Jump to content
IGNORED

Ana Ivanovic


Cash

Recommended Posts

Meni nije jasno kako je tenis tako brzo dobio taj neki status belog medveda. Recimo svako zivi moze da napise da je Vidic sebicna seljacina, Stankovic nemac pojma, Kolarov cepanica, Vujosevic *insert random insult* i nikome nista. A za tenisere se odmah pravi taj neki front izmedju nabedjenih seljaka koji moraju da hejtuju iz tamo nekih patrijahalnih-pravoslavnih osecanja, i super kul tolerantnih likova kojima nista ne smeta na Ani jer je osvojila RG ili Troickom sto je onomad osvojio poen za rep.

Uopste ne postoji neki middle ground gde se moze reci recimo - svaka joj cast na RG, imala je fantasticnu sezonu, ali se jako brzo izduvala, ima los stav na terenu, ne trudi se da se vrati u vrh i sl. Nije mi samo jasno dal je to neka vecina u Srbalja ili samo neka pogresna projekcija javnosti na forumu.

Link to comment

 

Uopste ne postoji neki middle ground gde se moze reci recimo - svaka joj cast na RG, imala je fantasticnu sezonu, ali se jako brzo izduvala, ima los stav na terenu, ne trudi se da se vrati u vrh i sl. 

 

 

Naravno da to nije nikakav problem, to je najopštije opšte mesto koje bi verovatno potpisao i svako od 5 preostalih okorelih navijača Ane Ivanović u Srbiji.

Problem je što joj se sa naslovnih strana dnevnih novina poručuje da neka ide, ko je švajni. A takav odnos nije nastao naprasno i ni iz čega. 

Link to comment

Svakako da su svi u Novakovoj senci, evo, i ovaj topic se sveo na raspravu o njemu, i svakako da je to glavni razlog što ostali teniseri nemaju tretman kakav bi zasluživali. Slažem se sa svime što si napisao, samo bih rekao da to nije ni hejtovanje, Novak sigurno ima više onih koji ga aktivno mrze (mada je i taj broj mizerno mali, ali se iz nekog meni neverovatnog razloga konstantno preuveličava) - više je to nekakvo generalno nipodaštavanje i omalovažavanje. 

 

Sad, ipak mislim da nije baš sve u tome. Kao što ranije rekoh, Ana je svojevremeno doživela da dva meseca posle osvajanja Rolan Garosa, famozne srpske himne usred Pariza i grandioznog dočeka u Beogradu maltene bude proglašena nacionalnim izdajnikom koga boli dupe da igra za svoju zemlju na Olimpijadi jer tu nema para. Očito već tada nešto nije bilo u redu sa percepcijom Ane Ivanović u dobrom delu srpske javnosti, iako je tada po rezultatima bila sasvim u rangu sa Novakom i ispred svih ostalih domaćih tenisera.

 

Mislim da je tu bio presudan onaj duel protiv Slovačke u Fed kupu '07, kada se povređena Jelena satima lomatala protiv Cibulkove dok Ana uopšte nije igrala. Ana je tada stekla reputaciju nekoga "ko ne ostavlja srce na terenu za svoju zemlju" i ta priča je zaživela nekim svojom životom i kasnije bivala potvrđivana i produbljivana svaki put kad Ana ne bi prepuna entuzijazma prva potrčala da igra u reprezentaciji. Bilo je kasnije još nekih sitnijih detalja, poput slikanja sa Klintonom, momaka stranaca i tako toga, što je sve uticalo na celokupni imidž, pa su i rezultati postali sve slabiji, dok je Novak sa druge strane pokupio svu pažnju, i eto, došlo se u situaciju u kojoj je sada. 

 

Sve sto kazes ima smisla. Mislim da je to mozda to toga sto su kod nas ljudi navikli na kolektivne sportove i rep'staciju™ i da ne kapiraju da je to u tenisu zadnja rupa na svirali. Mislim, van rep'stacije i olimpijade svaki put igra Ana pod srpskom zastavom i pise (SRB) pored njenog imena, ali mozda je u to glavama ljudi nesto kao kada Vidic igra za Man. Utd., pa kao to nije ono pravo kada se ostavlja srce za svoju zemlju™, kao sto kazes. A mozda ima malo i do latentne mizoginije koja je prisutna u delovima srpskog drustva.

Link to comment

Dok ovaj topic vrvi od pametnih prica i normalnih likova.. daj nemoj zajebavati :lol:

 

ti ladno uporedjujes one koji pisu na tenisu radi tenisa sa onima koji pisu o djokovicu radi ne znam zbog cega...

Link to comment

Meni nije jasno kako je tenis tako brzo dobio taj neki status belog medveda. Recimo svako zivi moze da napise da je Vidic sebicna seljacina, Stankovic nemac pojma, Kolarov cepanica, Vujosevic *insert random insult* i nikome nista. A za tenisere se odmah pravi taj neki front izmedju nabedjenih seljaka koji moraju da hejtuju iz tamo nekih patrijahalnih-pravoslavnih osecanja, i super kul tolerantnih likova kojima nista ne smeta na Ani jer je osvojila RG ili Troickom sto je onomad osvojio poen za rep.

 

 

I koliko njih ima topik od 500 strana koji sluzi za cisto izdrkavanje jednom malom broju forumasa od 160 cm na ortopedskim djonovima?

Link to comment

Naravno da to nije nikakav problem, to je najopštije opšte mesto koje bi verovatno potpisao i svako od 5 preostalih okorelih navijača Ane Ivanović u Srbiji.

Problem je što joj se sa naslovnih strana dnevnih novina poručuje da neka ide, ko je švajni. A takav odnos nije nastao naprasno i ni iz čega. 

 

Jebi ga, Halvarde, nije svaki Srbin Dragan J. Vucicevic. Mislim, o cemu mi pricamo? Te naslovne strane trpe fotografije unesrecenih clanova upravo ubijene devojke snimljenih iz kukuruza a sad o drustvu govori ne znam sta to sto ce neko da opljune Anu Ivanovic jer je odlucila da nece da igra za reprezentaciju. I to uz objasnjenje koje je poturila umesto pravog jer joj se ne dopada to sto nije univerzalno voljena i sto ima ljudi koji ne cene to sto je spizdila ogroman talenat odbijajuci da cuje bilo cije misljenje osim onog koje se poklapalo s njenim.

 

Ana Ivanovic je, po svemu sto znam o njoj, dobro dete ali je jednostavno razmazena. Nema potrebe da razmisljas da li jeste ili nije, o tome najbolje govori njena karijera. Otpustanje trenera koji bi joj se suprotstavili i pored toga sto su imali debele argumente u tome kako joj karijera izgleda, tvrdoglavo insistiranje na sadrzaju treninga koji je samo akumulirao ono sto vec zna, bez ikakve namere da na bilo koji nacin unapredi svoju igru, detinjasto vezivanje za ljude koji su joj nekada negde pomogli dok je bila tinejdzerka, jedna totalna nezrelost koja je ucinila da ona danas kao veteranka ne samo da ne igra bolje i pametnije nego kad je bila klinka vec igra jos gore, nepredvidivije i gluplje.

 

Kao sto rekoh, mogla je tiho da se povuce nakon Olimpijade koju ce verovatno igrati i nikom nista. Sve ovo je bilo krajnje nepotrebno i bezveze.

Link to comment

Evo ga dah tog topika. Pretencioznost, kompleks nize vrednosti, nicim izazvano (bar nicim sto nije patoloski) uverenje u sopstvenu duhovitost i supremaciju, klasicno dno PPP-ovske kace.

Sve sve, ali ti nekome da pomenes: pretencioznost, komplekse, uverenje u sopstvenu duhovitost... Ovo je post godine :0.6:   :0.6:  

 

 

Link to comment

Prvo, izvinjavavam se što ću da ono đubre sa onog topika prelivam bilo gde van "matice", ovo je poslednji put.

 

 

Meni je žao ljudi koji se predstavljaju za kvazi ljubitelja tenisa i sporta uopšte a zalaže se da mora da postoji topik na kome se Đokovićeva žena naziva seljančurom (valjda jer se zdravo hrani, i sipa tamo neke recepte, ne znam), a jednogodišnje dete koristi u posprdnom smislu nazivajući ga Stefan Od Monaka (mislim stvarnom kome je to smešno jebote?!) Jednostavno mi se sere od takvog licemerja. Ja jednostavno ne mogu da verujem /ili mogu/ da si ti toliko glup da ne razumeš da tamo postoji veliki broj ljudi koji Đokovića jednostavno mrzi iz dna duše a kao što ti je rečeno sa tenisom nemaju blage veze kao ni sa blio kojim aspektom njegovog života. Đokovićevstvo u Srba je fakat iznedrilo pojave koje jesu skaradne, smešne i vredne podsmeha, to niko ne može da spori, jednostavno mi smo takav narod. Samo što to retko ima veze sa njim, a onaj topik je prešao svaku granicu nekog normalnog humora, ili barem pokušaja humora i postao poligon za ispoljavanje raznih frustracija uglavnom proizvedenih besnilom jer je Đoković svuda oko njih, a njih jednostavno zabole za tenis a to moraju da trpe. A da, i ne plaća porez Vučiću kako bi ovaj sagradio zabavišta. :(

 

Tako da, ako iole poštuješ Đovaka van toga kada osvoji neki turnir, probaj da se solidarišeš sa njim na taj način što nećeš učestvovati u nekom tamo izdrkavanju po njegovoj porodici /ne računam oca i strica mu/ samo zato što je "on poznat a poznate osobe su tome podložne". Ako ti je to normalno, super, samo nastavi, ljudi smo i normalno je da se razlikujemo.

Jebo mater sta ti sve ispisa :lolol: Ne mogu da nateram sebe da diskutujem sa ovakvom glupom postavkom svega... Meni je to samo za sprdanje. Isto kao i onaj topic dole. A ti se nerviraj, pisi tepihe, ocigledno ti sve ovo mnogo znaci...

Link to comment

Pa pazi, da nema Novaka Anini uspesi bi sigurno bili vise cenjeni. Sem Bobe i Monike, mi nikad nismo imali top20 igrace (bio sam bas klinac kad je Boba igrao na vrhuncu, opsta histerija bila u zemlji, a on stigao do polufinala GS i usao u top20). Onda je dosao Novak koji je podigao lestvicu i sebi i drugima. Pa je sad Ana koja je godinama u top10 i top20 podprosecna igracica i sta sve...

Link to comment

kako nije ima 4 titule i najkonstantiji je u top 32 od ove trojice, sa druge strane tipsa je jedini uspeo da bude 9 igrač sveta a boba jedini koji je igrao 1/2 finale nekog gs turnira

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...