Jump to content
IGNORED

gone girl


Sundance Kid

Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Turnbull

    25

  • Hippie

    17

  • Ajant23

    15

Da, Gone Girl. Ona mu jeste prilično dobro uboden karakter psihopate (u kliničkom smislu). Dobro su uradili domaći. 

 

Inače nisam baš siguran da su mi svi likovi propisno motivisani i da naracija nije nepotrebno zapetljana. Mislim, jasno mi je, njegov i njen ugao, prokletstvo, svi lažu, itd., pa onda sloj fazona "pa vidiš, i on je kvaran, on nju vara". Al' što ostane s njom, a ona mu kaže "ne brini, neb' ja tebe nikad roknula", a on "e onda važi". :lolol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

meni ovo isti dozivljaj kao sa interstelarom - jasno mi je da bi film trebao da ostavi utisak, ali utiska nema, sve prazno, povrsno. stvarno nista ne bih izgubila da ga nisam odgledala. misim, ona je luda i manipulativna jer je...sajko? neko je na pocetku napisao da se njeno ludilo ispoljava kad joj se raspadne brak u kome je konacno mogla da se opusti, ali to nije slucaj posto je ona imala istoriju tih namestanja kad neko povredi njen ego ili sta vec. 

Link to comment
Gillian Flynn Says She's Open To a 'Gone Girl' Sequel. The World Says No Thank You

 

While Gone Girl did leave a somewhat open ending, (some spoilers ahead) not many people are clamoring for a sequel, are they? Nick and Amy had hit rock bottom, ending in such a depressing, hopeless place, most of us don’t want to spend any time watching them actually live there. But Gillian Flynn, the woman who wrote both the novel and the screenplay, says she’s open to it.

 

There could be a sequel at some point if everyone is game to get the gang back together, it could be really fun a few years from now. We could pick it up and see what those crazy Dunnes are up to a few years down the road and if they got on — not well I don’t think.

 

Oh, you know those crazy Dunnes, with all their relationship hijinks. She’s always darning his socks and leaving the needles in; he’s always secretly getting his junk snipped. She’s off poisoning everyone’s food; he’s spending years planning how to kidnap his own son to safety. This marriage is rife with sequel material!

 

As ridiculous as this sounds, to her credit, Flynn says she’d only do it if it were really the whole “gang.”

 

I would have to have the exact same people to do it — I would want Rosamund, Ben and Fincher to do it.

 

Good luck with that, Gillian.

 

Link to comment

Gledao donekle, a odnekle ubrzao na 8x pa na 16x. Negde u zadnjoj trečini sam se smorio a film počeo da gubi na ozbiljnosti. Nekako mi fali još više akcenta na pandurki, ne znam zašto, njen ulaz u film je meni obećavao njeno burno učešće u raspletu koga nije bilo

Link to comment

Volim Finčera i film svakako ostavlja dobar utisak, tolika minutaža i bez trenutka smora, širom otvorenih očiju sam gledao

i uživao u filmu. U pitanju je veliki film koji pokreće mnoge teme i stvara dobru parodiju američkog društva.

Aflek je sjajan a kad malo bolje ramislim i Rosamunda je dobro iznela ulogu , ne pada mi niko na pamet ko bi to bolje odradio.

Od Finčerovog rada mi se ne sviđa jedino The Girl With The Dragon Tattoo, dosadan i prazan film inače svi ostali filmovi

su mu remek dela gde bih posebno izdvojio Gone Girl. 

 

mozda stvara rusku salatu ili curku na podvarku ali parodiju americkog drustva sigurno ne.

Link to comment

Više ne plačem kad gledam filmove, već povraćam. Najozbiljnije, bacam peglu, a pre toga imam gadan napad. Naravno, ne mislim na sve filmove, ovaj je bio jedan od takvih. To svakako znači da je ostavio jak utisak na mene, haha. Ipak, moram da se poserem na sve te savremene trilere, njihove režisere i scenariste koji idu na tu foru mučenja gledalaca. Stvarno ne znam kako to da objasnim. Zašto ja jednog Hičkoka ili Kjubrika mogu da odgledam i da se posle osećam dobro, egzaltirano ili kako već da opišem to stanje, a da od ovakvih filmova imam takve fiziološke reakcije?! Oh, verovatno je problem u meni.™

Link to comment

Više ne plačem kad gledam filmove, već povraćam. Najozbiljnije, bacam peglu, a pre toga imam gadan napad. Naravno, ne mislim na sve filmove, ovaj je bio jedan od takvih. To svakako znači da je ostavio jak utisak na mene, haha. Ipak, moram da se poserem na sve te savremene trilere, njihove režisere i scenariste koji idu na tu foru mučenja gledalaca. Stvarno ne znam kako to da objasnim. Zašto ja jednog Hičkoka ili Kjubrika mogu da odgledam i da se posle osećam dobro, egzaltirano ili kako već da opišem to stanje, a da od ovakvih filmova imam takve fiziološke reakcije?! Oh, verovatno je problem u meni.™

 

Uh, pa ja se nikako ne slažem sa ovim tvojim zaključkom. Mogu samo da zamislim kakav utisak su ostavljali Psiho ili Pomorandža u ono vrijeme kada su snimljeni na nekog, tada prosječnog gledaoca. 

 

Možda je i do mene, ili ja gledam previše filmova te sadržine, ali ja ovaj film ne bih svrstao u kategoriju onih čiji je cilj da šokira.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...