriva i širenje/spajanje gradskih zona daje zapravo taj procenat e ne neki mnogo veći?

Idem da čitam jer gledajući ovako kao laik na temu, na prvi pogled navire nagon da se poveruje u teoriju "religije globalnog zagrevanja".

Ako je klimatska teorija Milankovića tačna znači živimo ovo povećanje zagađenja u pogrešno vreme normalnog cikličnog zagrevanja zemljine lopte zbog sunca? Zemlja je bila vruća i ranije npr. dinosaurusi preživari su sami sebe istrebili zajedno sa grabljivcima?






Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...