Jump to content
IGNORED

gone girl


Sundance Kid

Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Turnbull

    25

  • Hippie

    17

  • Ajant23

    15

Kada sam pročitala knjigu, prvo što sam pomislila je "bože, kako ovo dvoje zaslužuju jedno drugo", na žalost Finčer nije uspeo da to isto pomislim i posle gledanja filma. 

 

 Ali u moru užasnih ekranizacija književnih dela, ovo je savim pristojan pokušaj. 

 

Znači da sam bio u pravu, Aflek nije odradio posao kako treba.

 

Ne vidim kako to Ejmi nije dosljedna u filmu. Plan o uništavanju muževljevog i svog života je skovala u trenucima beznađa u bračnom životu, kod bogatog udvarača odlazi u trenutku kada ostaje bez novca, a ideja o povratku mužu je, mada se o ovome može diskutovati, nastala u trenutku kada je u tom braku vidjela sebe na poziciji na kojoj je željela da bude od samog početka.

Link to comment

pa i jesu, njih dvoje su maltene jedno. zive u simbiozi iako cak mislim da ne gaje jake emocije bilo koje vrste, vec iskljucivo radi sopstvene koristi.

ona je lik iz knjige udata za savrsenog (debeli aflek :D) muza, a on je klasicna pijavica koja bi crkla bez domacina.

a navijao si jer je to normalna reakcija normalne osobe kada vidi nepravdu.

Link to comment

što se tiče pajkove ona je zaista imala tri lika koja sam tu doživeo čijom promenom se tera gledaoc da se okrene za 180 od početka filma (a taj okret je i najveći kvalitet ovog filma)

 

1 - savršena žena, obrazovana, brižna, želi porodicu, a ispostavlja se da je zapostavljena i prevarena. tu je gledalac za nju, a protiv afleka

2 - neko ko je simpatično prso i kreno neki telma & luiz rebel fazon. tu je gledalac već polako više za afleka, ali sa simpatijama za ejmi

3 - da bi se na kraju pretvorila u full blown psihopatu i tako nas kompletno prebacili na navijanje za afleka

 

sve 3 kompletno različite. ne znam kako to nije dobro.

 

što se tiče njenih transformacija - čak se primećuje kako je sa rednecima cepala po slatkišima pa se ugojila, da bi se za ubistvo barnija totalno robotizovala, kosu skratila, izbledela, smršala...

 

+1, lepo si to rekao, bas sam se zagledao na kraju dal je stvarno onoliko smrsala, ili su joj samo nabudzili sise (zbog kontrasta)

 

S druge strane recimo, od pocetka sam verovao da je Ben nevin, jbga, covek jednostavno ne ume da glumi (negativce).

Da su castovali na primer Patrik Vilsona (po meni najbolji glumac od onih priblizno Aflekovih godina) umesto njega, i bilo koga drugog umesto Barni Stinsona (jer posle 9 sezona HIMYM ne verujem da iko moze da ga vidi kao nekog koga bi neka zenska mogla da vuce za nos ceo film + jos i da ga prekolje na kraju .. eww) ... film je mogao da povuce i nominaciju za neku ozbiljnu nagradu

Link to comment

i bilo koga drugog umesto Barni Stinsona (jer posle 9 sezona HIMYM ne verujem da iko moze da ga vidi kao nekog koga bi neka zenska mogla da vuce za nos ceo film + jos i da ga prekolje na kraju .. eww)

Ovo bez dileme. Nemoguće je ne gledati ga kao neBarnija™.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...