Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

Super je sve dok senzor ne zabaguje zbog toga sto su ti prsti uprljani (ili tako nesto) - ili jednostavno zabaguje - i dok ne zaboravis telefon kod kuce, a nesto ti iz njega treba, a tvoji ukucani ne mogu da ga otkljucaju jer nemaju tvoj prst. Old school sifre su zakon.

 

Ne znam kako je na kinezima, na iPhoneu uvek možeš da otključaš i pomoću pina. Al je mnogo lepo kad ne moraš nego samo malo duže zadržiš prst na tasteru a on se sam otključa. :)

Link to comment

na iPhoneu uvek možeš da otključaš i pomoću pina. Al je mnogo lepo kad ne moraš nego samo malo duže zadržiš prst na tasteru a on se sam otključa. :)

 

+1

Link to comment

yep. od pre nedelju-dve.

imao pre toga prvi redmi note, al padao par puta, a bio nezasticen (a beton ladan), te je poceo da se gasi sam od sebe isuvise cesto. 

elem, posto sam inace bio prezadovoljan tim telefonom, resih da uzmem isto to, samo najnovije. u obzir je dolazio i meizu mx5, no propustih priliku, al nije mi ni zao.

ovog sam sad opremio futrolom i zastitnim staklom, pa se nadam da ce duze potrajati.

radi ko zmaj! jedino sto je ponudio update miui-ja, ja instalirao, nakon apdejta mi se izgubila tastatura i nesto se pojebao google accounts (nikako nije mogao da se uloguje). tastaturu povratio, a google nesto nisam mogao da sredim, pa sam se iznervirao i skroz ga izbrisao. sad mi to pomalo fali, ali nemam zivaca da ga ponovo instaliram.

Link to comment

Samo jedna velika pohvala za kvalitetnu izradu Meizu M2 Note.

 

Upao je u vodu, u jebenu wc šolju, dakle potpuno se potopio. Naravno prestao je da radi. Problem je jer ima ugrađenu bateriju, dok se zadnji poklopac teško skida - em je potreban poseba šrafciger, em je potrebna ona oprema (plastika kao trzalice) da bi se skinulo. U servisima nisu hteli da ga otvaraju jer kao ne znaju, nemaju iskustva, nisu sigurni, dok su u jednom servisu tražili 10e (a u tom momentu se već uveliko osušio, prošlo je 5-6 dana), pa sam poručio komplet za otvaranje sa AliExpressa (1e), čisto da vidim ima li neko oštećenje koje je vidljivo. Kada je priključen na punjač videli smo da je ekran u redu, ispisao bi se logo ali bi se odmah resetovao i tako unedogled. Pre kupovine drugog telefona, rešili smo da probamo da mu zamenimo bateriju, jer je možda ipak upotrebljiv, mislim vredelo je rizikovati sa tih 10e, naspram skoro 200e za telefon.

 

Baterija stigla, ja je zamenio (yotube tutorijal), resetovanje se nastavilo. I padne mi nešto na pamet - tasteri za power i volume su povezani kablićem sa pločom. Otkačio sam kablić, vratio ga nazad i... Telefon je radio!

 

Operacija je odrađena preksinoć, juče je ceo dan drdnan i apsolutno mu ništa ne fali. Moguće je čak i da je i stara baterija bila okej jer je vakuumirana u foliju, ali to nije ni važno. Ja znam da telefon lako može da preživi ako upadne u vodu i ako mu bukvalno iste sekunde izvadiš bateriju, ali da bude potpuno potopljen i da se ponaša potpuno isto  kao pre pada u vodu, to nisam očekivao.

Link to comment
  • 2 months later...

xiaomi note 2, veliki, 5.5"

sa telefona misteriozno nestao google play i odjutros vise nece da otvori gmail.

sta raditi? da li to moze na neku foru da se skida odnekud ili mora kod nekog ko zna komplikovanije operacije.

bizarno je sto u kuci imamo 2 ista, oba kupljena u HK sa instaliranim googleom tako da ne bi trebalo da zapadaju u probleme tipicne za verzije za kinesko trziste, normalno su radili skoro 2 godine. na jednom se dogodili ovo na drugom sve normalno.

naravno uvek postoji mogucnost da je zena deinstalirala google play nekim misterioznim potezom.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...