Jump to content
IGNORED

gone girl


Sundance Kid

Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Turnbull

    25

  • Hippie

    17

  • Ajant23

    15

Nema ti to veze s manipulacijom, ne budi naivan.

Meni se baš nikad aktivno ne svađa, al' ne odbijam kvalitetan izazov. 

edit: moderacijo,bušiii briši 

Edited by Notorious
Link to comment

pa zene tako inace deluju na mene. mislim da je neka vrsta alergije po sredi.

samo si neznoga zdravlja i krhke konstitucije i to nije nikakva sramota reci. 

 

ja procitala knjigu pre par dana i jako me se dojmio narocito zavrsni deo. jedva cekam da vidim kako su to preneli. ne znam da li se vidi taj nepisani  ugovor o manipulaciji, koji je ocigledan u knjizi, o manipulaciji kao pokretackoj sili, mozda i neophodnom, konstitutivnom elementu bracne dinamike. 

 

gillian flynn se inace dosta bavi/igra patologijom u svojim trilerima (bar u onom jos jednom koji sam citala, sharp objects) i ume to bude nekako nedovrseno, nedovoljno motivisano i previse sirovo, ali barem je dovoljno provokativno da se ne zaboravi.

u tom smislu joj je pomalo slicna, ali cak i zanataski jaca mo hayder. i verovatno jos gomila stancovanih koje ce probati da prikupe koji preostali cent #somedeeppsychoshit

jeste za literaturu, znam.

 

gledala sam bena afflecka kad je reklamirao film kod jona stewarta i nije mi bio odvratan. klima se otopila, blogovi tvrde da je ovo kraj kapitalizma, prezivece samo bubasvabe i oni sa kapacitetom da simpatisu  -_-

Link to comment

Ima par dobrih momenata. Policajka je znimljiv lik, rekao bih najbolji u celom filmu. Ono kad ona njega ususkava u krevetu je po meni mnogo bolji komentar na drustvo nego karikaturalna TV epizoda. Izvrnute uloge, "neprirodnost", strah kod njega, a ona kao psihopata ima inicijativu dok on ne zna sta da uradi. Ipak film tek malo vise iznad prosecnog i daleko od ocekivanog za Finchera.

Link to comment

Odgledah film veceras, knjigu nisam citao a nazalost nisam stigao da dodjem na topic pre ocekivane price o mizogoniji.

 

Glavni utisci su da se filmu najvise zamera to sto ga je radio Fincer. Da je isao na neki blind test bez imena rezisera mislim da bi dobio mnogo bolje ocene jer bi ocekivanja bila manja. Ben Aflek je kastovan zbog svoje tuposti i zbunjenosti (dead on) dok Rosamund vrlo lako moze da popase nominaciju za ovaj film.

 

Svidja mi se to poigravanje sa zanrom, gde se glavni tvist ne desava 5 minuta pre kraj film vec se i sam film nastavlja dosta dugo nakon svih relevatnih tvistova kao i to sto nema definitivan kraj gde dobri ili losi pobedjuju vec sve nekako dolazi na isto sto je bilo i pre cele gungule. Po meni se to dosta svodi na kritiku (nesrecnog) braka i Aflekovog lika koji zbog stvari kao sto su novac, sta ce selo reci i straha od rizika ostaje u prilicno nesrecnom braku.

 

I ne znam kako je u knjizi ali je u filmu Ejmi i te kako planirala da se ubije. na kalendaru se vidi da ima razlicite nalepnice i datume za Kill Amy i za Kill Self.

Link to comment

hm. kako se glavni tvist ne dogadja pred kraj?

 

elem, ko god svirao kurcu da je film nedostojan fincera, mora da pogleda jos puno toga.

ovo je mozda najbolje rezirani fincer.

(subjektivna kategorija, naravno, ali valjda je jasno da pricamo o ozbiljnim filmovima a ne o stilskim vezbama i kurcenju sta sve umem skamerom)

Link to comment

pa u ogromnoj većini trilera imaš tu tendenciju da najveći tvist imaš u zadnjih 5 minuta gde se otkriva nešto veoma šokantno ili ko je pravi krivac ili ubica, pa ne stigneš da se opasuljis A ono već krenuli sa credits. ovde je glavni tvist na pola filma, à i nakon onog narednog tvista sa klanjem Barnija se desava još dosta toga u filmi.

 

nego pade mi nesto na pamet posle prespavane noći. da je ejmi sa barnijem zapalila za grčku ili da joj redneci nisu sjebali plan a da je nakon 20 godina provaljena ona ne bi glavila zatvor jer tehnički nije prekršila nikakav zakon.

Link to comment

nego pade mi nesto na pamet posle prespavane noći. da je ejmi sa barnijem zapalila za grčku ili da joj redneci nisu sjebali plan a da je nakon 20 godina provaljena ona ne bi glavila zatvor jer tehnički nije prekršila nikakav zakon.

 

nisam siguran, prikrivanje cinjenica od znacaja za istragu - da je ziva, na primer.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...