Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

Moćo kakav je ovaj Xiaomi Mi 2S? Kod njega mi se sviđa to što je samo 4,3 inča i što ima 2 GB RAMa. Međutim vidim da je problem izgleda što nema 4G mrežu.

 

E da, sad vidiim i Redmi 2, ona ima 4G ali ima samo 1 GB RAMa.

Edited by hazard
Link to comment

Xiaomi Mi2s je model od pre tri godine cini mi se ali samim tim sto se i dalje prodaje govori dovoljno okvalitetu telefona. A to ti odmah objasnjava zasto nema 4g mrezu.

One Plus na zalost jos ne moze da se nabavi u Srbiji mozes da pogledas na kupujemprodajem cini mi se da neki prodavci daju godinu dana garancije.

Edited by Moća
Link to comment
  • 3 weeks later...

Evo vam sajt na kome imate sve kineze i plus sve dobre ponude i gde kupiti.

http://www.kimovil.com/en/

 

 Za koji od ovih brandova, osim Lenovo-a, se moze biti relativno siguran da ce proizvodjac izbaciti update za Android kada se pojavi neka nova verzija?

 Mene je nekako strah da kad se kupi neki ovakav telefon, bez obzira sto je on hardverski identican (ili vrlo slican u najmanju ruku) kao neki prime brand, ostaje se "zakucan" na verziju Androida s kojom je i kupljen u najvecem broju slucajeva. Ili silno gresim?

Link to comment
  • 1 month later...

Već jedno tri nedelje imam Xiaomi Mi4 i bukvalno sam prezadovoljan. Lomio sam se između Samsung S5, HTC One M8, LG G3 (svi su bili u istom cenovnom rangu kod Vipa) i hteo sam malo da eksperimentišem i mislim da nisam pogrešio, plus što ima 3 giga rama.

Sve savršeno glatko ide, šta god da radim, bukvalno leti i klizi. Taj MIUI interfejs podseća malo na Ajfonov i navikavanje je trajalo bukvalno jedan dan (ranije sam imao nekoliko HTC-ova). Ekran je izvanredan, boje jasne i jarke. Nekako slika deluje "bliže" u odnosu na telefone, valjda zato što su staklo i panel iz jednog dela. Možda je mana što nema klasičan GG (već neku alternativu, takođe od Corninga) ali sam za svaki slučaj poručio zaštitno staklo za ekran, da ne rizikujem.

 

Stičem utisak i da ima odličan memory management, da kada nešto 'obrišem' iz radne memorije, da ga je stvarno ubilo. Instalirao sam gomilu raznoraznog softvera, nisam baš pazio niti sam se ustručavao i bukvalno ništa me ne koči.

 

Baterija (oko 3000 mah) lepo drži, naravno ne ako je osvetljenje ekrana podešeno na najjače, ali to valjda važi za sve.

 

Ovo što je JakeBlues napisao u prethodnom postu potencijalno bi mogao da bude problem. Xiaomi je često izbacivao apdejtove za svoj MIUI+Android ali vidim da tamo ljudi dugo kukaju što nisu dobili Lollipop. Koliko ja razumem, Mi4 će preskočiti Lollipop i dobiće direktno Marshmallow što bi bilo sjajno, ali to uzimam sa rezervom. Ja lično ne vidim neki veliki problem što nemam 5icu, jer sve radi savršeno. S druge strane, stvarno bih voleo da 6ica stigne, makar zbog potpune kontrole nad permisijama.

 

Zvuk u slušalici je možda za nijansu slabiji, ali ništa što bi bilo deal-breaker. Takođe, u paketu se ne dobijaju slušalice, ali ja sam dobio MiBand, fitnes narukvicu koja radi iznenađujuće dobro.

 

U mom paketu je bio 27.000, kao i gore navedeni modeli (koja hiljada manje-više) koji su u principu znatno skuplji, ali ovo je slična cifra za koju može da se nabavi iz Kine, plus što ne razmišljam o garanciji.

 

A da, kada sam probao da apdejtujem sistem jer sam video da postoji novija verzija MIUI-ja, izbacivalo mi je poruku da ne postoji novija verzija. Otišao sam na sajt proizvođača, skinuo paket (oko 650mb), stavio na telefon i iz recoveryija apdejtovao. Recovery je sjajan jer imate dve verzije sistema, što će reći ako jedan pravi problem, uvek imate ovaj drugi, netaknuti. Npr da sam nešto zeznuo update aktuelnog sistema (system two), samo bih ušao u recovery i bootovao system one i onda bih mirno mogao da vratim defaultnu verziju i na system two.

 

Sve u svemu, izuzetno prijatno iskustvo i preporuka za Šomija™

Edited by copkillah
Link to comment
  • 3 months later...

Treba mi savet u vezi sa Xiaomi (kako god se čitalo) mobilnog.

 

Bacila sam oko na nadolazeći redmi 3 zlatni (da, znam).

 

Pošto se uopšte ne razumem u ovo, da li uopšte, kao neko ko će telefon da koristi u Srbiji, tj. Evropi, treba da razmišljam o kupovini sada (ili je ovo samo naručivanje) ili da čekam ne znam ni ja šta (spominje se neki svetski ROM, šta li već).

 

I priča se da je potrebno tražiti da telefoni budu (ili ne budu, mada mislim da je ovo prvo) rutovani (opet, šta god to značilo).

 

I da li je ovaj link gore ok prodavac ili postoji neko sigurniji/bolji/od koga ste vi kupovali...

 

Ne mogu da nađem neki test koji su radili zapadnjaci, onako studioznije, gde bi zaista premerili da li je sve onako kako Kinezi kažu (naročito me zanima baterija i zbog nje sam najviše i zainteresovana za telefon).

Link to comment

ne mogu ti pomoci, ja imam redmi note 1s onaj veliki od septembra 2014 i telefon je bombona po svemu, malo je gabaritniji ali na to sam navikao

 

jedan se bag razvio u medjuvremenu, nisam primetio sta prethodi tome tek izvadim ga iz dzepa, otkljucam i vidim otvorenu tastaturu koja nece da se vrati nazad, ne fukncionise shut down ni reboot nego moram nasilnicki da ga resetujem vadjenjem baterije.

 

iskreno mi se ne rutuje posto je ovo verzija za HK sa sredjenim zapadnim softverom, nije kinez koji se nova verzija baguje kod drugarice povremeno

 

ima li neko od xi korisnika slicna iskustva i sta raditi?

Link to comment

To je Note. Ja bih želela onaj koji može da stane u žensku šaku :ss1:. Ovaj je skroz nov, zato i nema nekih pouzdanijih informacija. Doduše, slušala sam nekog Rusa koji je mlatio dobrih 20-ak minuta, ali nisam ukačila za bateriju, a i ova pitanja o kupovini nisu bila na tapetu.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

To je Note. Ja bih želela onaj koji može da stane u žensku šaku :ss1:. Ovaj je skroz nov, zato i nema nekih pouzdanijih informacija. Doduše, slušala sam nekog Rusa koji je mlatio dobrih 20-ak minuta, ali nisam ukačila za bateriju, a i ova pitanja o kupovini nisu bila na tapetu.

 

da li si ga uzela na kraju? kakva su iskustva?

narocito me zanima da li se da obrisati bloatware (ako ga ima) i da li instalacija google play.a ide lako kao sto kazu ovde http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

Link to comment

Ne.

Dugo sam ga merkala i čekala da padne cena kod nas (da se ne cimam sa Kinezima, a sa carinom i PDV-om i dođe tu negde), sada se može naći i za 165 evra. Ali sam, na drugoj strani, čekala da vidim koliko će se isprsiti Apple kako bih možda uzela novi 5s ako mu padne cena. I onda se dogodi SE i mogućnost da se u Amerikama uzme otključan na lizing i tako... Verovatno ću njega i da uzmem. A ovaj, ili njegovog naslednika, imam u glavi za drugi telefon, najviše zbog nekih aplikacija koje iPhone možda neće imati, a mogu da mi koriste.

 

Ne znam koliko je dozvoljeno reklamirati druge sajtove, ali pošto se ovde o tome ne piše, idi na forume benchmark-a (ima svoju temu) i sveta kompjutera (pisalo se u okviru teme o kineskim telefonima). Moguće je da je neko nešto i spominjao o tom bloatware-u, ne mogu da se setim. Znam da se niko nije žalio i da su ljudi, uglavnom, oduševljeni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...