Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

nemam problem da kantrimen slucaj okarakterisem kao ubistvo samo iz razloga sto je vozac zapalio sa lica mesta i isekao auto u staro gvozdje, ili stagod je vec zvanicna verzija (a u nezvanicnu ne bih dirao, previse je svaka opcija ogavna).

e sad, ako se to pravno drugacije zove, ekskjuz maj frenc.

Link to comment

U cemu je problem?
Pa ovo je samo ilustracija:

6 hours ago, Krošek said:

...saobracaj(a) kao posebne sfera sa svojim posebnim zakonitostima i pravilima, gde se lose stvari desavaju tipicno zbog losih odluka i ljudskih ogranicenja, i u daljem planu odredjenih kulturnih obrazaca a ne zbog prisustvo elementa nasilja u onom njegovom esencijalnom smislu, jer je destruktivnost posredovana tehnologijom, odnosno radom opasnih masina, a ne ljudskom agresijom.

Dakle, 1 cista destruktivnost posredovana tehnologijom, odnosno radom opasnih masina, a ne ljudskom agresijom... :sleep:

 

Tako da:

5 hours ago, MilenaS said:

Ne prihvatam da neko ko izazove saobraćajku, bude nazvan ubicom.

 

Kada svi znaju da je ubistvo:

6 hours ago, Krošek said:

čin ubojice, čin oduzimanja života drugom čovjeku

ubiti: nasilno oduzeti kome život, lišiti života; umoriti, usmrtiti

 

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

U cemu je problem?
Pa ovo je samo ilustracija:

Dakle, 1 cista destruktivnost posredovana tehnologijom, odnosno radom opasnih masina, a ne ljudskom agresijom... :sleep:

 

Tako da:

 

Kada svi znaju da je ubistvo:

 

 

pa nisam ja rekao da tu ne postoji problem i da to sve tako mora i treba:lolol:

nego da to nije jedan te isti problem. mislim posledica je ista (sto nesto imam osecaj da se uzasno ponavljam, izvini nije na tvoj racun nego u globalu... mozda je deja vu) ali stosta ima istu posledicu a ne potice od istog problema

Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

 

pa nisam ja rekao da tu ne postoji problem i da to sve tako mora i treba:lolol:

nego da to nije jedan te isti problem. mislim posledica je ista (sto nesto imam osecaj da se uzasno ponavljam, izvini nije na tvoj racun nego u globalu... mozda je deja vu) ali stosta ima istu posledicu a ne potice od istog problema

Ma razumeo :) 

Samo je problem u pravnickoj skoro agresiji u raspravi: postoji, pored pravne strane i eticka strana, za coveka koji je iole covektm i posle sucaja u kome je formalno cist kao suza, a u saobracaju se i to desava, ostaje vecito saznanje da je nekoga ubio, osim ako nije bas bahata dzukela.

A postoji i nesto sto pravnici odlicno znaju: summum ius, summa iniuria, otprilike bese 'najvece pravo, najveca nepravda' ili 'sto vise prava, to vise nepravde', tako nekako, ali se toga redje prisecaju, ostali bi bez 'leba... :D 

 

A problem je i u - ne znam kako to da krstim, a da ne budem ekstremno neprijatan:

1 hour ago, MilenaS said:

Onda ako ćemo tako, srbi i nmci su narodi ubice. jer smo izglasali takve.

 

Link to comment

ama jebala vas eticka strana, niko ovde ne brani pocinioca. samo za ubistvo je potreban predumisljaj (a za predumisljaj se uzima i npr ako je vozac pijan seo za volan). to sto je neko posle pobegao sa mesta udesa, sakrivao i manipulisao dokaze, pokusavao da utice na svedoke ili zakopao les, ne znaci da je imao umisljaj, vec su to zasebna krivicna dela ili otezavajuce okolnosti. ako vam se to ne svidja idite na divlji zapad i sami se obracunavajte sa onima koji su vam nesto krivi, sto ukljucuje da mozete da ih zovete kako god hocete.

Link to comment
16 hours ago, pt 2.0 said:

Meni nije. Ubica je, za mene nestručnu, onaj ko je svesno preduzimao radnje u cilju da nekoga povredi toliko da mu na kraju oduzme život. To je čin ubistva i takav čovek je ubica.

Ovo što se dogodilo je grozno, i odslikava bahatost, neodgovornost u saobraćaju, na kraju bezobzirnost itd. tih ljudi (ako su u kantrimenu misterioznog vlasnika bili ti ljudi koji su odgovarali). Ali ja nisam u stanju da ih nazovem ubicama. :sad:

 

 može li se neodgovornost,bezobzirnost u saobraćaju tj kršenje saobraćajnih propisa punoletnih lica podvesti pod ovo da je svesno preduzimao radnje da povredi drugo lice ili mu oduzme život?

pod pretpostavkom da nije psihički bolestan, vozač je naučen kroz auto školovanje da je npr vožnja od 100 km/h kroz naseljeno mesto+ alko+ droga=idealna šansa da ubiješ nekog. tj kao da si sa predumišljajem izašao da ulicu isto kao da si poneo pištolj na ulicu..

vrv lupam. čekam pljusak pa mi dosadno..

+1

odgovorio  @Miralem

Edited by bradilko
Link to comment
9 minutes ago, bradilko said:

 može li se neodgovornost,bezobzirnost u saobraćaju tj kršenje saobraćajnih propisa punoletnih lica podvesti pod ovo da je svesno preduzimao radnje da povredi drugo lice ili mu oduzme život?

pod pretpostavkom da nije psihički bolestan, vozač je naučen kroz auto školovanje da je npr vožnja od 100 km/h kroz naseljeno mesto+ alko+ droga=idealna šansa da ubiješ nekog. tj kao da si sa predumišljajem izašao da ulicu isto kao da si poneo pištolj na ulicu..

vrv lupam. čekam pljusak pa mi dosadno..

+1

odgovorio  @Miralem

Naravno u Nemackoj mozes da dobijes i dozivotnu kaznu za gazenje u saobracaju. Nemoj da vas zbunjuju srpski "pravnici".

Link to comment
15 minutes ago, bradilko said:

 može li se neodgovornost,bezobzirnost u saobraćaju tj kršenje saobraćajnih propisa punoletnih lica podvesti pod ovo da je svesno preduzimao radnje da povredi drugo lice ili mu oduzme život?

pod pretpostavkom da nije psihički bolestan, vozač je naučen kroz auto školovanje da je npr vožnja od 100 km/h kroz naseljeno mesto+ alko+ droga=idealna šansa da ubiješ nekog. tj kao da si sa predumišljajem izašao da ulicu isto kao da si poneo pištolj na ulicu..

vrv lupam. čekam pljusak pa mi dosadno..

+1

odgovorio  @Miralem

bahatost se moze uzeti za predumisljaj, imas npr nasilnicku voznju. ali se sve to gleda od slucaja do slucaja, ono svako od nas je vozio nekad prebrzo i parkirao na nedozvoljenom mestu, pa ga to ne cini bas ubicom u pokusaju. gleda se zona, brzina, vreme prekrsaja (npr skolska zona u podne ili u ponoc) i ostali faktori. i onda opet imas situacije da neko vozi nocu u suprotnom smeru 200 kmh bez svetala na kokainu i nista se ne desi, ili da zaboravis rucnu pa ti se kola otkotrljaju i pobiju 3 bele zeke. zato ne treba olako i bez dokaza lepiti etikete.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...