Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

a stvarno lepe usanke, nesto me uhvatilo da ove zime posle mnogo godina imam opet takvu kapu a lenj sam da docekam taj ruski zimski bazar a nekao i usanke imaju makar neke veze sa ovom temom, dakle, kulturom :lolol:

 

@yolo

 

pa trudim se ja ponekad da napisem nesto konkretno i jos kada boshoku pomogne, ako si mislio na moju recenicu u kojoj radnji ima dobrih usanki :) sasvim dole kod raskrsnice sa admirala geprata sto se lepo vidi, 2500 dinara a ova gugl fotka je stara, sada je drugaciji aranzman u izlogu

Edited by Pontijak
Link to comment
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

Bioskop Zvezda time je sve receno. Koga je briga za Gazina kurobrecanja da ce ekipa koja je i ono malo sto je imalo u srpskoj kulturi pozatvarala, da nesto uradi u novodobijenom prostoru. Tzv KC su samo sarena laza nema tu nikakve umetnosti.

Link to comment

Bioskop Zvezda time je sve receno.

pa nije sve receno. sta cemo sa podatkom da je zgrada spomenik kulture jer je namenski projektovana te je tako prvi fotografski atelje u kraljevini srbiji?

Link to comment

pa nije sve receno. sta cemo sa podatkom da je zgrada spomenik kulture jer je namenski projektovana te je tako prvi fotografski atelje u kraljevini srbiji?

 

Ima i deo za projektovanje na krovu, ali to je i dalje bioskop Zvezda jedan od najgorih posleratnih bioskopa po repertoaru. Samim izborom zgrade su se ubili. Za koju godinu kada pocne da se sve urusava od neodrzavanja ne znam ko ce da spasava spomenik kulture.

 

Beograd film je otkupljem po vazecim zakonskim propisima. Ne pitaj me sta mislim o Vlahovicu Matkovicki Djelicu Dinkicu.... junacima zakonopisacke serBske tranzicije.  

Link to comment

Ima i deo za projektovanje na krovu, ali to je i dalje bioskop Zvezda jedan od najgorih posleratnih bioskopa po repertoaru. Samim izborom zgrade su se ubili. Za koju godinu kada pocne da se sve urusava od neodrzavanja ne znam ko ce da spasava spomenik kulture.

 

Beograd film je otkupljem po vazecim zakonskim propisima. Ne pitaj me sta mislim o Vlahovicu Matkovicki Djelicu Dinkicu.... junacima zakonopisacke serBske tranzicije.  

 

pa ok, moje resenje je izgleda najskuplje i najnerealnije :lolol:  jer predvidja rekonstrukciju zgrade po prvobitnom projektu a to bi znacilo da vise ne bi bilo ni bioskopske sale :lolol:

 

to za repertoar bioskopa zvezda, repertora je stvarno bio los do zla boga, ponavljam, repertoar bioskopa jadran je bio mnogo, mnogo kvalitetniji pa eto i tom bivsem bioskopu jadran niko ni da zucne a kamoli okupira jer je tu neka ugostiteljsko- krimi dzimi ekipa, mislim, mogli bi da okupiraju tehnikom narucivanja kafe i ostalih napitaka dok je radno vreme i da plate racun na kraju radnog vremena :fantom:

Link to comment

Ja sam gledao film u renoviranom Jadranu. Jad i beda u odnosu na pre. Ima tu znacajnijih zgrada kao bioskop 20 oktobar koji u sebi ima celu pozorisnu dvoranu unutar kompleksa kao i bioskop Odeon koji ima i malu cenzorsku dvoranu. Dvorana Kozara znamo kako se zavrsilo.

 

U svakom slucaju za to sto trazis moras da platis uhapsenom ili gazdama u pozadini. Nikakve solo akcije kakve predlaze Y aka Gazza.  Ne mislis valjda da ce se on zalagati barem za vracanje zbirke Veljkovic (dobar deo se nalazi oko zgrade akademije na Dedinju) u za to predvidjeni prostor?

Link to comment

znas kako prasline, dok takav tip umetnika ne krene sa performansima™ tipa privatni stan kao umetnicki prostor pa nam zakuca bulumenta takvih umetnika na kucna vrata da nam saopsti da je red da nasi stanovi ne budu vise privatni prostor jer privatna svojina nije svetinja te da to treba pretvoriti u prostor od javnog interesa sa aneksom da umetnici hoce pare a da ne polazu racuna kako ih trose pa se dohvate nasih novcanika, mislim da mi nece padati ona legendarna uzrecica kada cujem rec kultura odmah se hvatam za pistolj :lolol:

 

a tek ovo

 

 

pade mi na pamet nesto iz istorije, kultura i umetnost u vajmarskoj republici, te scene su bile sve samo ne naivne i lose i koliko je to uticalo na sustinski razvoj i samosvest drustva a tek sto je niklo i svest i svega ostalog ii bogato rodilo vec 1933, posle je nemacko drustvo bilo toliko samosvesno da je moglo i bez umetnosti i kulture citavih 13 godina :misko:

 

moze i jos ponesto iz istorije, recimo ranog sssr i njihove kultturne i umetnicke scene, ma moze i nesto iz istorije sfrj i njene kulturne i umetnicke scene i koliko je to uticalo na nicanje samosvesti drustva narocito kod naroda i narodnosti nekadasnje sfrj sto se u punom sjaju pokazalo jos krajem 80ih ali necemo o tome zbog odredjenih zimskih modnih aksesoara iako je zima pravo godisnje doba da se prica o zimskim modnim askesoarima, eto recimo videh sasvim lepe usanke u balkanskoj ulici u izlogu kapadzijske radnje :lolol:

 

mislim, shvatam ja ono uzrecicu o vojniku i kurvi pa tako i umetnici i ljudi koji zive od kulture su u modu ko o cemu a oni o kulturi ali moze to i malo mirnije a ne sa toliko puno idealizma pa tako i danas mislim da je jucerasnji yolov prelog o redefinisanju tih bioskopskih prostora nesto najrazumnije sto sam procitao na ovoj topiku

 

pozdravljam primere pontijace

lepo isticu nezanemarljiv znacaj, uticaj .. snagu kulturno-umetnicke sfere i opasnost od toga da joj se limitira opseg ili zadene suprotan pravac/smer

 

sinsirli,

prima abstrakt tinker(bell)

Link to comment

Ja sam gledao film u renoviranom Jadranu. Jad i beda u odnosu na pre. Ima tu znacajnijih zgrada kao bioskop 20 oktobar koji u sebi ima celu pozorisnu dvoranu unutar kompleksa kao i bioskop Odeon koji ima i malu cenzorsku dvoranu. Dvorana Kozara znamo kako se zavrsilo.

 

U svakom slucaju za to sto trazis moras da platis uhapsenom ili gazdama u pozadini. Nikakve solo akcije kakve predlaze Y aka Gazza.  Ne mislis valjda da ce se on zalagati barem za vracanje zbirke Veljkovic (dobar deo se nalazi oko zgrade akademije na Dedinju) u za to predvidjeni prostor?

 

mislio sam na repertoar jadrana 70ih i recimo prve polovine 80ih. u pravu si za odeon i 20. oktobar. ovo o gazdama u pozadini, iskreno, postoje samo kuolarska nagadjanja ali nikada ne saznasmo ko su te gazde, meni je jos uvek malo sumnjivo to sto ovakva gradska uprava daje podrsku okupaciji zvezde a gle cuda, sadasnji lordmer je bio u agenciji za privatizaciju u njeno zlatno pljackasko doba.

 

moze koja rec vise o zbirci veljkovic?

 

pozdravljam primere pontijace

lepo isticu nezanemarljiv znacaj, uticaj .. snagu kulturno-umetnicke sfere i opasnost od toga da joj se limitira opseg ili zadene suprotan pravac/smer

 

sinsirli,

prima abstrakt tinker(bell)

 

daleko bilo da negiram znacaj nemacke umetnicke i kulturne scene tokom postojanja vajmarske republike, kao obican posmatrac umetnickih dela vec decenijama bas volim tu umetnost, samo htedoh napomenuti da umetnost i kultura nisu svemocne u kreiranju sustinskog razvoja i samosvesti nekog drustva sto primeri nemacke, rusije a bogme i nekadasnje jugoslavije (da ne kazem srbije kao dela jugoslavije) poprilicno dobro pokazuju sto naravno ne znaci da umetnost i kultura nisu potrebne jer na nasu nesrecu jako dobro vidimo i osecamo mi koji zivimo u srbiji kako je kada se umetnost i kultura gurnu na margine drustva (da, umetnost i kultura su na marginama srpskog drustva i izgleda da samo umetnici i ljudi koji rade u ustanovama kulture odbijaju da shvate da su u srpskom drustvu marginalci bez uticaja i znacaja jer je eto ovo drustvo izabralo put i razvoj kakav je izabralo)

Edited by Pontijak
Link to comment

Pontijak stigao na posao  :wub:

 

jos pre 2 i po sata <_<  a posao mi takav da budno motrim na korisnike interneta u mom kombinatu, jos da imam hugo boss kreaciju iz mladosti i par nemackih ovcara pa bas bih bio u elementu. nista kao kultura! a kod kuce nemam komp a imam net koji ne mogu da odjavim jer sam pre godinu dana potpisao neki ugovor na 18 meseci misleci da ce komp vecno biti ziv :isuse:

Edited by Pontijak
Link to comment

jos pre 2 i po sata <_<  a posao mi takav da budno motrim na korisnike interneta u mom kombinatu, jos da imam hugo boss kreaciju iz mladosti i par nemackih ovcara pa bas bih bio u elementu. nista kao kultura! a kod kuce nemam komp a imam net koji ne mogu da odjavim jer sam pre godinu dana potpisao neki ugovor na 18 meseci misleci da ce komp vecno biti ziv :isuse:

 

nemas ni "pametni" telefon?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...