Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

3 minutes ago, Lezilebovich said:

Ni jedan ni drugi slucaj apsolutno nemaju veze sa Slucajem kantrimen kako se valjda sa nekim razlogom zove ova tema

+1

 

Ali zato, sva je prilika, ima itekako veze sa nedavnim slucajem ubistva klinca autom, na Divcibarama bese, a u skladu sa poznatim pravnim nacelom 'pojeo vuk magarca...'

Link to comment
2 hours ago, raindelay999 said:

Znam za bizarniji slucaj.

Pre 20+ godina, mom drugu iz odelenja dok je polagao voznju istrci dete iz STR-a i ovaj ga zgazi. Dete je prezivelo.

Da dogadjaj bude potpuno neverovatan: dete je istrcalo iz STR-a koji su u to vreme drzali roditelji mog druga a ovaj igrom slucaja upravo tu polagao.:ph34r:

 

 

Bio u kolima sa burazerom kada mu je u sred NBG (pri brzini od jedva 25kmh, trazili smo neki lokal pa je vozio sporije) izletelo dete od 13 godina, decak. Pokupio ga haubom i ovaj se otkotrljao na neki sljunak izmedju dve trake (srecom, bile su odvojene inace bi se odbio pod neciji auto iz suprotnog pravca)... mi istrcali, decak ustao, ga glavi par malih posekotina, noga odrana od sljunka - ja mu odmah pregledao zenice i kazem "brze ulazi idemo u dom zdravlja" (dvesta metrara odatle). Decak krene da place, "nemojte, otac ce me ubiti ako sazna etc"... nece decko u auto. Ljudi iz kafica mu dobacuju ajde bre idi na pregled, uto dolazi otac, pita sta je bilo, objasnjavamo, on se izvinjava i kaze da je on kriv jer je rekao detetu da potrci do menjacnice jer mu je tamo ostao mobilni telefon na pultu pa da ga neko ne ukrade (edit: da, setih se, decak je otrcao od nas pravo u tu menjacnicu, mi zabezeknuti) . Otac jos pita na kraju da li je hauba ok i da li treba platiti ako se ulubila (?) mi smo ga samo zamolili da odvede dete na pregled glave za svaki slucaj.

 

Hocu reci, imali smo srece - prvo, otac nije bio debil kakav je mogao da bude, drugo, da je moj brat vozio 40 ili ne daj boze 50 koliko je dozvoljeno, ishod bi bio sasvim drugaciji. Dakle pri 25 je bilo nemoguce izbeci udarac, dete je izletelo izmedju dva parkirana automobila, potpuno nevidljivo.

 

Nije svaki zivot ugasen u nesreci ubistvo, to je valjda jasno, ne mora to pravnik da objasnjava. Sa druge strane, ako pokupis sa 60+ kmh devojku na semaforu (Mitrovicev sin) ili momka na mostu (kantrimen) i produzis dalje u mrak i skrivanje umesto da stanes i ukazes pomoc, onda je moguce razumeti zasto neki forumas to naziva ubistvom.

Edited by Caligula
Link to comment

Moja snajka, pretčavala kod Karađorđecog parka da stigne bus, lik je udari i istrči iz kola da je digne, dobro je zakotrljao, ona skoči, izvini se, utrči u bus i padne u nesvest🙄

 

Link to comment
3 hours ago, Lezilebovich said:

Ni jedan ni drugi slucaj apsolutno nemaju veze sa Slucajem kantrimen kako se valjda sa nekim razlogom zove ova tema

naravno da nemaju

 

ali zasto bi to smetalo da se po ko zna koji put izbace iz sebe licne frustracije

2 hours ago, Caligula said:

Nije svaki zivot ugasen u nesreci ubistvo, to je valjda jasno, ne mora to pravnik da objasnjava. Sa druge strane, ako pokupis sa 60+ kmh devojku na semaforu (Mitrovicev sin) ili momka na mostu (kantrimen) i produzis dalje u mrak i skrivanje umesto da stanes i ukazes pomoc, onda je moguce razumeti zasto neki forumas to naziva ubistvom.

 i to je jasno naglaseno

 

pisali smo o slucajevima gde pijan i(li) drogiran sednes da vozis, a onda  "pruzrokujes lisavanje zivota"

ubio si coveka 

ma kako god to svi pravnici ovog sveta kvalifikovali

Link to comment
Moja snajka, pretčavala kod Karađorđecog parka da stigne bus, lik je udari i istrči iz kola da je digne, dobro je zakotrljao, ona skoči, izvini se, utrči u bus i padne u nesvest[emoji849]

 

meni snajka super biggrin.png

 

i ja bih tako, to sam sigurna isuse.gif

 

 

edip. no da privedemo topik nameni. zashto ovo zapravo krece ponovo? zar nije jednostavnije po znane i neznane aktere da ostane u zaboravu?

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

 

edip. no da privedemo topik nameni. zashto ovo zapravo krece ponovo?

 

sent from bubamoto

 

 

 

milićev uskoro izlazi iz zatvora, pa krenulo po medijima da se aktualizujetm

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

milićev uskoro izlazi iz zatvora, pa krenulo po medijima da se aktualizujetm

 

jel dobija odma dozvolu natrag ili je kaznjen da bez voznje bude makar jos par meseci? Kako to ide u ovakvim slucajevima

Link to comment

žena mog super druga išla sa tim milićevim(tad bio milićević) u oš

 

uopšte nije bila iznenađena od kuda on u celoj toj priči

Link to comment
5 hours ago, Lezilebovich said:

Ni jedan ni drugi slucaj apsolutno nemaju veze sa Slucajem kantrimen kako se valjda sa nekim razlogom zove ova tema

moj komentar (i "slučaj") imaju direktne veze sa tvojim pitanjem koje sam citirala, i pokušaj su da se pojasni zašto se ne može olako govoriti o ubistvu.

nisam ja uvela tu diskusiju u temu, pa svoje tematsko čistunstvo usmeri ka onima koji jesu.

Link to comment
2 hours ago, pbg12345 said:

naravno da nemaju

 

ali zasto bi to smetalo da se po ko zna koji put izbace iz sebe licne frustracije

o, pa ti si i psiholog, osim što si pravnik i iznenadni temataki čistunac?

ajde sad malo 1 roman o svom psu, ili neko drugo tupljenje van teme.  nisi dugo.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Dajte ljudi... Pa logicno je da mi nestrucni i besni nazovemo takvog coveka ubicom. Ali treba da dodje Hamlet i lepo nam objasni sta kazu te njegove knjige.

Link to comment

@Timmy

svakom sa dve daske u glavi je jasno zasto sa pravne strane mora postojati citava lepeza tumacenja, gradacije, itd

 

no posto zivimo u drustvu gde maltene svakodnevno imamo situacije da obesni vozaci pijani i(li) drogirani (najcesce) nekazenjeno ubijaju ljude po ulicama uglavnom vozeci nepostojuci ogranicenje brzine, a i mnoge druge saobracajne propise,ljudski je makar na forumu te ljude nazvati ubijenima, a one koji su ih ubili ubicama

 

na stranama tih koji ubijaju je vlast, novac, mediji

na strani zrtve nije niko ili eventualno porodica

 

opet, to nema nikakve veze sa svakodnevnim situacijama koje se mogu desiti bilo kom vozacu ma koliko se trudio da bezbedno vozi i po sebe i po druge

 

iz naslova i sadrzaja teme je jasno da se radi o slucaju gde nije u pitanju jedna od tih situacija

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...