Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

Kupio letos Asus Fonepad 7 (2 SIM kartice) u sred Herceg Novog u mtel-u, dve godine garancije, za 120 evra. Radi perfektno, jedino što izgledam k'o ludak kad telefoniram sa onom ciglom od 7 inča.

 

Kupio u istom mtel-u (takođe 2 god. garancije) i Alcatel One Touch za 38 evra.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Na Collicool.com Ulefone Be X Octa Core. 4.5 ekran, giga rama i 8giga roma. 90$
http://www.coolicool.com/ulefone-be-one-x-mtk6592m-14ghz-octa-core-45-inch-ips-ogs-qhd-screen-android-44-3g-smartphone-g-35548
Ali sa ovim kodom ULFBEX dobijate popust 21$ tako da ovaj Octacore izadje 61.5 evra smile.gif Ima li sta bolje i jeftinije? Nema!
Narucio drugaru malopre jedan sad, ce vidimo za mesec dana kad stigne sta i kako je.

Evo i kratkog reviewa na YT:

Edited by Moća
Link to comment

Vredi brate Vapade svake pare. Mada moj ti je savet da sacekas za te modele"cija je cena oko 150-200e do proleca posto je krenuo talas novih modela i njihova ponuda ce se iskristalisati do tada.

U ovom trenutku Coolpad je telefon koji nudi najvise za svoju cenu 130-140e.

Link to comment

Poslušaću te, narafski, ako pre toga ne razbijem ovo....od G510 koje imam. Gledao sam F1 na aliju, kod onih fantacy što si spominjao, i na nekom miništaveć sajtu, i već je sada 140-160$, samo što je dolar otišao na 110, ali generalno nije mnogo za tu specifikaciju.

Link to comment

Isto sto i Galaxy S4 za velike pare. Servis nije nepostojeci postoji po Bg-u vec par radnji koje ih popravljaju a Kinez od kog si kupio ce ti pomoci da nadjes rezervni deo ako bude trebalo.

@Vapad Ima jos nekoliko prodavaca koje sam u medjuvremenu nasao i koji su isto pouzdani kao Fantacy. Ako treba javi se na PM da ti prosledim imena.

Edited by Moća
Link to comment

Poslušaću te, narafski, ako pre toga ne razbijem ovo....od G510 koje imam. Gledao sam F1 na aliju, kod onih fantacy što si spominjao, i na nekom miništaveć sajtu, i već je sada 140-160$, samo što je dolar otišao na 110, ali generalno nije mnogo za tu specifikaciju.

Ima ga na Pandawillu, mislim da je 140 zelembaća - 5$ za prvu kupovinu, a uz simboličnu naknadu od 10% refundiraju eventualno dranje ovdašnje carine.

Link to comment

@troniadams:

Pet čvrstih, hladnih, inča... IPSa :D

 

Sa ok rezolucijom, osam jezgara i dva giga rama za male pare naspram toga koliko to košta kod "normalnih" proizvođača.

 

Pazi, meni treba da, za te pare, odradi svojih godinu dana garancije bez štucanja, to je sve, ne tražim više, ne želim da da imam telefon koji se naprasno restartuje, koji ne radi dobro, koji štuca, glavi...treba mi nešto što će da radi, svoj garantni rok, za cenu koju sam spreman da platim, nisam do sada probao ove telefone, a probao sam svakave, sada sam u prilici da probam, i hoću da probam. Čak, razmišljajući, odlučio sam se pre za ovaj no za windows telefonče, pošto win prosto ne nudi dovoljno u tom cenovnom rangu a ja nisam spreman da se isprsim za više, hebiga, stipsa sam, hoću dobru stvar za male novce, i znam da ne može, ali vele da je ovo blizu...što da ne. Šta ti predlažeš za 150e a da valja, a da nije legendarna E72 :D

 

@moća i el guapo: hvala drugari, bum se javil kad se odlučim (za par nedelja verovatno)

Edited by Vapad
Link to comment

Iskreno, na garanciju zaboravi. Zato se i kupuju malo skuplji aparati (150+$) renomiranijih brandova (Lenovo, Xiaomi, Coolpad, Meizu, Jiayu...), da bi se rizik sveo na minimum. Moj F1 nije štucnuo, imam ga od septembra/oktobra.

 

Što se tiče veličine ekrana, sve su veći, nova generacija ide od 5.5"-6" i fullhd, može se još naći po koji manji model od 4.7".

Edited by El Guapo
Link to comment

Ja sam probao 3.8 i 4.5 i još uvek ne mogu da kucam poruku mojom brzinom ni popreko, prednost tač, hebenih, skrinova...

Razmišljam, pošto ga i onako uvek nosim u torbi i sl.  5" ili 5.5 mi je ok.

 

Dok ne izađu oni što im se ispupči ekran kao tastatura, e onda ću preći na te :D

 

A garancija, šta ja znam, ja je ni ovde ne doživljavam kao nešto bolju...prosto krš je krš, imao dve godine garancije ili nemao garanciju. moj huavei prosto ne radi dobro, stavljen nov sistem, pa posle stavljen CM10.2, ne radi, baguje, čekam ga, restartuje se, greje se, ali...tehnički, skroz je ispravan...samo što ja previše očekujem od njega :D

Šta mi vredi garancija...

Edited by Vapad
Link to comment

Na drugom jednom forumu ima vec nas 15-20 koji imamo F1 i svima sljaka kao sat. Ja sam zadrzao kineski rom CoolUi jer mi se svidja ali drugi su instalirali AOSP andoroid i zadovoljni su. uskoro treba da izadje i Lolipop verzija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...