Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

Da ja sada naručujem, isto ne bih uzela ovaj pro. Otisak prsta mi je potpuno nejasan, a fascinacija njime još više. Mislim da 3 giga rama nisu neka velika razlika za nekoga ko neće da piči ultra-giga-mega igrice, a jedino bi nekome možda odgovaralo 32 giga memorije, mada meni ni to nije naročito bitno.

 

U svakom slučaju, Zverilla napiši utiske, mada verujem da će biti i više nego pozitivni. Ja ga svakako imam u planu, samo ću videti da li ovu trojku ili, eventualno, sačekam četvorku (zavisi dosta od toga da li ću kupiti iPhone se).

Link to comment

Otisak prsta je super stvar za autentifikaciju. Umesto da pamtim pin broj ili potezanje prstom po nekom patternu koji može da se provali (90% uvek počinje i prvoj tačci), snimim otiske nekoliko prstiju i kad telefon budim, prevučem samo prstom i telefon se "otvori".

Link to comment

pro ima i full hd rezoluciju ekrana, sto opravdava deo razlike u ceni, ali ono sto je meni deal-breaker je da je ekran 5.5"

(meni je 5 apsolutni max koji mogu da podnesem. tj koji mogu da podnesu moji dzepovi na pantalonama)

Link to comment

Ma znam ja čemu služi i kako radi, nego ne znam zašto bi neko uopšte zaključavao telefon :s_d:. Ali to sam samo ja.

 

Pored eventualne krađe, recimo da imaš decu po kući za koju ne želiš da prčkaju po telefonu (neverovatno je kako umeju da snime koji broj ukucavaš ili koji pattern prstom vučeš) ili ti se desi da na poslu ostane telefon na stolu dok nisi u kancelariji. Eto, zato ja ne ostavljam otključan telefon, verujem da drugi ljudi imaju i druge razloge.

Link to comment

pro ima i full hd rezoluciju ekrana, sto opravdava deo razlike u ceni, ali ono sto je meni deal-breaker je da je ekran 5.5"

(meni je 5 apsolutni max koji mogu da podnesem. tj koji mogu da podnesu moji dzepovi na pantalonama)

Pomesao si Redmi 3 Pro koji je sad izasao (i isto ima 5 inca kao i Redmi bez Pro) i Redmi Note 3 Pro koji ima 5.5 inca i full HD rezoluciju.

Link to comment

Koliko dodje taj Redmi 3 na kraju?

Ja sam razmatrao Redmi note 3 i Meizu m2 note ali odustao zbog softvera.

Uzeo pre neki dan Nexus 5x, sad je super cena kod preprodavaca.

Link to comment

Otisak prsta je super stvar za autentifikaciju. Umesto da pamtim pin broj ili potezanje prstom po nekom patternu koji može da se provali (90% uvek počinje i prvoj tačci), snimim otiske nekoliko prstiju i kad telefon budim, prevučem samo prstom i telefon se "otvori".

 

Super je sve dok senzor ne zabaguje zbog toga sto su ti prsti uprljani (ili tako nesto) - ili jednostavno zabaguje - i dok ne zaboravis telefon kod kuce, a nesto ti iz njega treba, a tvoji ukucani ne mogu da ga otkljucaju jer nemaju tvoj prst. Old school sifre su zakon.

Link to comment

Šta to može da mi zafali sa telefona, a da nije syncovano? Kontakte, termine i slične stvari mogu iz browsera da dohvatim bilo gde i bez telefona. Jedino šta ne syncujem su stvari sa kamere, a to definitivno može da sačeka. U krajnjem slučaju, čim je nešto važno ili kritično, ko je toliko pametan da to drži samo na telefonu, kojeg može da izgubi, slomi ili ispusti u wc šolju?

Nisam nikad čuo da je senzor zabagovao. Prsti mogu da budu prljavi, recimo masni od pilećih krilaca, ali nisam nikad imao želju da ih takve povlačim po telefonu[emoji38]E sad, može se desiti da čovek izgubi prste u saobraćajci ili na radnom mestu. Za takav slučaj se prilikom konfigurisanja senzora i uzimanja otisaka navede i opcionalni alternativni vid logina, koji omogućuje da se i bez prstiju možeš i dalje ulogovati.

Link to comment

Pored eventualne krađe, recimo da imaš decu po kući za koju ne želiš da prčkaju po telefonu (neverovatno je kako umeju da snime koji broj ukucavaš ili koji pattern prstom vučeš) ili ti se desi da na poslu ostane telefon na stolu dok nisi u kancelariji. Eto, zato ja ne ostavljam otključan telefon, verujem da drugi ljudi imaju i druge razloge.

 sve bi se slozio i dodao zenu da ne prcka po telefonu  :D

 

ti finger prints senzori su izgleda zgodna stvarcica. ostaje samo docekati sledece gubljenje telefona.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...