Jump to content
IGNORED

gone girl


Sundance Kid

Recommended Posts

tu ima priličan plausable deniability.

 

dokurcili joj roditelji pijavice, muž nasilnik i dzabalebaros i idioti prijatelji doživela nervni slom pa rešila da se rokne. preživela i predomislila se i rekla odoh odavde da stvorim sebi neku novu prošlost da ne radim više sa ove metle i svajs aparati i odjebala ih sve i zabegla preko grane. ionako prva tri dana slučaj nije bio ozbiljan A i kada je postao ozbiljan sumnjam da je nekoga van Amerike to interesovalo.

 

u svakom slučaju kontam da bi se i za to izvukla uz nekog solidnog advokata

Link to comment
  • 5 weeks later...
  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Turnbull

    25

  • Hippie

    17

  • Ajant23

    15

bogami, dobro se zabavih koliko je trajao film...i nasmejah :)

 

ovo nije morao fincher da rezira, cak je downgrade svoje skills (koje usere u svakom drugom filmu)... i antipaticna pike je bila 30% gledljiva mada se vecina muskaraca nece sloziti sa mnom. aflek zivotinja treba vise da se pozabavi komedijom jer mu u stvari odlicni lezi. uvek mu je komedija i lezala samo sto se on ne oseca dobro u toj kozi.

 

ne znam da li je vama na pocetku filma bio mali problem sa tonom, ali naprezala sam se (koja ima usesa ko pas) da cujem dijalog...

 

strasno mi se svidelo sto su blizanci on i njegova sestra jer daje dodatnu duhovitu crtu na njihov odnos.

 

preporuka za prijatno poslepodne u svakom slucaju.

Link to comment
  • 4 weeks later...

zavisi, mozes li da 'procitas' ovo lice ?

 

ben_affleck_rect_620x412.jpg

 

ja definitivno ne mogu, te mi kraj filma nije bas najjasniji

 

 

zasto ne zbrise od zene glavom bez obzira kad zna kakva je ?

 

1- zbog novca, sva imovina se vodi na nju

2- zbog medija, tj misljenja javnog mnjenja o njemu

3- zato sto je sonja i plasi je se (zna da je totalni psycho)

4- zato sto je glup ko qrac i misli da mu je zena stvarno trudna (i da je dete njegovo) i da moze da spasi brak

5- ipak je (na neki mazohisticki nacin) voli ???

6- nesto sesto

 

 

inace (osim mozda kastinga) nemam sta da zamerim filmu ... dva ipo sata proletelo tek tako

Link to comment

dobar film. verovatno najinteresantniji koji sam gledao ove godine. s početka je izgledalo da će biti još jedan revolutionary road uradak i do tada je prosečan, međutim onda kreće preokret i film te apsolutno uvuče. ne sećam se da me je ove godine neki tako nadražio ganglije.

sam rasplet je slabiji, jer bilo je suviše stvari da se povede istraga protiv amy, plus je aflek mogao da je ostavi bez obzira na sve, a i to je logičan izbor ako se gleda potreba za spašavanjem sopstvenog života.

 

ova mustangicina teorija o spuštenom skillu finchera je dosta interesantna. primetno je da tu nešto ne valja, ali bih pre rekao bih da su ga vreme holivudski sistem razvodnili. interestantno je to da je fincher prvi put ušao u suburbiu i prepravlja je na svoj način.

ako bih sada pravio rekaputilaciju njegove dosadašnje karijere rekao bih da su njegovi filmovi svi uglavnom jako dobre vožnje publike, sa jako malo pauze da publika razmisli (valjda ostao pristup od reklama i spotova).

 

najjači filmovi, 7, game, fight club i zodiac se bave misterijama i u 3/4 imamo nekoga ko vuče sve konce i postavlja pravila za druge. po tome je gone girl njegov povratak na stariju fazu, ali bez nekonvencionalnosti koje je ranije imao u svojim filmovima i umesto nje se nažalost oseća holivudska opeglanost, koju valjda vuče od benjamina i social networka.

social network je nejgova vežba o jednoj od najbitnijih fenomena danas danas

bunjamin button je bulja za koju se pravim da nije radio

zmajevu tetovažu nisam ni gledao.

 

 

 

ali emily ratajkowski... majko moja. danima mi se one sise pojavljuju pred očima.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Scenario me nije baš preterano oduševio, čak sam imao utisak i takve sitnice da bi bilo bolje da nije bilo natpisa uopšte: prvi, drugi, treći dan otmice i ostalo. Dan posle 4. jula i tih nešto vremenskih okvira se ionako vidi. Bezvezna faktografija nije kontrapunktirala niti razlivenost vremena niti je doprinela ičemu, samo prlja oniriju pre svega mitskog trilera kao kičerajski natpis za reklamu nekakvog faktografskog vremena.

 

Izgubila se i usvrhovljenost koja je mogla, a čini mi se i trebalo je, da gravitira dramskom silom teže na junaka dopuštajući njegovom duhu samo šum izvan žanra, radnje i nametnutih odnosa.

 

Roman i drama dve su vrlo različite vrste, osetno različite logike stvaranja i, nažalost, uglavnom se vidi romansijersko promišljanje u dramatizacijama. Ispalo je vrlo loše što je pisac dramatizovao sopstveni roman. Osetno je da je promašena drama, da se pogrešno pristupilo drugom mediju, i da je propuštena prilika da izvanredan reditelj napravi sjajan film da je imao nadahnutu dramatizaciju.

 

Još me više čudi da je film nominovan za scenario. Šalim se, ne čudi me, ali ta nominacija je kao i mnoge druge, naprosto neozbiljna jednako koliko je očekivana i logična.

 

Inače, sam David Fincher je još jednom potvrdio da je jedan od najboljih reditelja koji u poslednjih dvadesetak godina rade tamo preko bare, ali i da je još jednom snimio film kome fali dosta toga. Naprosto, on nije reditelj za pomoidne literarne trendove, ali radi u vreme u kome je mahom nepoželjna klasična drama.

 

Bilo kako bilo, profesionalac je i profesionalno na grbači svoga talenta nosi laž jednog vremena radije nego da ikad snimi možda i vrhunski film. Svejedno, ako on nije zaslužio Oskara, teško da je iko...

Link to comment

ja definitivno ne mogu, te mi kraj filma nije bas najjasniji

 

 

zasto ne zbrise od zene glavom bez obzira kad zna kakva je ?

1- zbog novca, sva imovina se vodi na nju

2- zbog medija, tj misljenja javnog mnjenja o njemu

3- zato sto je sonja i plasi je se (zna da je totalni psycho)

4- zato sto je glup ko qrac i misli da mu je zena stvarno trudna (i da je dete njegovo) i da moze da spasi brak

5- ipak je (na neki mazohisticki nacin) voli ???

6- nesto sesto

 

 

 

Besmislica, jbg, jedna od nekoliko solidnih šupljina u zapletu. Ideja da ona može...

 

 

 

... da mu posle povratka ponovo zapreti istom "muž me gurno u stepenice, cenim da će da me ubije" pričom je apsurdna. Sve što je aranžirala je bacila u vodu onog trenutka kad je odlučila da se vrati i izblebeće onu pretanku pričicu o tome kako ju je u stvari oteo bivši dečko. On da sutra izađe u javnost i iznese priču onako kako smo je mi videli u filmu, podržan od strane sestre, advokata, i policajke, ne bi mu ništa mogla, i verovatno bi zavšrila iza brave.

 

Čak ni "kako da ostavim svoje nerođeno dete samo sa majkom ludačom" motivacija nije dovoljna. Za to dete bi valjda bolje bilo da on razotkrije Amy, pa da ono bude odvojeno od majke odmah posle rođenja i zdravo. Neizrečena fantazija o tome kako će njih dvoje zajedničkom samoobmanom moći da obezbede neko zdravo okruženje za rast i razvoj tog deteta je presmešna.

 

 

 

A kad već navodim šupljine:

 

- Manipulacija bezbednosnim kamerama u kući "otmičara" je neopisivo glupa. Kao da će jedan kadar u kom se on zakopčava i uvlači košulju u pantalone - plus još jedan u kom ona nešto kao krvari i vrišti - biti dovoljni da dokažu bilo šta. Kao da na snimcima nema milion scena u kojima njih dvoje sede i piju vino i gledaju TV, pre i posle tog njenog ultrapovršnog simuliranja prisile.

- Kad se vrati, policajka pita "Šta bi sa dnevnikom kojim inkriminišete muža, zašto ste ga ostavili u ugašenu peć u napuštenoj tastovoj kući?", Amy odgovara "kašlj kašlj, nije mi dobro, sledeće pitanje?" i nikom ništa. Bez problema im je prodala apsurdno tanku priču i izvukla se tek onako, zapleta radi.

 

 

Ipak, sve te sitnice nisu previše bitne. U totalu ga je bilo sasvim zabavno gledati. Dotiču se neke zanimljive teme (pop-kriminologija, priroda tih "šta radimo jedno drugom" veza). Nažalost nijedna nije razrađena, samo su ovlaš nabacane, a glavni likovi su prilično jednodimenzionalni. Ali triler je triler, šta sad.

 

Najžalije mi što sam zakasnio par meseci na Symetov oproštajni i jubilarni četrdeseti obračun sa fantomskom mizoginijom :(

Link to comment

Teško da se može govoriti o šupljinama u zapletu gde scenario insistira na tome da je to naprosto tako, a režija čini da se to prihvati kao verovatno. Zašto joj veruju policajci, zašto je dovoljno što je incenirala par scena u kući punoj kamera, sve to se prihvata dinamikom režije i bilo bi problem da se motivisalo ili objašnjavalo, ovako nije bitno i nije šupljina.

 

Glavni likovi nisu jednodimenzionalni, već su vidno neusklađeni sa sopstvenim malodimenzionalnostima. Žanr i tok radnje i drži u tom kanalu i oni još jedino mogu biti šum, neprijatni nesklad sa tim na šta su svedeni. To nije nerazrađenost, niti je ovalš nabacivanje, ali drama slabo funkcioniše, pa ne funkcioniše dovoljno usvrhovljenost svih tih elemenata koja ih zarobljava.

 

Motivacija je veliki protivnik verovatnosti i inače, a pogotovo kada imamo posla sa pretenzijom na ovako snažni žanrovski okvir.

 

Jbg, Weenie, ovo je ipak Fincher, ali je ova prilično zeznulo dramatizaciju sopstvenog romana...

Link to comment

Zaplet insistira da je to naprosto tako, a sve se to prihvata dinamikom režije? :blink:

 

To je kao da ti neko objašnjava da crno nije stvarno crno, nego je u pitanju puko odsutstvo reflektovanog svetla u nama vidljivom opsegu. Šija => Vrat.

Link to comment

zar nije sa kućom stvar u tome da je kamerama pokriven samo prilaz kući, ali ne i unutrašnjost kuće? ima recimo 9 kamera, razumno je da se ne pokriva cela gajba sa njima.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Zaplet insistira da je to naprosto tako, a sve se to prihvata dinamikom režije? :blink:

 

To je kao da ti neko objašnjava da crno nije stvarno crno, nego je u pitanju puko odsutstvo reflektovanog svetla u nama vidljivom opsegu. Šija => Vrat.

 

Da, publika implicitno prihvata nešto kao verovatno, često u skladu sa žanrovskom konvencijom ili nadahnutošću autora, u ovom slučaju zahvaljujući Fincherovoj režiji koja kao niz tobogan vodi gledaoca.

 

Motivacija samo ubija verovatnost. Nije ti film podređen predstavi o do kraja ispeglanim naučnim odnosima koje gledaoci proveravaju kao birokrate na krilima univerzalnog kriterijuma verovatnosti.

 

Dakle, malo kontravini iznenađenje: Motivisanje i obrazlaganje ubijaju verovatnost...

Link to comment

To bih možda prihvatio da pišeš o svojoj percepciji, pa kažeš "za mene to i nije rupa u zapletu jer me je Fincher gurnuo niz tobogan". Ali ti se postavljaš neutralno i kažeš "To kategorički nije rupa jer je vaskolika publika glupa pa ne obraća pažnju zbog Finčerovog tobogana." Mešaš subjektivno i objektivno kako ti se sviđa.

 

zar nije sa kućom stvar u tome da je kamerama pokriven samo prilaz kući, ali ne i unutrašnjost kuće? ima recimo 9 kamera, razumno je da se ne pokriva cela gajba sa njima.

 

To mora da mi je promaklo, mislio sam da ju je kolega psihopata držao pod nadzorom. Ali i samo kamere na prilazu bi potvrdile kad je i kako stigla u kuću, nekoliko dana posle otmice (jer je prvo odmarala u onom motelu dok je nisu opljačkali), i sasvim dobrovoljno.

 

Joj, ribanje kuhinjskog poda od hektolitra krvi sam zaboravio :isuse: Kako je niko za to nije pitao?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

da nije Rosamund Pike koja je prakticno napravila ovaj film sve rupe u dozlaboga aljkavoj reziji bi zjapile ko jendeci.

 

Mogu da zamislim kako se jednom razumnom, nadasve kogniciji okrenutom gledaocu, čine rupe koje bi ga mogle povući u kontemplaciju  ^_^

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...