Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Advokatura

Featured Replies

Samo u krivičnim ili u svim?

  • Replies 2.1k
  • Views 198.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • ja sam taj, pa evo da se prijavim.   nisam bio adv. pripravnik, ali sam proveo u pravosuđu dobar deo dosadašenje karijere, bio sam sve, počevši od volontera, pripravnika, saradnika, višeg sa

  • Doneta je nova odluka o obustavi, očekuje se nova skupština i podizanje uloga. Žvalavi sve radi sebi na štetu, neverovatan glupak.

  • Ogranak AKV u Zrenjaninu danas pustio mejl svima koji su upisani tamo sa pitanjem da li hoće male ili velike rokovnike. Mozgovi stavili sve u to ili cc, a mudri advokati odgovaraju preko reply to all,

Posted Images

E jebiga @Uskebasi znači ništa zakon, ništa evropski izveštaji i član 918 ZOO I tumačenje istog od Vrhovnog suda), već "tako treba".

ImgBB
No image preview

Screenshot-20250709-125333-Chrome hosted at ImgBB

Image Screenshot-20250709-125333-Chrome hosted in ImgBB

Čemu onda pravosuđe.

@Ayatollah je u pravu. Moja sestra nekoliko puta naplaćivala slično kod AMSSa i mislim da oni ne traže ni izveštaj ni nikakvu posebnu papirologiju - posebno ako ne tražiš keš, već popravku kod njihovih servisera. Doteraš i oni poprave.

E jebiga, ako nema vajde onda ništa :(

Edited by Spooky

U potpunosti se slažem sa Ajatolahom, zapravo, krenuo sam da pišem skoro identičnu stvar. Reklame ni na koji način ne bi pomogle strankama, vrtele bi se reklame onih najimućnijih, a to strankama ništa ne znači. Recenzije i sad postoje na guglu i gotovo svi advokati imaju najviše ocene. Ovo je reputaciona profesija i preporuka je i dalje broj 1 način za pronalaženje advokata. Sve drugo je nabadanje.

29 minutes ago, napadaj said:

Samo u krivičnim ili u svim?

Samo u krivičnim.

1 hour ago, Spooky said:

E jebiga @Uskebasi znači ništa zakon, ništa evropski izveštaji i član 918 ZOO I tumačenje istog od Vrhovnog suda), već "tako treba".

ImgBB
No image preview

Screenshot-20250709-125333-Chrome hosted at ImgBB

Image Screenshot-20250709-125333-Chrome hosted in ImgBB

Čemu onda pravosuđe.

@Ayatollah je u pravu. Moja sestra nekoliko puta naplaćivala slično kod AMSSa i mislim da oni ne traže ni izveštaj ni nikakvu posebnu papirologiju - posebno ako ne tražiš keš, već popravku kod njihovih servisera. Doteraš i oni poprave.

E jebiga, ako nema vajde onda ništa :(

Ti moraš da dokazes kako je šteta nastala i da su ispunjeni svi uslovi za isplatu naknade stete iz osiguranja.

Ako nema spora oko toga kako je steta nastala, ako ima svedoka, ako su druga vozila učestvovala i dogadjaju... onda mozes da uspes u sporu.

Citirana praksa govori o tome da je nistava odredba kojom se ugovara neka tvoja obaveza, neispunjenje koje obaveze vodi gubitku prava, jer se policijski zapisnik smatra samo jednim od dokaza kako je steta nastala. A ti mozes dokazivati i drugim dokaznim sredstvima.

1 hour ago, Godfrey said:

Samo u krivičnim.

Ja prekršio danas štrajk. Imao sam u 12,20 sudjenje.

1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Ja prekršio danas štrajk. Imao sam u 12,20 sudjenje.

Pa šta si uradio brate?

Edited by Milošica

Nisam znao da je štrajk, dok se nije završilo sudjenje.

Vikao Pumpaj i trazio da udje u zapisnik.

40 minutes ago, Uskebasi said:

Ti moraš da dokazes kako je šteta nastala i da su ispunjeni svi uslovi za isplatu naknade stete iz osiguranja.

Ako nema spora oko toga kako je steta nastala, ako ima svedoka, ako su druga vozila učestvovala i dogadjaju... onda mozes da uspes u sporu.

Citirana praksa govori o tome da je nistava odredba kojom se ugovara neka tvoja obaveza, neispunjenje koje obaveze vodi gubitku prava, jer se policijski zapisnik smatra samo jednim od dokaza kako je steta nastala. A ti mozes dokazivati i drugim dokaznim sredstvima.

E jebi ga, sad se izigravaš drvenog advokata ;)

Šteta je nastala - imaju fotografije kad sam sklopio ugovor bez štete, imaju zapisnik i fotografije svog procenitelja nakon štete.

Imaju i moj izveštaj potpisan pod krivičnoj i materijalnoj odgovornosti (a ozbiljan zatvor preti kad varaš osiguranje).

A i oni pokrivaju gotovo bilo kakve štete, osim par izuzetaka (vozio pijan, namerno izazvao) pa nema tu mnogo scenarija da sam potencijalno mutio - pogotovo ako nemam istoriju pijane vožnje.

Bilo kakav Risk assessment ti kaže da kad neko u sedmoj godini prijavi prvu štetu da nije prevara (više sam ja para dao njima nego što je ova šteta).

Sa druge strane, iskustva sa obaveznim osiguranjima od odgovornosti su mnogo bolja i čini mi se da ih je NBS doveo u red, pa i kad izigravaju nezakonite karafeke (traže da potpišeš da se odričeš dodatnih zahteva za isplatu po inicijalnoj proceni) ti ih prozoveš i pomeneš NBS - kažu šalili smo se - evo pare, a ako bude veća šteta, slobodno tražite.

Vučić najavio danas Advokate koji hoće da rade

On 11. 7. 2025. at 12:38, Sammael said:

Vučić najavio danas Advokate koji hoće da rade brane

On 9. 7. 2025. at 15:28, Hamlet Strašni said:

Nisam znao da je štrajk, dok se nije završilo sudjenje.

o advokatskom esnafu i komori u nas dovoljno govori to što je proglašen štrajk, a da članovi komore za to ne znaju.

nisam ni ja znao da je proglašen, pošto nisam bio u Srbiji, a nikakav mejl nisam dobio.

Edited by Ted

21 minutes ago, Ted said:

o advokatskom esnafu i komori u nas dovoljno govori to što je proglašen štrajk, a da članovi komore za to ne znaju.

nisam ni ja znao da je proglašen, pošto nisam bio u Srbiji, a nikakav mejl nisam dobio.

Meni je stigao mejl posle podne

Ja sam bio sednici krivicnog veca pred apelacijom od 12 sati, a odluku su objavili na sajtu u pola 2, pa je obustava fakticki retroaktivna za tih sat i po

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.