Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

51 minutes ago, Tale said:

Nemam puno toga objektivno da napišem u ovoj temi. Pravna terminologija je takva kakva jeste, medicinska takođe ("povrede nespojive sa životom") a u RL u saobraćaju imamo "vozače" kojima tuđi život ne znači baš ništa. Mislim, toliko se i tako opasno vozi da je teško poverovati da takav "vozač" uopšte razmišlja o mogućim posledicama.

 

Sa druge strane,  kad uzmemo u obzir da je stanovita "saobraćajna nezgoda" na Ibarskoj magistrali kvalifikovana kao atentat, jasno je da puno zavisi od tužilaštva i pravosuđa. 

I zakona.

 

 

leb ti jebem. ne, uopste ovo nije pokusaj ubistva.

Link to comment

Meni nije jasno samo, na osnovu snimka, da li je bela 206, od koje se ne vidi biciklista parkirana ili stoji da propusti pešake...

 

Ako je prvo, taj je kriv bar 30% za ovo što se desilo, jer stoji na mestu koje zaklanja pogled na pešački pregled... To mi se 100 puta desilo, da idioti stanu, tamo gde ne sme da se stane, i prave se ludi...

Link to comment
24 minutes ago, radisa said:

Meni nije jasno samo, na osnovu snimka, da li je bela 206, od koje se ne vidi biciklista parkirana ili stoji da propusti pešake...

 

Ako je prvo, taj je kriv bar 30% za ovo što se desilo, jer stoji na mestu koje zaklanja pogled na pešački pregled... To mi se 100 puta desilo, da idioti stanu, tamo gde ne sme da se stane, i prave se ludi...

 

 

Ja mislim da je stao na pesacki. Ovo ladno u glavnoj, pojedini ovde bas voze ko ludaci iako su pesacki prelazi na svakih 50-20 metara. Inace ja ovde ( i ostali, koliko sam uklavirio) redovno stajem pesacima, kao i tamo nize kod gospodske. Prosto takva je ulica, tu prolazim svaki dan pa znam.

 

Skoro sam imao situaciju u ulici u kojoj cesto parkiraju sa cetiri migavca da sam jedva na vreme stigao da zakocim jer je jedan kombi stao da propusti pesake. Nisam video pesacki, bukvalno. Za autobuse znam, i tu bas pazim, ali ovaj kombi mi je potpuno zagradio vidik a mislio sam da je parkiran.

 

Takodje, pesaci (oni normalniji) su trebalo bi oprezni kada ovako iza nekog vozila prelaze ulicu.

Edited by Caligula
Link to comment
53 minutes ago, radisa said:

Meni nije jasno samo, na osnovu snimka, da li je bela 206, od koje se ne vidi biciklista parkirana ili stoji da propusti pešake...

 

Ako je prvo, taj je kriv bar 30% za ovo što se desilo, jer stoji na mestu koje zaklanja pogled na pešački pregled... To mi se 100 puta desilo, da idioti stanu, tamo gde ne sme da se stane, i prave se ludi...

?

cekbre, sta je trebo, on da ga zgazi?

naravno da nije kriv ni 30 posto, nema sta da ti neko zaklanja pogled, na pesackom treba da stanes, a pogotovo ako ti neko "zaklanja pogled"

Link to comment
4 minutes ago, ToniAdams said:

?

cekbre, sta je trebo, on da ga zgazi?

naravno da nije kriv ni 30 posto, nema sta da ti neko zaklanja pogled, na pesackom treba da stanes, a pogotovo ako ti neko "zaklanja pogled"

Ne, nisi razumeo...

 

Ima idiota koji stanu kod pešačkog (nekad upale sva 4, nekad ne ii jebe im se)... Doživljavam svaki dan to... I to značajno pravi problem kad voziš... Po kretnjama na filmu mi se učinilo da je to moguća situacija...

 

Posle sam video da nije...

 

 

Link to comment
4 hours ago, radisa said:

Meni nije jasno samo, na osnovu snimka, da li je bela 206, od koje se ne vidi biciklista parkirana ili stoji da propusti pešake...

 

Ako je prvo, taj je kriv bar 30% za ovo što se desilo, jer stoji na mestu koje zaklanja pogled na pešački pregled... To mi se 100 puta desilo, da idioti stanu, tamo gde ne sme da se stane, i prave se ludi...

Baš zbog ovoga zakon kaže da pešački prelaz ne može da postoji tamo gde nema semafora, a ima više od jedne trake za kretanje u istom smeru. Ali ko će o tome da vodi računa.

 

edit: izgleda da je brisana ta odredba pravilnika

Edited by Uskebasi
Link to comment

Pre par dana sam vozio kroz Stepojevac. Znate onu jedinu raskrsnicu u naselju. Semafor stalno isključen, Ladno su mi retardi iza svirali što sam stao da propustim pešake. Valjda ljudi ovde misle da treba da propustiš pešake samo ako prvo prelaze tvoju traku. 

 

Kofa govana na leđa svakome ko je vozio preko ograničenja, ili je kršio druge propise, i podmitio je policajca. 

I naravno, svaki policajac koji je primio mito je odgovoran za to što imamo ovoliko mrtvih na putevima. Znači, bukvalno blood on his hands fazon. Zato što je propustio da kazni i time prevenira naredno delo tog istog divljaka. Vozači ovde nisu urođeno bahati, nego su takvi zato što vide da prolazi. 

 

Kada ove bazične stvari budemo kao društvo razjasnili ili usvojili, možemo da pričamo o finesama i promenama propisa. Do tada će nam svaki izlazak na ulicu biti rulet.

Link to comment
27 minutes ago, pacey defender said:

Pre par dana sam vozio kroz Stepojevac. Znate onu jedinu raskrsnicu u naselju. Semafor stalno isključen, Ladno su mi retardi iza svirali što sam stao da propustim pešake. Valjda ljudi ovde misle da treba da propustiš pešake samo ako prvo prelaze tvoju traku. 

 

Kofa govana na leđa svakome ko je vozio preko ograničenja, ili je kršio druge propise, i podmitio je policajca. 

I naravno, svaki policajac koji je primio mito je odgovoran za to što imamo ovoliko mrtvih na putevima. Znači, bukvalno blood on his hands fazon. Zato što je propustio da kazni i time prevenira naredno delo tog istog divljaka. Vozači ovde nisu urođeno bahati, nego su takvi zato što vide da prolazi. 

 

Kada ove bazične stvari budemo kao društvo razjasnili ili usvojili, možemo da pričamo o finesama i promenama propisa. Do tada će nam svaki izlazak na ulicu biti rulet.

Sve je to lepo sto si ti napisao, ali 'nako teoretski. 

 

U praksi, ogranicenje brzine na 60 km na Ibarskoj magistrali od Lipovacke sume pa do tog nesretnog Stepojevca je kriminal u rangu holokausta, genocida, i nesviranja prekrasaja nad Mitrovicem u sesnaestercu Svajcarske pre 2 nedelje. Onaj ko se pridrzava tog ogranicenja ko pijan plota u idealnim uslovima za voznju (sunce, nema vetra, nema saobracaja ispred tebe, milina) i zasluzuje da mu se svira, ablenduje i inace jebe milosna majka uzduz i popreko. Svrha tog ogranicenja nije bezbednost na putu i da se odvoji pitomo od bahatog, nego da se normalni ljudi jebu u zdrav mozak i da im se uzme kinta vikendom kad krenu na plac & ili da obilaze rodbinu. 

 

 

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Svrha tog ogranicenja nije bezbednost na putu i da se odvoji pitomo od bahatog, nego da se normalni ljudi jebu u zdrav mozak i da im se uzme kinta vikendom kad krenu na plac & ili da obilaze rodbinu. 

 

 

jadni oni. zli drumski razbojnici hoće da im uzmu teško stečene pare, a oni bi samo da stignu do baćevca ako može za 10 minuta

:sleep: 

Link to comment
7 hours ago, Uskebasi said:

Baš zbog ovoga zakon kaže da pešački prelaz ne može da postoji tamo gde nema semafora, a ima više od jedne trake za kretanje u istom smeru. Ali ko će o tome da vodi računa.

 

edit: izgleda da je brisana ta odredba pravilnika

Menjan je pravilnik skoro isključivo zbog toga.

7 hours ago, Lezilebovich said:

Na NBG ima milion takvih pesackih :unsure:

Jeftinije je bilo pomeriti zarez ™

Link to comment
6 hours ago, pacey defender said:

Pre par dana sam vozio kroz Stepojevac. Znate onu jedinu raskrsnicu u naselju. Semafor stalno isključen, Ladno su mi retardi iza svirali što sam stao da propustim pešake. Valjda ljudi ovde misle da treba da propustiš pešake samo ako prvo prelaze tvoju traku. 

 

Kofa govana na leđa svakome ko je vozio preko ograničenja, ili je kršio druge propise, i podmitio je policajca. 

I naravno, svaki policajac koji je primio mito je odgovoran za to što imamo ovoliko mrtvih na putevima. Znači, bukvalno blood on his hands fazon. Zato što je propustio da kazni i time prevenira naredno delo tog istog divljaka. Vozači ovde nisu urođeno bahati, nego su takvi zato što vide da prolazi. 

 

Kada ove bazične stvari budemo kao društvo razjasnili ili usvojili, možemo da pričamo o finesama i promenama propisa. Do tada će nam svaki izlazak na ulicu biti rulet.

pre par god se vozio kroz beogra. znate onu od slonijardu raskrsnica, kod popularne bele kuce. bilo uslovno zeleno, ladno su mi retardi svirali sto sam stao da propustim kolonu automobila i autobusa koji idu svojim putem.

 

 

ma ljudi su svinje, ne zavisi od lokacije, svugde su takvi. moj utisak je da su najgori u stutgartu, tamo su mi zaista svirali na semaforu ako ne malo pre zutog, a onda u momentu paljenja zutog.

mislim da su  najkulturniji vozaci u kikindi.  ne zezam se uopste.

 

ok, ovo su ti neki banalni, svakodnevni primeri, ne mislim da poredim bilo sta sa nasom otadzbinom po pitanju odgovornosti, na kraju, samo kod nas su mi udarili i ubili clana porodice. ali to je pitanje sistema, a ljudi su svinje taman koliko im sistem dozvoli.

 

ocu da kazem da sve manje verujem da je u pitanju lokacijski problem. generalno previse ljudi obitava, pa i previse ljudi vozi kola.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...