Jump to content
IGNORED

gone girl


Sundance Kid

Recommended Posts

Ne da imaju više prava (to je bilo samo primer za sličnu rasprostranjenu predrasudu), nego da manipulišu ulogom žrtve i upropaštavaju živote poštenim ljudima. To je zapravo jedan od najrasprostranjenijih mizoginih stereotipa.

Link to comment
  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Turnbull

    25

  • Hippie

    17

  • Ajant23

    15

Za mene je osveženje da psihopata/manipulator nije muškarac. Mizogini sterotip je utemeljen, od Medeje (ili još ranije) na suštinskoj nemoći, ova priča mi deluje drugačije, svakidašnje sociopatski i bez mnogo rodnozavisnih primesa.   

 

edit:

Da, Toni, i ja mislim da se radi prosto o sobama koje manipulišu. 

Edited by Notorious
Link to comment

Ako misliš da je Glen Klouz u ovoj ulozi izraz bilo kakve realne ženske/ljudske/kakvegod moći, a ne vriska suštinske nemoći, onda ne znam šta da ti kažem. Sa Niskim strastima je već druga priča. Nemoj samo Mizeri, molim te, podivljaću. 

Link to comment

Za mene je osveženje da psihopata/manipulator nije muškarac. 

 

Manipulativnih žena na filmovima koliko želiš... 

 

http://www.examiner.com/list/20-female-movie-characters-that-represent-the-type-of-women-who-men-should-avoid

 

http://www.imdb.com/list/ls056173333/

 

Edit: 

 

Ako misliš da je Glen Klouz u ovoj ulozi izraz bilo kakve realne ženske/ljudske/kakvegod moći, a ne vriska suštinske nemoći

 

 

Ti se nisi žalila na nedostatak 'moćnih' ženskih likova već na nedostatak manipulatorki/psihopatkinja.

Edited by AnaDilajt
Link to comment

Manipulacija nam je u kostima, valjda se to zna, mislila sam na tu vrstu psihopatskih struktura ličnosti  :D

 

edit: ne žalim se uopšte, samo konstatujem

Edited by Notorious
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...