Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

A šta mislite, koliko zaslužuje čovek koji udari sa preko 100 na sat u gradu nekoga i pobegne? Pa ga nađu sa 2.8, a on tvrdi da je pio posle, dakle nema dokaza da je bio pijan...

 

Udarena osoba preživi, ali postane biljka ili nešto slično tome...

 

Mislim, pisao sam već o tome, i mogu vam reći koliko je srpsko pravosuđe smatralo da taj neko zaslužuje... Godinu dana zatvora i nešto keša (reda veličine par K€) kao odštetu...

 

Serem im se svima u ton film...

 

 

Link to comment
29 minutes ago, ToniAdams said:

da ne kazem sta nose na dusi

pa to i ja kazem

vecina tih koji su seli pjani/drogirani da voze duplo brze od dozvoljenog sad ce odjednom da se preispituju i zale onog kog su ubili?

oce kurac, zalice eventualno sebe i svoju sudbu kletu sto moraju i danu zatvor

Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

koliko je srpsko pravosuđe smatralo da taj neko zaslužuje

to je jedna moguća linija diskusije - da li su propisane kazne adekvatne?

druga linija diskusije je to što se postojeći propisi ne primenjuju na sve ljude isto, što postoje povlašćeni (neretko polukrimi ili krimi likovi) i oni drugi. kao i u ostalim oblastima života.

 

kad smo već kod ove teme, a pošto nisam vozač - kolika je kazna kad te uhvate da voziš u pijanom stanju?

koliko takvih slučajeva bude zabeleženo godišnje - postoji li statistika?

čini mi se da je to tačka u kojoj zakon treba da bude jezivo strog (oduzimanje dozvole na nekoliko godina, npr.).

Edited by pt 2.0
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

A šta mislite, koliko zaslužuje čove koji udari sa preko 100 na sat u gradu nekoga i pobegne? Pa ga nađu sa 2.8, a on tvrdi da je pio posle, dakle nema dokaza da je bio pijan...

 

Udarena osoba preživi, ali postane biljka ili nešto slično tome...

 

Mislim, pisao sam već o tome, i mogu vam reći koliko je srpsko pravosuđe smatralo da taj neko zaslužuje... Godinu dana zatvora i nešto keša (reda veličine par K€) kao odštetu...

 

Serem im se svima u ton film...

 

 

secam se kad si pisao o toj zeni/devojci

sve vreme i pisemo o tim slucajevima, jer se i ovaj iz naslova teme uklapa u tu grupu

i odnosu naseg pravosudja prema tome

 

a zasto se uvode u pricu saobracajni udesi do kojih je doslo pukim slucajem i koji nemaju veze sa ovim, nemam predstavu

a to opravdanje da je pio posle je tek dno dna

 

ali ne, nisu to ubice. to je tehnologija. ona je kriva. ne taj sto je pijan vozio duplo brze i jos pobegao umesto da je pokusao ukazati pomoc i time moguce smanjio nanetu stetu

jer nije on imao nameru to da uradi kad je seo u kola pijan i nagazio papucicu gasa

desilo se jbg

Link to comment
13 minutes ago, MilenaS said:

Isrekno, ne mislim da je ubica.

Cerko, bez uvrede, ali citajuci tvoje postove onako kako nailaze, pocinjem da sumnjam da ti uopste ista - mislis :fantom: 

Link to comment
57 minutes ago, ToniAdams said:

stvarno mislis da bi neko ko vozi prema ogranicenju tek tako pokupio osobu koja gura kola?

 

 

 

Kažem, ne znam kojom se brzinom kantrimen kretao...

Da li to piše u nekom policijskom/sudskom  izveštaju?

Link to comment
4 hours ago, Miralem said:

ok, hvala, u nl je to malo drugacije regulisano.

 

u NL je Patrik Klajvert vozio 2-3 puta više od ograničenja, ubio čoveka i bio osuđen na nedelju dana društvenokorisnog rada.  :fantom:

I to, ako se dobro sećam, nije ubio nekog no name dekicu koji je samo hteo da mu uništi karijeru, nego nekog poznatog umetnika, operskog pevača ili tako nešto.

 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

 

Da li bi i slučaj "kantrimen" ubrojao u te slučajeve koji su nastali bahatom vožnjom?

 

Iz nekog cudnog razloga nije se videlo na kamerama koliko je brzo vozio. Racunam da bi imao vremena da makar prikoci da je vozio ispod dozvoljenih 50 kmh. Ne znam jesi li vozio brankovim mostom, tamo dosta njih zabidze 60+ iako mislim da je ogranicenje 50. Zatim, kada udaris zivo bice, ti stanes i ukazes mu pomoc, odvezes na urgentni. Onda ti izmere nivo alkohola u krvi, ako ga imas. Onda uzmu izjave svedoka o tome sta se desilo. I najbitnije, idetifikuju te kao vozaca automobila da ne bi kroz X dana podmetnuo nekog drugog.

 

Nista od ovoga gore nije uradjeno u slucaju kantrimen, ali ama bas nista. Onda je nesrecni otac izasao na most sa drugarima svog sina i napravio visednevni protest, e tek tada se neko iz policije setio da nije stradao zec na mostu nego neki momak sa imenom i prezimenom.

 

Smrdi do neba te je besmisleno baviti se procenom je li voznja bila bahata ili ne. Prosto, vozac nam nije dao sansu da pomislimo da voznja nije bila bahata.

 

in ader njuz, Toma Fila na drzavnoj televiziji (!) svojevremeno davao savet vozacima da ne staju kada udare nekoga i ne idu u policiju, vec pravac kod advokata po savet. Isto je rekao i za ubistvo. Toliko o drzavi u kojoj zivimo i u kojoj je mast hev mali recnik pravne terminologije.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
23 minutes ago, Caligula said:

 

 

 

in ader njuz, Toma Fila na drzavnoj televiziji (!) svojevremeno davao savet vozacima da ne staju kada udare nekoga i ne idu u policiju, vec pravac kod advokata po savet. Isto je rekao i za ubistvo. Toliko o drzavi u kojoj zivimo i u kojoj je mast hev mali recnik pravne terminologije.

 

 

 

apsolutno se slažem, to je negde i generalno tako da je manja kazna

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Cerko, bez uvrede, ali citajuci tvoje postove onako kako nailaze, pocinjem da sumnjam da ti uopste ista - mislis :fantom: 

Ma kako da ne! evo, svi ljudi su potencijalne ubice, samo zato što sednu za volan.

Kako da ne.

 

Link to comment
1 hour ago, MilenaS said:

onaj u NS; što je vozio stotku, je dobio 8 godina,

ubio je 3 mlada bića, u jugu, koji su prošli crveno.

Isrekno, ne mislim da je ubica.

 

Možda do tvog mozga teže dopire, ali lik se sa 170 km/h spustio sa mosta u grad, samo je bilo pitanje na kom će semaforu nekoga pregaziti.

Link to comment
59 minutes ago, omiljeni said:

 

u NL je Patrik Klajvert vozio 2-3 puta više od ograničenja, ubio čoveka i bio osuđen na nedelju dana društvenokorisnog rada.  :fantom:

I to, ako se dobro sećam, nije ubio nekog no name dekicu koji je samo hteo da mu uništi karijeru, nego nekog poznatog umetnika, operskog pevača ili tako nešto.

 

pogresi covek.

Link to comment
17 minutes ago, Facundo Orellana said:

 

Možda do tvog mozga teže dopire, ali lik se sa 170 km/h spustio sa mosta u grad, samo je bilo pitanje na kom će semaforu nekoga pregaziti.

da dobio osam godina iako je imao olaksavajucu okolnost.

 

ubica nije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...